Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

Film Önerileri

Yanıt
Old 04-12-2006, 16:27   #31
runal

Varsayılan Hatırda kalan hoş filmler...

1-Octaber sky
2-The Truman Show
3-The good the bad and ugly
4-Fight club
5-Heat (Michael Mann)
6-Hitch
7-Usual suspects(kevin spacey filmleri genelde kalitelidir)
ii seyirler...
Old 04-12-2006, 22:20   #32
Ademce

Ölü Ozanlar Derneğin de ki Robin Willims ın başarısını orjinal adı "What dreams may come" olan ve Türkçeye Aşkın Gücü olarak sunulan film de bulmak isteyenler belki biraz hayal kırıklığına uğrayabilir. Bir kere anlaşılacak ki seslendirme çok önemli, Robin Willimsı seslendiren kişi uymamış.Düşünsenize rambo filmin de S. Stalloneyi Çetin Tekindorun seslendirdiğini. Seslendirme çok önemli. Aşkın Gücü başta burada kaybetmiş sonrasın da Cennet ve Cehennem sahneleri ve olayların kurgulanışı ilk etapda heyecan uyandırır gibi görükse de iyi bir film olmaktan çok iyi bir filmin müsvettesi konumun da bırakmış filmi. Hazır film demişken iyi bir sinema izleyecisi olarak "Unutulmaz Hint filmi "Awara" dan daha güzel bir film izlemedim bugüne kadar.
Old 05-12-2006, 01:46   #33
Caglayan K.

Varsayılan bir film seyrettim yaşamım değişti

Siteye yeni üye olan biri olarak öncelikle merhaba demek istiyorum. Foruma katılanların film önerilerine göz attığımda, birçoğu benim de listemde yer almaktadır. Esaretin bedeli, Yeşil Yol, Hayat Güzeldir, Sophie'nin Seçimi vb. filmler benim de favori filmlerimdir.

Ancak benim yaşamımda etkisi olan ve şu anda yaptığım işi seçmemde etkisi olan bir filmi önermek istiyorum: Ölü Ozanlar Derneği. Yaşamlarına ilişkin yol arayanlara rehberlik edebilecek gücü bulanlara ne yapmaları gerektiğini gösteren bu filmi seyrettiğimde, Pamuk'un kitabına başlarken yazdığı "bir kitap okudum hayatım değişti" cümlesi gibi ben de diyebiliyorum ki bir film seyrettim ve yaşamım değişti . Seyretmeyenlere taviye ederim.

Ayrıca Juliette Binoche'un oynadığı Çikolata da seyretmeye değer.

Saygılarımla.
Old 05-12-2006, 12:27   #34
Staj.Av.Selçuk

sevgili arkadaşlar ben bir film arıyorum sanırım ismi aşk çıkmazıydı.yıllar önce cine5 de izlemiştim.o filmi o kadar aramama rağmen bulamadım.filmin konusunu da kısaca anlatayım.bir kiralık katil var bu bi kıza aşık oluyor.ayrıca bu kiralık katil bir yazar.kıza mektuplar gönderiyor fakat kendi yüzünü hiç göstermiyor.kız bu mektuplardan çok etkileniyor ve oda tanımadığı adama aşık oluyor.kızın üniversitede ki hocası bir gün dersde bu adamın yazdığı bi yazıyı okuyor kızda hocasını o adam sanıyor ve hocasıyla evleniyor.fakat daha sonra o kişinin hocası olmadığını anlıyor.daha sonra adam kendini göstermeye karar veriyor ve kızın evinin önüne geliyor.kız camdan adamı görüyor.aşağıya iniyor,tam kavuştular diyoruz ama karşı karşıya geldiklerinde bir araba geçiyor ve adamı öldürüyorlar bu sahne çok etkileyiciydi adamın kanı kızın yüzüne serpiliyor.şimdi anlatırken bile tüylerim diken diken oldu.çok etkilenmiştim bu filmden hatta bi ara kiralık katil olmayı bile düşündümkızın filmdeki ismi tya' dı.kız arkadaşlarıma tya diyodum ozamanlar.eğer bu filmi izleyen birisi varsa bana yazsın yada bu filmi nerede bulabilirim.yardımcı olursanız sevinirim yoksa kiralık katil olacağım
Old 05-12-2006, 13:20   #35
asiyeöngü

Pearl Harbor Ben Affleck'in başarılı oyunculuğu ve müthiş görsel efektlerin olduğu son derece güzel bir film.
Old 05-12-2006, 13:25   #36
asiyeöngü

Gladıator...... İzlemeyen yoktur sanırım. Russel Crowe ve Joaquın Phoenix.

Braveheart....Mel Gibson
Old 05-12-2006, 14:19   #37
allegria

Ghost filmi geldi aklıma şimdi..Demi Moore ve Patrick Swayze oynuyordu her seferinde büyük bir keyif alarak izlemişimdir bu filmi..
Old 05-12-2006, 14:30   #38
asiyeöngü

Yeşil Yol Stephen King'in ilk önce seri kitap olarak yazdığı daha sonra sinemaya uyarlanıp Tom Hanks'in başarılı oyunculuğuyla oldukça keyifli ve duygusal bir film...
Yeşil Yol: Hücre ile elektrikli sandalyenin bulunduğu oda arasındaki yol
Old 05-12-2006, 16:48   #39
Av. R. Onur ÇINAR

Alıntı:
Yazan minee.mine
Lütfen AŞKIN GÜCÜ' nü de unutmayalım.

orjinal ismi '' TIN CUP'' mıydı bu filmin?
Old 05-12-2006, 17:04   #40
runal

Varsayılan merhaba

Alıntı:
Yazan piam75
sevgili arkadaşlar ben bir film arıyorum sanırım ismi aşk çıkmazıydı.yıllar önce cine5 de izlemiştim.o filmi o kadar aramama rağmen bulamadım.filmin konusunu da kısaca anlatayım.bir kiralık katil var bu bi kıza aşık oluyor.ayrıca bu kiralık katil bir yazar.kıza mektuplar gönderiyor fakat kendi yüzünü hiç göstermiyor.kız bu mektuplardan çok etkileniyor ve oda tanımadığı adama aşık oluyor.kızın üniversitede ki hocası bir gün dersde bu adamın yazdığı bi yazıyı okuyor kızda hocasını o adam sanıyor ve hocasıyla evleniyor.fakat daha sonra o kişinin hocası olmadığını anlıyor.daha sonra adam kendini göstermeye karar veriyor ve kızın evinin önüne geliyor.kız camdan adamı görüyor.aşağıya iniyor,tam kavuştular diyoruz ama karşı karşıya geldiklerinde bir araba geçiyor ve adamı öldürüyorlar bu sahne çok etkileyiciydi adamın kanı kızın yüzüne serpiliyor.şimdi anlatırken bile tüylerim diken diken oldu.çok etkilenmiştim bu filmden hatta bi ara kiralık katil olmayı bile düşündümkızın filmdeki ismi tya' dı.kız arkadaşlarıma tya diyodum ozamanlar.eğer bu filmi izleyen birisi varsa bana yazsın yada bu filmi nerede bulabilirim.yardımcı olursanız sevinirim yoksa kiralık katil olacağım

http://www.ideefixe.com/video/tanim....YDR3UIMVBTD44V belki bu film olabilir..ii seyirler
Old 05-12-2006, 17:08   #41
minee.mine

Sayın onurcinar, Aşkın Gücü filmin orijinal adı What Drems May Come
Old 06-12-2006, 17:56   #42
Av. Nevin

Varsayılan Almodovar Fİlmlerİnİ Unutmayalim

KonuŞ Onunla,annem Hakkinda Her Şey,kÖtÜ EĞİtİm, DÖnÜŞ

Ayrica Da;

YÜreĞİmdekİ Canavar
Old 08-12-2006, 10:35   #43
eastwave

Güneşin Doğduğu Yer izleyin tavsiye ederim
aksiyon duygusallık macera hepsinin mükemmel bir uyum içinde olduğu nadir filimlerden.
Old 09-12-2006, 17:12   #44
enginer

Alıntı:
Yazan Ahu
'Hayat Guzeldir' filmini sevenlere, yine Roberto Bernigni'nin(umarim soyadini yanlis yazmamisimdir) 'Kar ve Kaplan'ini tavsiye ederim.
Ayrica Amerikanin Karete Kid'inin bile bulundugu motive edici filmler listesine girmemis olsa da, Bruce Willis'in 'The Kid' filmi, beni kendime getiren ve yasam konusunda yeni cizgiler cizmemi saglayan filmlerden biriydi.
Melekler Sehri(City of Angels) ve Joe Black(Meet Joe Black) de unutulmaz filmler.
Son olarak Kevin Costner'in "Dragonfly" (sanirim 'Olumsuz Ask' olarak Turkceye cevrilmisti) filminin beni en cok etkileyenler listemde oldugunu belirtmek isterim
Simdilik aklima gelenler bunlar.
Sevgi ve Saygilarimla
...........dragonfly,içinde kevin costner olan hiçbir filmi artık izlemem!dediğim.ve uzun süre amerikan saçmalığı izlemem dediğim film....demek ki bende bir gariplik var......"isanın çilesi" ni izledikten sonra ben bu kadar aptalmıyım! evet.filmin vermek istediği mesajı ve duguyu aldım.....ama pavlov un köpeği gibi beklenen tepkiyi vermek mahvetti beni.....ve neredeyse,hala ,hollywood yapımı film izlemiyorum...
Old 10-12-2006, 08:51   #45
Cest la vie

Alıntı:
Yazan enginer
...........dragonfly,içinde kevin costner olan hiçbir filmi artık izlemem!dediğim.ve uzun süre amerikan saçmalığı izlemem dediğim film....demek ki bende bir gariplik var......"isanın çilesi" ni izledikten sonra ben bu kadar aptalmıyım! evet.filmin vermek istediği mesajı ve duguyu aldım.....ama pavlov un köpeği gibi beklenen tepkiyi vermek mahvetti beni.....ve neredeyse,hala ,hollywood yapımı film izlemiyorum...

Isa'nin Cilesi'nde Mel Gibson oynamiyor muydu? Mel Gibson hakkinda ben de ayni seyi dusunuyorum ama Kevin Costner'in filmleri genellikle guzeldir.
Dragonfly olayi ise. Tabii ki zevkler ve renkler tartisilmaz ancak o filmi begenmek biraz da inanmakla ilgili belki de. Ben cok etkilenmistim, cok hosuma gitmisti. O son sahnede ozellikle gozlerimin doldugunu hatirliyorum. Ama dedigim gibi, zevk-renk tartismasi
Old 26-12-2006, 16:53   #46
f.bingol

Önemli

Hepinize gerçekten teşekkür ederim yazdığınız film isimleri gerçekten çok başarılı ama bence bir korku filmi olarak şeytan çıkarmasını izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

Emily Rose adında bir kızın yaşamından bahsediyor. Gerçek üzere yapılmıştır...
Old 05-01-2007, 12:52   #47
Av.Orhan

Filmler arasında ismini göremeyince hayal kırıklığına uğradım gerçekten. Sanırım unutuldu.

Tabiki ; Lord of The Ring ( Yüzüklerin Efendisi ) üçlemesi.

Belki 5 kez tüm bölümlerini tekrar tekrar izlemişimdir. Kıt bir hayal gücüne sahip olduğumdan bir insanın böyle destansı bir dünyayı hayalinde kurgulayabileceği/bildiği gerçeği beni her defasında çok etkiler.

Hikayenin dışında filmde, bence her yönüyle mükemmeldi. Zaten fantastik bir kurgunun 11 dalda oscar almasıda bunun göstergesidir bence. -Gandalf hayallerimin sihirbazı ve bilgesidir.- Oyuncu olarak muhteşem bir secim bence. vs. vs. vs.

Buradan J.J.R. Tolkien'inin toprağı bol olsun demeyi kendime bir görev addediyorum.
Old 05-01-2007, 14:45   #48
Ayşegül Kanat

Alıntı:
Yazan Av.Orhan
Filmler arasında ismini göremeyince hayal kırıklığına uğradım gerçekten. Sanırım unutuldu.

Tabiki ; Lord of The Ring ( Yüzüklerin Efendisi ) üçlemesi.

Belki 5 kez tüm bölümlerini tekrar tekrar izlemişimdir. Kıt bir hayal gücüne sahip olduğumdan bir insanın böyle destansı bir dünyayı hayalinde kurgulayabileceği/bildiği gerçeği beni her defasında çok etkiler.

Hikayenin dışında filmde, bence her yönüyle mükemmeldi. Zaten fantastik bir kurgunun 11 dalda oscar almasıda bunun göstergesidir bence. -Gandalf hayallerimin sihirbazı ve bilgesidir.- Oyuncu olarak muhteşem bir secim bence. vs. vs. vs.

Buradan J.J.R. Tolkien'inin toprağı bol olsun demeyi kendime bir görev addediyorum.

Sayın Orhan, hayalgücünüz kısıtlı olsaydı eğer o filmden değil zevk almak, adını bile duymak istemezdiniz.
Old 08-01-2007, 19:20   #49
umutdalkilic

Benim Listemde ise
1-Babam ve Oğlum (sinemalarda beni ağlatan ilk ve tek film)
2-Cesur Yürek (evde izlerken beni ağlatan ilk film)
3-Son Samuray
4-Testere 1-2-3
5-Piyanist
6-Face Of Face
7-Kelebek Etkisi
8-Yeşil Yol
9-Gönül Yarası
Old 08-01-2007, 20:33   #50
knightlaw

zor ölüm serisi(kurallara bağlı olmadan da başarılı olunabileceğini-bir hukukçu olarak benimsemesemde)braveheart(insanın vatan ülküsü için neler yapabileceği,nelerden vazgeçebileceği)armageddon(dayanışma ile nelerin başarılabileceği)cennetin krallığı(ilk defa müslümanlara hak ettiği değeri veren ender filmlerden olması-belki de tek)amerikan pastası(tam gençlik sorunlarına cuk oturan)Er Ryan'ı kurtarmak (Bir annenin sevinci bazen başka canların kaybına neden olsa da ne kadar değerli olduğunu irdeleyen)geçmişin gölgesinde(ırkçılığa karşı etkileyici bir anlatım) ve aksiyon içeren diğer filmler nedeni ise ;hareket sadece hareket.....
Old 10-01-2007, 01:16   #51
cesur_yürek

Sefilleri unutmuyor muyuz arkadaşlar ? Victor Hugo'nun eserinden Sinemaya uyarlanmış İnsanlık dersi veren bir film .
Old 10-01-2007, 12:15   #52
özgür

yaşamak istediğim tek senaryo 'Cesuryürek'in senaryosudur.Adliyelerde koşturacağıma İskoçya da koşsam diyorum.Bu filmi defalarca izledim belki 20 den fazladır.Her karesi müthiş..Marun da öyle
Old 10-01-2007, 16:06   #53
salem

Blue Velvet,Reservoir Dogs,A Clockwork Orange,Fight Club..
Old 10-01-2007, 17:36   #54
cesur_yürek

biliyorsunuzdur cesur yürek filmi yaşanmış bir gerçeği anlatmaktadır .wiiliam wallace iskoçya da halka önderlik yapmış biridir.Sömürgeci zihniyetlere tokat gibi cevap verir cesur yürek ..
Old 19-01-2007, 00:57   #55
_Halise_

YEŞİL YOL
BABAM VE OĞLUM
MAKİNİST
GİZLİ PENCERE
HAYAT GÜZELDİR
İNGİLİZ HASTA
HOKKABAZ
BEYZA'NIN KADINLARI(açıkçası, ilk psikolojik gerilim film olduğu için Türkiye'de,önyargıyla gittiğim ama^vay be biz de yapabiliyormuşuz^dediğim film)
Old 19-01-2007, 13:24   #56
brkmnks

oldboy...

izlememisseniz intikam nedir bilmiyorsunuz demektir...
Old 19-01-2007, 16:04   #57
çınar

1- Bütün Sean Penn filmleri,
2- The house of spirits
3- David Gale'in hayatı (herkese şiddetle öneriyorum)
4- Tehlikeli ilişkiler
5- Babam ve oğlum
Old 24-01-2007, 20:02   #58
Av.Bülent Özkan

Varsayılan Benim açımdan ilk 10 Sinema Filmi

Kendimi sinemasever olarak tanımlayan ve sıkı bir takipçi olarak gelmiş geçmiş filmler arasında ilk 10 um... Bazıları arasında kararsız kaldım. Sonradan drama, komedi, bilimkurgu diye dallara ayırdım ise de genel olarak bence herkesin izlemesi gereken ilk 10 film...

1. Godfather I-II-III (Baba filminin serisini izlemeyen çok şey kaybediyor- Al Pacino döktürüyor. Hala Babadaki rollerinden ötürü neden Oscar alamadığını anlamış değilim.)
2.Forrest Gump (Tom Hanks Forrest Gump rolünde. Bu filmin konusundan en az 4 film çıkardı-Best of Tom Hanks diyebilirim. Hekesin bildiği Esaretin Bedeli filmi ile aynı yıl oscara aday olmuş ve bütün ödülleri götürmüşütü bu film. Esaretin Bedeli filmi adına bir talihsizlik idi.)
3.Taxi Driver (Taksi şöförü rolünde Robert De Niro. Kendi kendini kurtarıcı olarak gören birinin sonunda bir katile dönüşmesi... Kaliteli bir drama)
4. Scarface (Yaralı yüz Al Pacino Kübadan gelip Amerika mafya aleminin içine dalıyor. Bir karakter olsa da aynı anda hem bu kadar karizmatik hem de psikopat olabilen bir kişi daha yok)
5. Casablanka-Gone with the Wind (Rüzgar gibi geçti) (2 film 5. liği paylaşıyor. Casablanka: Humprey Bogard-İngrid Bergman ikilisi gelmiş geçmiş en iyi aşk filmini çekmişler. Bir adamın eski bir aşk acısı içinde nasıl çırpındığı esas olan. Erkeklerin aşka bakışının basit olduğunu düşünenlere bir yanıt---- Rüzgar Gibi Geçti:Vivien Leigh Scarlett O'hara -Kepçe kulaklı ikon Clark Gable da Rhett Butler. Vivien e aşık olmamak elde değil doğrusu Vivien de inadına gerçek aşkına kavuşamıyor. Film bir aşk dörtgeninden bahsediyor. İzleyin)
6-Alın Yazısı (Bu listede bir Türk filmi olması sizi şaşırtmasın . Hem de bu filmin bir Cüneyt Arkın Filmi olması . Bu filmin son sahnesi Baba II de aynen kullanılmıştır. Kaldı ki Alın yazısı filminin yapılması ve gösterimi Baba II den 6 sene öncedir. İzleyin şaşıracaksınız. Kusursuz bir film. Az dialoğ full drama )
7-Breakfast at Tiffany's (Tiffanyde Kahvaltı.Zamanın ikonu Audrey Hepburn eskort kız Holly rolünde. Zamanın yakışıklısı George Peppard eşlik ediyor. Unutulmazlar arasında.)
8-Braveheart (Cesur Yürek- Mel Gibson hayranı olarak listeye almamam düşünülemezdi.)
9-Beautiful Mind (Akıl Oyunları)- Unforgiven (Affedilmeyen)ilki için- Russel Crowe u hiç sevmeme rağmen izlediğim filmler arasında sonu en sürpriz olanı. Agffedilmeyen Clint Eastwood filmi bilindiği üzere. Ama insan öldürmenin ne derece zor olduğunu ve geçmişin insanın yakasını bırakmadığını çok güzel anlatıyor. İzlediğim en iyi psikolojik film)
10-Heat (Büyük Hesaplaşma) - The Shawshank Redemption (Esaretin Bedeli) (10. luğu iki film paylaşıyor. ilkinde Al Pacino-Robert De Niro bir arada olduğu ve bir daha da biraraya gelemeyecekleri için 2. si de izlediğim en iyi hapishane filmi olduğu için)

Bence listeye en az 20 film daha girer ama seçimim böyle...
Old 25-01-2007, 13:30   #59
volverinexxx

Varsayılan matrix??

sevgili meslekdaşım, bu listede matrix serisini dile getirmemiş olmanı esefle kınıyorum.bence gelmiş geçmiş en müthiş seridir...tek kelime ile mükemmel bir şaheserdir...bana göre tabii
Old 25-01-2007, 14:20   #60
dozger

güzel filmler ...bir de ben sevdiklerimi yazayım mı...

1- gönül yarası
2- kingdom of heaven -cennetin krallığı
3- eşkiya
4- büyük adam küçük aşk
5- akıl oyunları
6- kaplumbağalarda uçar
7- sarhoş atlar zamanı
8- brave heart -cesur yürek
9- lord of rings - yüzüklerin efendisi
10-çiçek abbas
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi