Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Avukatsız temsil

Konuyu Kilitleyin
Old 03-12-2010, 18:14   #1
Konuk

Varsayılan Avukatsız temsil

Eski eşimin Mal kaçırma davası ile karşı karşıyayım.
Teminatlar,harçlar,Açılacak dava istanbul dışında olduğu için geliş-gidiş masrafları,vb. zaten karşılamam zor görünüyor.Bunları borç harç karşılasam bile bu seferde avukatlık ücretlerini ödemekte zorlanacak belkide ödeyemeyeceğim. (7.000- 8.000 Tl civarı teklifler geliyor farklı avukatlardan)
Ben avukat maliyetleri olmadan kendi davamı kendim takip etmek istiyorum..Bu hukuki olarak mümkünmüdür?
Old 03-12-2010, 18:48   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Davanızı kendiniz takip etme hakkına sahipsiniz. Hukuki olarak mümkündür.

Ancak, avukatlar konularının uzmanı olarak, sizin hak kaybına uğramanızı engellerler. Gereksiz zaman kaybetmezsiniz. Fazladan masraf yapmazsınız.

Hukuk usul ve esas kurallarıyla teknik bilgi gerektirir.

Davanız sizin için önemliyse, profesyonel destek alınız.

Saygılar.
Old 03-12-2010, 21:22   #3
Konuk

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim....

Peki tanıdık bir avukatın yönlendirmesi ile dava açıp ve takip edersem?
Tam kusurlu olan eski eşimdir elimdede resmi karar var ve alaşmalı boşandık fakat adaletlede,benlede oyun oynuyor imzaladığı,kabul ettiği protokolle hakim resmi olarak boşanmamızı gerçekleştirdi,şimdi beni oyalayıp evi elden çıkarmaya çalışıyor ve ben resmi sonuçlanmış hakkımı alabilmek için karşıma çıkan av.ve dava masrafları yüzünden elim kolum bağlandı hakkımı savunamıyorum.Bu sebepten dölayı davayı kendim açmak istiyorum yoksa sadece oyununu ve amacına ulaştığını seyretmekle yetineceğim.Haklı olupta adaletin yerine gelmesi için ödeyemeyeceğim para yüzünden haklının kaybedip haksızın başarıya ulaşması çok acı......
Old 03-12-2010, 23:15   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Doğru davayı, doğru biçimde açabilmek için öncelikli olarak avukat yardımı alınız. Bu yazılı danışma şeklinde de olabilir. Yani dava dilekçesinin hazırlanması.

Boşanma kararınız ve protokolünüz delilinizdir. Açılacak dava ile mallar üzerine ihtiyatı tedbir-haciz de istenebilir.Böylelikle mülkiyetin el değiştirmesi önlenecektir.

Avukatlık ücret sözleşmeleri hem işin mahiyeti hem iş sahibinin maddi durumu da göz önüne alınarak yapılır.

Hukuki destek almanız yararınızadır.

Kahdem'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

Saygılarımla..
Old 03-12-2010, 23:54   #5
Konuk

Teşekkürler....
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi