Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Teknoloji ve Bilgisayar Bilgisayar yazılımları ve donanımları, internet ve güvenlik, cep telefonları, cep bilgisayarları (PDA), Ev Sinema - Müzik Sistemleri ve her türlü elektronik alet ve teknolojik yeniliğe ait sohbetler.

Mynet Hacklenmiş!

Yanıt
Old 22-04-2007, 20:38   #1
Jeanne D'arc

Varsayılan Mynet Hacklenmiş!

Şaşırdım da sizlerle de paylaşayım istedim. Mynet Hacklenmiş!

Bu arada hack edilmenin Türkçesi ne olabilir?

Saygılarımla.
Old 22-04-2007, 20:43   #2
Cest la vie

Yoo?
Hala ayni sekilde duruyor? Hatta 23 Nisan dolayisiyla balonla falan bile suslemisler?

Nerden duydun bunu?
Old 22-04-2007, 20:46   #3
Jeanne D'arc

Mynet'e girmeye çalışınca, siyah bir ekranda 'Hacked' diye kocaman bir yazı; hackerlerin isimleri ve bir de 'En büyük sistemlerin bile ufacık bir açığı, bir gün sonları olur' gibi bir yazı ekranı kaplıyor da!
Old 22-04-2007, 20:50   #4
Cest la vie

Alla alla..O zaman herhalde ben yurt disindayim diye goruntulebiliyorum. Bu sanirim sey gibi, hani Youtube engellendiginde yine ben etkilenmedim ya. Ay valla aklim karisti, ben hacklenince tum site gider saniyordum, ulasim engellenir diye dusunmemistim.

Buna Admin en aciklamali yaniti verir bence.

Haa, bu arada eger mynetten istediniz birsey varsa, kopyalayip yapistirayim?
Old 22-04-2007, 20:50   #5
Kadir COŞKUN

Sayın D'arc, evet mynet hacklenmiş. Ama hacker ların mesajı çok ilginç:
" En Büyük Sistemlerin Bile Ufacık Açıkları Sonlarına Bedel Olur ...! "

Ben hack edilmenin Türkçesi " çökertme" diye düşünüyorum.

Saygılarımla...
Old 22-04-2007, 20:59   #6
Jeanne D'arc

Çökertme'den çıktım da Mynet'im, aman erişimim vehamet,
Burası da Ömerika değil Ahu'cum aman THS Yalısı"
Old 22-04-2007, 21:01   #7
Cest la vie

Hacklenmeden ciktim da Halil'im...

Hehe, guzelmis
Old 22-04-2007, 21:09   #8
Av.Elvan Akkaya

yahu giriyorum : "istekte bulunduğunuz alana erişim kısıtlanmıştır" yazıyor.
sonra mynet anasayfaya tıkladım her şey yoluna girdi.bende sizin dediğiniz yazı çıkmadı???????
Old 22-04-2007, 21:11   #9
Kadir COŞKUN

Alıntı:
Yazan elvann
yahu giriyorum : "istekte bulunduğunuz alana erişim kısıtlanmıştır" yazıyor.
sonra mynet anasayfaya tıkladım her şey yoluna girdi.bende sizin dediğiniz yazı çıkmadı???????

Mynet kalesinin neferleri kaleyi tekrar almak için kuşatma başlatmışlardır. Bakalım kale ne zaman düşecek. Çökertmeden Halil de çıkmış
Old 22-04-2007, 21:18   #10
Kadir COŞKUN

Mynet Kalesi kurtarılmıştır. Halkın gözü aydın ola!
Old 22-04-2007, 21:22   #11
Jeanne D'arc

Ben halen giremiyorum.

O sayfanın bir fotoğrafını çekmediğime de pişmanım.

Bir de Mynet'teki üyelik hesabımda hangi akla hizmetse kişisel bilgilerim vardı sanırım, ayrıca üyelik hesabıma banka ekstrelerim geliyordu. Şimdi benim durumun nicedir? Mynet'e gülerken...

Bir bilen cevaplayabilir mi?

Saygılarımla.
Old 22-04-2007, 21:26   #12
| Burak |

Yapan kişiye hukuki bir yaptırım uygulanamaz gibime geliyor. O listede yer alan bir kişi gov.tr uzantılı bir siteyide hacklemiş. Onun Türkiyede bulunduğunu düşünmüyorum.

Tahminen 244. maddeye göre dava açılır ama ticari bir ama olmadığı için sonuç alınamazmış diye bir söylenti var.

Ben çektim resmi isteyene göndereyim
Old 22-04-2007, 21:31   #13
Admin

Alıntı:
Buna Admin en aciklamali yaniti verir bence.
Olası senaryo : Siteye bir saldırı yapılmıştır ve belirli sayfaları değiştirilmiştir. Bu sırada girdiyseniz, site hacklenmiş yazısını görmüş olabilirsiniz. Ancak daha sonra saldırıyı farkeden site sorumluları bu değiştirilmiş sayfaları eski orjinal metinlerle değiştirerek siteyi normal haline getirmiştir (o nedenle şimdi sayfa normal açılıyordur). Ancak güvenlik açığını bulmak ve kapatmak için site yönetimi özel bölümlere henüz erişim izni vermiyor olabilir (o nedenle hesabınıza giremiyorsunuz).

Tabii sadece tahmin..

Alıntı:
Bir de Mynet'teki üyelik hesabımda hangi akla hizmetse kişisel bilgilerim vardı sanırım, ayrıca üyelik hesabıma banka ekstrelerim geliyordu. Şimdi benim durumun nicedir?
Önemli değil. Banka ekstrelerinde kötüye kullanılabilecek bir bilgi bulunmuyor. Kredi kartı ekstreleri, kredi kartı numarasının ele geçmesi açısından biraz daha sakıncalı olabilir ancak benim bildiğim tüm bankalar da bu ekstrelerde kredi kartı numaralarının bazı hanelerini *** ile gizleyerek gönderiyor, dolayısıyla durum böyleyse bu da sakıncalı değil. Zaten eğer bankanız bu ekstreyi size bu numarayı gizlemeden eposta ile gönderiyorsa, size tavsiyem hemen o bankayla ilişkinizi kesmek olacaktır.

Mynet aktif hale geldiğinde, oradaki üye hesabınızın şifresini her ihtimale karşın değiştirmenizi öneririm. Bunun dışında bir mağduriyetiniz olacağını sanmıyorum.
Old 22-04-2007, 22:12   #14
| Burak |

Zaten tam bir hack olmamış. Dns adresleri değiştirilmiş. Portalla ilgili bir açık yokmuş. Öyle bir duyum aldım.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,06283593 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.