Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Haklarımı alarak boşanmak istiyorum?

Konuyu Kilitleyin
Old 13-03-2010, 21:14   #1
KonukYASEMİN DEMİRLİ

Varsayılan Haklarımı alarak boşanmak istiyorum?

Merhabalar
ben yasemin bu sitede emeği geçen herkese teşekür ederim
benim sorunum daha öncedende başımdan bir evlilik geçti şuanda evli olduğum bey benim ikinci evliliğim oluyor kısacası yağmurdan kaçariken doluya tutuldum ben bu beylen evlenirken 1 kilo altın kompile ev eşyası ve arabamlan geldim benim amacım kızıma baba banada iyi bir eş olarak evlendim ama beyefendi borç batağının içinde benim altınları kompile sattı kredi kartımı ful doldurdu ben sırf destek olmak için huzurevlerinde çalıştım ama malesef borçlar bitmedi tam tersi çoğaldı her ay kızımın nafakasını aldı ve bizi varlıktan yokluğa sürükledi bana eziyet çocuğa ezyet dayak hamile halim ile beni dövmüştür ben artık bu evliliği devam ettiremiyecem 3 aylık bir oğlum var sırf o çocuğu ayak bağı olsun ondan ayrılmayayım diye yaptırdı bana zorlan oldu isteyerek yapmadım ben kaybetiğim altınlarımı geri alabilirmiyim ayrıca bu bey devlet memuru tazminat ve nafaka ve beni zarara uğratığından dolayı tazminat isteme hakkım varmı bana emekli olunca alacağı toplu parayı vereceğini söylüyor emekli olmasına 2 yıl var ben vereceğine inanmıyorum bunun için nasıl bir teminat istiyebilirim kendisinden şimdiden teşekür ediyorum size
Old 14-03-2010, 11:15   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Boşanma davası açıldığında koşulları varsa,maddi manevi tazminat,kendiniz ve çocuğunuz için nafaka talep edebilirsiniz.

Yine harcını ödeyerek eşiniz için harcadığınız altınların aynen iadesi veya bedelinin ödenmesi için dava açabilirsiniz.

Bir avukattan doğrudan hukuki destek istemenizi öneriyoruz.Mali durumunuz elverişli değilse bir avukatın atanması için baro adli yardım servisine başvurabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi