Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

Film Önerileri

Yanıt
Old 22-08-2007, 14:15   #121
*sinequanon*

Aylar önce vizyondaydı ama ben ancak 2 gün önce izleyebildim ve bayıldım. "Apocalypto" dan bahsediyorum.Cidden çok beğendim.İnsan doğası,toplulukların ve daha da ötesi devletlerin ilişkileri,aile kavramı üzerine çok fazla düşünmeye sevketti beni.Kabilelerin kendi içlerinde ve birbirleri arasında yaşadıkları günümüz insanını,günümüz devletlerini düşünmemi sağladı.Mel Gibson'ın eline ve yüreğine sağlık.
Old 23-08-2007, 04:13   #122
Hemocrania

Alıntı:
Yazan ecesaka
Butterfly Effect,
Old Boy,
Requiem For A Dream,
The United States Of Leland,
Donnie Darko.

Benim için unutulmaz filmlerden...

mükemmel diyebileceğim ve herkesin arşivinde olması gerektiğini düşündüğüm filmler
Old 28-08-2007, 13:17   #123
Av.Selin Çam

Cahil Periler..Yönetmenliğini Ferzan Özpetek'in yaptığı,izlemek için geç bile kaldığımı söyleyebileceğim bir film..Hayatta nelerin olabileceği ve bunların bazı insanlarca nasıl karşılandığını gösteren ilginç bir film..bu vakte kadar en iyi öğrendiğim şey,insanları yadırgamamaktı,bu konuda tekrar hatırlatmada bulundu film bana.
Old 29-09-2007, 21:58   #124
Gülümse

Son zamanlarda sinemalarda oynayan bir film var.. Goya'nin hayaletleri.. 14 yasindaki kizim ile gittik gercekten etkileyici ve hos bir film.. Tavsiye ederim..

Sevgi ile kalin
Old 02-10-2007, 21:52   #125
av.Halil ibrahim Vargün

Benim ilk 10 listem...
1-400 Darbe(Fransız)-Truffaut
2-Yaban Çilekleri(İsveç)-Ingmar Bergman
3-Çatıların Çocuğu(Tunus)-Férid Boughedir
4-İçimdeki Deniz(İspanyol)-Alejandro Amenábar
5-Sarhoş Atlar Zamanı(Kürt)-Bahman Ghobadi
6-Ran(Japon)-Akira Kurosawa
7-Cennet Sineması(İtalya)-Guiseppe Tornatore
8-On(İran)-Abbas Kiarostami
9-Otobüs(Türk)-Tunç Başaran
10-Çingeneler Zamanı(Balkan)-Emir Kusturica...
Bu listeyi oluşturana kadar akla karayı seçtim...bir de son imparator ve fatih pelle diyorum joker olarak.....selametle...
Old 13-10-2007, 11:22   #126
Gülümse

Usta bir yönetmen Angelopoulos'tan değişik bir film
Ağlayan Çayır...
Old 13-10-2007, 11:51   #127
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Hayat Güzeldir (la vita e bella)

Farklı zamanlarda iki kez izledim. Özellikle Roberto Benigni'nin oyunculuğu kesinlikle izlenmeye değer.
Old 13-10-2007, 12:06   #128
Gülümse

scare face biraz sert bir filmdir ama halen hit filmlerden bir tanesi..
Old 18-10-2007, 19:06   #129
Gülümse

Su sıralarda sinemalarda oynayan Yıldız tozuna ve Evening adlı filme gitmeye kararlıyım.. Bu filmler ile ilgili düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim
Old 18-10-2007, 20:03   #130
halit pamuk

haftaya Ankara'ya gittiğimde, Yıldız Tozu adlı filme mutlaka gitmeyi düşünüyorum. Bakalım, nasılmış.
Old 18-10-2007, 20:04   #131
av.Halil ibrahim Vargün

Kara Nisan ve Otel Ruanda...her iki filim de Runada'da 3 ayda 1 milyon kişinin ucuz çin malı palalarla doğrandığı iç savaşı anlatıyor..hani 1994 yılında ben dahil dünyadaki herkesin kılını bile kıpırtmadan televizyonlardan izlediği katliam....kim demiş soykırım hitler'le sona erdi diye...selametle....
Old 21-10-2007, 02:40   #132
Gülümse

Ve Evening,

Gerçekten estetik görüntülerin ve harika oyunculuğun bir araya geldiği bir film..

Yüreği hayatlarının belli bir döneminde takılmış insanların hikayesi.. Büyük sırlar yada büyük aksiyonlar söz konusu değil.. Hatta yüreğimizi dağlayacak trajedilerden de bahsetmiyor. Eğer bir "Saatler" filmini sevdiyseniz o zaman bu filme gidebilirsiniz..

Ama daha büyük beklentileriniz varsa hiç tavsiye edemiyeceğim. Zira sinemada fazla kişi olmamakla beraber seyircilerin bazılarının horlamasına ve sohbet etmesine engel olmayan bir film olduğunu belirtmek isterim..

Bencesine gelince, ben iyiki gitmişim dedim ve kendimce sevdim.. Tabi bu bencesi

Saygı ile kalın
Ve Gülümsemeyi unutmayın..
Old 21-10-2007, 15:22   #133
Av.Cengiz Aladağ

Eski bir film: "Victor Victoria"; 1982 yapımı, yönetmen Black Edwards, başrollerde Julie Andrews, James Garner ve Robert Preston. Müzik Henry Mancini.
Old 22-10-2007, 16:43   #134
Gülümse

Bir masal seyretmek istiyorsanız, birinci bölümü biraz sıkıcı olmasına ramen "Yıldız Tozu" gerçekten insanda hoş duygular bırakıyor...

Çocuk filmi gibi görünüyorsa da fantastik film sevenlerin beğenisine uygun bir film.. Üstelik beni seyrettiğim sinema salonu ağzına kadar doluydu ama hiç çocuk yoktu..

Saygi ile
Old 22-10-2007, 18:35   #135
halit pamuk

"Yıldız Tozu" hakkındaki sayın Gülümse'nin yorumuna aynen katılıyorum.Dün akşam seyrettim pişman olmadım ama çokta....
Old 22-10-2007, 19:06   #136
Gülümse

Aksiyon filmlerinden hoşlanıyorsanız: İçimdeki Yabancı, Son Ültimatom filmlerine gidebilirsiniz. (işin doğrusu içindeki aksiyonlar arttıkça ben o film salonlarından otamatik olarak uzaklaşıyorum..

Ama Kadının Olaman filmine gelince, 40 yaşında bir kadın ile 29 yaşında oyuncunun arasında geçen ilişkiyi anlatan vasat hatta vasatın altında bir film. Doğrusunu isterseniz 40 yaşında bir kadın ile 29 yaşında delikanlı bir araya gelince: kimse size rahat vermiş ayrılmanız için elinden geleni yapar, kadın kıskançlıktan delirir, herkez size tuhaf bakar dan birer tutam var. Ama ne sizi gülmekten yerlere yatırıyor ne de böyle bir ilişkiyi onaylayıp onaylamadığı belli değil..

Filmin başından sonuna bitirlimiş olan tek hikaye var o da küçük kızının okulda hoşlandığı delikanlıdan sonunda nasıl öpücük aldığı o kadar.. Bence boşa zaman kaybı..

Saygı ile
Old 23-10-2007, 12:55   #137
av.akif

Goodbye Bafana son zamanlarda izlediğim en güzel film.Güney Afrika ve özgürlük mücadelesini anlatan romantik,aksiyon ,siyaset : herşeyi barındıran bir film.Tavsiye ederim.
Saygılarımla,
Old 24-10-2007, 16:44   #138
Gülümse

Daha önceden önerildi mi diye bakmadim.. (ben bile önermiş olabilirim ama)

Kieslowski nin filmlerini şiddetle tavsiye ederim..

İçlerinden bir tanesi varki Verenique'in ikili yaşamı benim hit filmlerinden bir tanesi..

Tabi yönetmeni ve senaristi Kiseslowski vefat etmesiydi bu filmin senaryosu hakkında sormak istediğim bir kaç unsur var.. Daha hos bir final niye düşünmemiş demekten kendimi alamiyorum.. Ama yinede zevkl ile seyredilebilinecek filmlerden bir tanesi en azından benim icin

Saygı ile
Old 01-11-2007, 21:43   #139
Gülümse

Varsayılan Kalp ağır bir yüktür..

Daha önceden tavsiye ettiğimi biliyorum ama sevginin ve sevmenin fedakarlık olduğunu anlatan bana göre harika bir aşk filmi belli aralıklar ile seyretmekten vazgeçmediğim bıkmadığım Howl's moving Castle Yürüyen Şato'yu bir defa daha hatırlatmak istedim..

Saygı ile
Old 02-11-2007, 23:10   #140
elit

Hafızamı yokladığmda ilk aklıma gelen film Piyanist oldu. Gerçekten güzel bir film.
Old 05-11-2007, 01:41   #141
Gülümse

Gerilim filmlerinden hoşlanırmısınız bilmem ama Cube gerçekten hoş bir gerilim filmi..

Bir sabah kendilerine gelen insanlar birden bir kübün içinde kendilerini bulur ve çıkmak için birbirlerine ihtiyaçları vardır. Ama her zamanki gibi bir köşe sıkışmış insanların nasıl insanlıklarını anlatan ilginç bir film..
Old 05-11-2007, 11:03   #142
av.akif

Akşam ratotouile' yi izledik.Gerçekten güzel bir animasyon.Bu sene oscarı kendi dalında alabilir.Tavsiye ederim
Old 09-11-2007, 17:37   #143
Gülümse

Empire.. türünün en ilginç örneklerinden bir tanesi.. Ama aksiyondan ve komple teorilerinden hoşlanmayanlar uzak dursun..
Old 10-11-2007, 17:20   #144
Gülümse

La Linea kısa ama hoş çizgi filmleri, eskiden biz onu Meraklı olarak bilirdik.. Şimdilerde onu özgün sesiyle nette bulup seyretme imkanı var..
Old 10-11-2007, 18:45   #145
av.Halil ibrahim Vargün

Fellini'nin tüm filimlerini(Tatlı Hayat,Aylaklar,sekizbuçuk,roma vs...)
Old 10-11-2007, 23:36   #146
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Osama (Şu anda TV8 de oynuyor, daha önce izlemiştim, yeniden izlemeyeceğim,ama izlemeyenlere tavsiye ederim )
Old 12-11-2007, 17:09   #147
Av.Ersin VARGÜN

Avukatlıkla ilgili bir film izlemek isterseniz orijinal adını bilmediğim ama muhtemelen kötü bir Türkçe isim verilen " İlk korku" adlı filmi izlemenizi tavsiye ederim. Richard GERE hırslı ve medyatik avukat rolünde çok başarılı, genç Edward NORTON'un çift kişilikli psikopatı canlandırdığı sahneler çok etkileyici..Filmin müziği de çok sarıyor...
Old 12-11-2007, 21:11   #148
Av.Ateş

Bugün Persepolis'i izledim ve çok beğendim.İzlenmeli...

Ayrıca Sayın Ş.F.Demirel'in sözünü ettiği Osama da çok iyi bir filmdir bence.
Old 20-11-2007, 10:56   #149
Ebru başer

cesur yürek
şeytanın avukatı
altıncı his
yeşil yol
sıkıysa yakala(leonardo dicaprio başrolde)
aşk ve gurur
çok beğendim fimlerden birkaçı bunların arasındada beni çok etkileyen film ise yeşil yol...izlemeye değer hiç eskimeyen filmler
Old 25-11-2007, 20:22   #150
yeniay

bu zamana kadar en etkilendiğim film tutku izlemediyseniz,izlemenizi tavsiye ederim tesekkürler
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi