Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

üniversite farklılıkları

Yanıt
Old 26-05-2007, 01:47   #31
BOZDOGAN

Bütün bu tartışmaların arasında en acısını söyleyeceğim. Türkiye'de zar zor hukuk fakültesini bitirip yurt dışında hukuk yüksek lisansı yapanlar en iyi dereceler ile lisans programından mezun olmuşların bile önüne geçebiliyorlar.
Old 26-05-2007, 12:20   #32
Canavar Avukat

Alıntı:
Yazan alibozoglu
Bence okullar arasında hiç bir fark yok gibi bir şeyi kesinlikle söyleyemeyiz ama en büyük etken okullarda diyemeyiz. Eğer kendini geliştirmek istiyorsan iyi bir okulda okuyorsan önüne bütün imkanlar açılır. İyi bir hukuk fakültesi kriterleri nedir o da şüpheli mesela arkadaşımız galatasaray hukuktan bahsetmiş fransızca eğitimi var bu bir artıdır ama hakim savcı olmaz isteyen biri için bence bir artısı yoktur. Bende İstanbul üniversite hukuk fakültesinde okuyorum okulumdan son derece memnunum Türkiyenin en iyi hukuk kütüphanelerinden birine yada en iyisine sahip olduğumuzu biliyorum Üniversite gibi üniversitede okuyorum ama öss de 5 puan daha az alsam bende marmarada okuyacaktım ve eminim ordada mutlu olacaktım

Tabiiki soyledigine katiliyorum ben de marmara hukuk mezunuyum ustelik bazi istatistiklere baktim zaten galatasaray veya diger uni'ler olmadan evvel kaldi ki girdigim sene 1995 ankara ve istanbuldan sonra 3. okul marmara hukuktu turkiyenin ilk ucunde yani ve hala da oyle oldugunu dusunuyorum en cok hakim savci grubu bu 3 okuldan seciliyor bunu biliyorum torpillerin disinda konusuyorum. 1995 senesinde girdigimde 3 puan fark vardi istanbulla marmara arsinda son 1-2 sene icindeki istatistiklere gore sanirim artik virguller oynuyor yani ondalik kisimlarinda fark var birakin 5 puani 2-3 puan bile kalmamis. Tamamen arz talebe dayali bir sey. Marmara'nin baska bir fakulte ya da bolumunu bilemem ama hukukundan mezunuzum diye telaffuz ettigimde herkes bir saygi gosteriyor bunu hissediyorum Bu da mutlu olmam icin bana yetiyor
Old 27-05-2007, 22:56   #33
tuval2310

bence saygı gösterılmesı gereken şey dıplomada yazan okulun adı olmamalıdır... kanunu yorumlayabılme;dogru hukukı tabana oturmuş,guzel bır turkceyle,anlaşılır ve etkili bir dilekce yazabılme;müvekkillerle,memurlarla,hakım savcı ve bilimum kimselerle kaliteli iletişim kurabılme vs..bunlardır saygı gösterılmesi gereken şeyler..amac basarılı olmaksa_ki öyle_saydıklarım ve bunlarla ilşkili veye ilişkisiz sahip olmamız gereken özellikler olmadan bunu elde edemeyiz.. salt okulumuzun adı yazan bir diploma bize bu başarıyı getirmez.. evet 4 yıl okuyoruz kendimize bir temel oluşturuyoruz ama bızı asıl hukukcu yapan yer stajdır..okulun hic bir onemı yoktur..
Old 18-06-2007, 15:32   #34
Av.Demet

Formda yer alan pek çok arkadaşımın değerli görüşlerine katılıyorum...Mesleğiniz ne olursa olsun, hangi üniversiteyi bitirmiş olursanız olun iş hayatında önemli olan tek şey; kişinin işini sevmesidir.Kendinizi geliştirebildiğiniz ve tecrübe kazandığınız oranda iş hayatında başarılı olabilirsiniz..Okul hayatı ile iş hayatı tamamen birbirirnden farklıdır. İş hayatı; sosyallik gerektirir, prezentabl olmayı gerektirir..Elbette iş ilanlarında üniversiteler arasında ve özellikle devlet üniversiteleri le vakıf üniversiteleri arasında ayrım yapıldığına sıkça rastlamaktayız. Ancak mesleğin daha başında biri olarak şunu söylemek isterim ki; öenmli olan tek şey kendinize güvenmeniz, dürüst ve çalışkan olmanızdır.Bunun dışında hangi üniversiteden mezun olduğunuzun pek de önemi yok...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi