Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

İstanbul Anadolu Adalet Sarayı

Yanıt
Old 04-03-2013, 16:57   #61
Av. Engin EKİCİ

Varsayılan İstanbul Anadolu Adliyesi'nde Kriz

Alıntı:
İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ’NDE AVUKATLARA ARAMA DAYATMASI YENİDEN BAŞLADI

1 Şubat tarihinde faaliyete başlayan İstanbul Anadolu Adliyesi’nde yaşananlar, yargının avukatlara bakışını göstermektedir.

Sorunlarımızla ilgili 21 Şubat 2013'te yapmış olduğumuz basın açıklaması sonrasında uygulamalar daha da sertleşmiş, başsavcılık tarafından basına ve avukatlara yönelik sert ibareler içeren bir basın açıklaması yayınlanmıştır. (www.iaa.gov.tr)

Basın açıklamamız sonrasında sona eren adliye girişinde avukatların çantalarını x-ray cihazından geçirme mecburiyeti, 4 Mart Pazartesiden itibaren yeniden ve daha sert olarak başlamıştır. Çantasını x-ray'den geçirmeyen meslektaşlarımız güvenlikler tarafından etten duvar örülerek adliyeye sokulmamaktadır. Bu konuda pek çok şikayet mevcuttur.

Türkiye’nin hiçbir adliyesinde çanta arama dayatması yokken Anadolu Adliyesi’nde yapılması ve bu yanlışta diretilmesi kabul edilemez.

Konu ile ilgili başsavcılıkla yapılan tüm görüşmelerden alınamadığından; tüm meslektaşlarımızı ve hukuk örgütlerini 06 Mart 2013 Çarşamba günü saat 13.00’de Anadolu Adliyesi B Blok -4 (Açık otopark) girişinde toplanıp, sorunlarımızı dile getirdikten sonra bir kez daha çantalarımızı aratmadan adliyeye toplu giriş yapmaya davet ediyoruz.KARTAL HUKUKÇULAR DERNEĞİ
Çantaların x-ray cihazından geçirilmesi konusu ile ilgili olarak "Yeni İstanbul ( Çağlayan) Adliyesi Maceralarımız" başlığı altında çok sayıda görüş serdedilmişti. Konu daha sert bir hukuka aykırı uygulamayla yeniden gündemde..
Old 12-07-2013, 22:27   #62
Semender33

Merdiven yok ama asansörlerimiz ve yürüyen merdivenlerimiz var.
Elektrik yok, asansörlerimiz yok ama yürümeyen merdivenlerimiz var.
Old 30-01-2014, 13:38   #63
Av. Engin EKİCİ

Varsayılan Çantasını aratmayan avukata dava

Çantaların x-ray cihazından geçirilmesi konusuyla ilgili şu şekilde bir gelişme var:
Alıntı:
...Çantasını aratmadığı için adliyeye girişi özel güvenlik görevlileri tarafından engellenen Avukat Özgür Ceylan Aytaç’a dava açıldı. Avukat Aytaç hakkında 1,5 yıldan 6 yıla kadar hapis cezasının istendiği davanın ilk duruşması bugün görülecek....
http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-si...a-haberi-86821
Old 30-01-2014, 13:48   #64
olgu

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
Çantaların x-ray cihazından geçirilmesi konusuyla ilgili şu şekilde bir gelişme var: http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-si...a-haberi-86821

benim hakkımda da vakti zamanın da tutanak tutulmuştu ancak devamı gelmedi...
Old 02-02-2014, 23:11   #65
kazimdeniz

Biraz gecikmeli bir yanıt olacak esasında bu konuyla alakalı bir sohbet te daha dün başlattım ;lakin gene de vurgulamadan edemeyeceğim ,dışı hoş içi boş bir adliye binası olmuş kanımca dışı büyüleyici gayet hoş ;ama iç yerleşim planı için aynı şeyi diyemeyeceğim,hala bu adliyeyeyi tam olarak öğrenemedim ve ileride de öğreneceğimi sanmıyorum.Mantık kuralları ve hayatın gerçekleri ile bağdaşmayan bir adalet sarayı olmuş ne yazık ki devlet büyüklerimiz sakın alınmasın beni ayıplayıp nankörlükle suçlamasın ben hislerimi paylaşıyorum o kadar.
Old 02-03-2017, 15:42   #66
Av. Hulusi Metin

Varsayılan Saray'dan bir kısa not

Nihayet bugün...
Evet bugün... gittim, gördüm, gezdim...

Suat Ergin üstadımla aynı cephede olmanın zevkiyle, bir hukuk savaşımının bugünkü duruşmasını güzel bir anıya dönüştürdük.

Mesleğe ilk başladığımda İstanbul yargıçları 100 yaşında falan olurlardı.

Bugün kürsüdeki yargıcı görünce 23 Nisan'ı hatırladım.

Adaletin SARAY'da olmasına veeee
Saray'ın da özel güvenlik şirketlerince korunuyor olmasına... yine bir (!) koydum.

Evlerdeki güvenlik önlemlerinden.... Mahkemelerin korunmasına kadar...Güvenlik !!!

Neden...korktuğumuz için mi.... korkutulmamız için mi ?

Neden korkuyor ya da neyle korkutuluyoruz...?
Old 02-03-2017, 16:19   #67
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av. Hulusi Metin
Nihayet bugün...
Evet bugün... gittim, gördüm, gezdim...

Suat Ergin üstadımla aynı cephede olmanın zevkiyle, bir hukuk savaşımının bugünkü duruşmasını güzel bir anıya dönüştürdük.

O zevk ve keyif bana ait Üstadım.

Alıntı:
Mesleğe ilk başladığımda İstanbul yargıçları 100 yaşında falan olurlardı.

Bugün kürsüdeki yargıcı görünce 23 Nisan'ı hatırladım.

Neyse ki, taleplerimizi dinledi.

Alıntı:
Neden korkuyor ya da neyle korkutuluyoruz...?

Adaletten tabii ki
Old 07-02-2018, 05:26   #68
Av. Hulusi Metin

Varsayılan Şile'den Kartal'a

Şile-Kartal... Olağan yol ve hava koşullarında bir saat...

Dün kızım meslektaşım dosyalarını incelerken, ben de Adalet Sarayı'nı gezdim bu kez.

Benim zamanımdan bir meslektaşımla da kucaklaştım.

UYAP'la mesleğe başlayan gençlerle (ben neyim ki?) sohbet ettim.

Yansız ve Bağımsız Yargı... İyi yetişmiş Hukukçular...

Binadan çıkanca "Sultanahmet Köftecisi"ni aradı gözlerim.

Şile Adliyesi'ne beklerim... Küçücük, herkesin birbirini tanıdığı... Yargıcı, Savcısı, Avukatı...Beklerim dostlar. Hani mesela limanda balık falan da...
Old 08-02-2018, 13:17   #69
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av. Hulusi Metin
Beklerim dostlar. Hani mesela limanda balık falan da...

Cumhur Okyay Üstadımla özelden yazışmıyorsun dostum. 40.000 den fazla üyeyi davet ediyorsun.
Old 08-02-2018, 16:21   #70
Av. Hulusi Metin

Alıntı:
40.000 den fazla üye...

Dostum misafirin kısmeti ondur, birini yer dokuzunu bırakır.
Old 14-02-2018, 06:02   #71
Av. Hulusi Metin

Varsayılan Sulh Hukuk

Günaydın millet

Davalar uzamaz... Uzatılır.

İki yılda 5 yargıç...

GD: Yargıç değişikliği nedeniyle...

Kolay gelsin.
Old 16-02-2018, 05:45   #72
Av. Hulusi Metin

Varsayılan Bir Sulh Hukuk Yargıcı

Göreve yeni başlamış.... dosyaları birer birer çalışmış, hem de nasıl.

Dün, dersini çalışmadan duruşmaya gelmiş olan meslektaşlarıma üzüldüm.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi