Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

aynı hastanede ve aynı astetik ameliyatında ikinci kez ücret alınır mı?

Yanıt
Old 19-10-2015, 11:49   #1
Konuk

Varsayılan aynı hastanede ve aynı astetik ameliyatında ikinci kez ücret alınır mı?

Merhaba ben bir devlet hastanesinde ücretli burnumdan hem sağlık için hem de estetik ameliyatı oldum.Ameliyattan önece doktorumla burunun ayrıntılarını konuştuk.Fakat ameliyatın üzerinden daha yedibuçuk ay geçmesine rağmen doktoruma gittiğimde burnumun yerçekimine karşı düştüğünü söyledi.ikinci bir ameliyat gerektiğini ve başka bir hastanede yapacağını ve ücret alacağını söyledi.Ben bunun doğru olup olmadığını öğrenmek istiyorum.
Old 03-01-2016, 17:43   #2
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba ben bir devlet hastanesinde ücretli burnumdan hem sağlık için hem de estetik ameliyatı oldum.Ameliyattan önece doktorumla burunun ayrıntılarını konuştuk.Fakat ameliyatın üzerinden daha yedibuçuk ay geçmesine rağmen doktoruma gittiğimde burnumun yerçekimine karşı düştüğünü söyledi.ikinci bir ameliyat gerektiğini ve başka bir hastanede yapacağını ve ücret alacağını söyledi.Ben bunun doğru olup olmadığını öğrenmek istiyorum.
Sayın KONUK,

Öncelikle geçmiş olsun.İkinci ameliyatı aynı doktora ve başka bir hastanede olacaksınız diye bir zorunluluğunuz yok.
Başka bir doktora da yeniden muayene olup tedavinize devam edebilirsiniz.
İlk operasyonu gerçekleştiren doktorunuzun açıklamaları size tatmin etmiyor ve bu durumdan şikayetci iseniz konusunda uzman bir hukukcudan da destek alarak şikayetci olabilir,eğer şartları oluşmuş ise maddi manevi tazminat talep edebilirsiniz.
Saygılarımla.
Ecz.Mesut ÇETİN
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi