Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Sigarayı Bırakıyoruz!

Yanıt
Old 15-09-2008, 20:45   #391
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan tobaccoexper
benden size kocaaaaamaaaaaaannnnn bir çokonat

Cengiz bey ne der bilemiyorum ama forumu uzaktan okumaya nedense devam eden biri olarak, kadınlar için çokonatın cezbedici değil olsa olsa caydırıcı olduğunu söyleyebilirim. Korkunç çağrışımlar yapıyor
Old 15-09-2008, 20:53   #392
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan tobaccoexper
benden size kocaaaaamaaaaaaannnnn bir çokonat nasıl bu oldu mu Sayın Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Cengiz bey ne der bilemiyorum ama forumu uzaktan okumaya nedense devam eden biri olarak, kadınlar için çokonatın cezbedici değil olsa olsa caydırıcı olduğunu söyleyebilirim. Korkunç çağrışımlar yapıyor

Kocamaaan göbeğime kocamaaan bir çokonat yakışır.
Old 15-09-2008, 21:03   #393
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Gulumse
Siz ne isterdiniz ?

Ciddi ciddi yanıt verirsem, çok hatalı bir soru sorduğunuzun farkına varırsınız.
Old 15-09-2008, 22:21   #394
Av.Mehmet Saim Dikici

Sıgara içmeyen bir insan olarak, sıgara kokusunu 10 metreden almaya başladığımı belirtmek istiyorum. Sıgara içenlerin neden bu kadar çok sıgara koktuklarını şimdi şimdi düşünmeye başladım.

Üniversitede başladığım sıgarayı yaklaşık 21,5 yıl içtim. Yaklaşık 17 aydır içmiyorum. Süper bir şey bu.

İçenlere bırakmalarını tavsiye ediyorum.

Cengiz Bey size de tavsiye ediyorum.

Sıgarayı bırakanlara Sayın Stj. Av. Emin Bey, özel şiir bile yazabilir. (Tahmin ediyorum)
Old 15-09-2008, 23:02   #395
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Ciddi ciddi yanıt verirsem, çok hatalı bir soru sorduğunuzun farkına varırsınız.

Ne zamandan beri bunu beklediğimin farkındasınız her halde
Old 15-09-2008, 23:30   #396
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ

Sanırım tüm hediyelerden vazgeçeceğim, hepsini Sn Cengiz Aladağ'a nakletmeyi düşünüyorum.
Old 16-09-2008, 02:20   #397
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Varsayılan Sigarayı Bırakıyoruz!

Sizi aileniz ile birlikte Ankara'da ağırlayabilirim.

Ayın 28'ni buna ayırayım mı?

İsteyen arkadaşlar da armağanlarını alsın gelsin.

Saygılar.
Old 16-09-2008, 02:59   #398
Av. Muzaffer ERDOĞAN

İşbirlikçim de beni terketti.

Şimdi Suat ile Ferda'nın elinden sigarayı kim alıp getirecek?

Anket açalım mı?

Saygılar
Old 16-09-2008, 10:07   #399
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av. Muzaffer ERDOĞAN
Sizi aileniz ile birlikte Ankara'da ağırlayabilirim.

Ayın 28'ni buna ayırayım mı?

İsteyen arkadaşlar da armağanlarını alsın gelsin.

Saygılar.

Sayın Erdoğan,
Nazik davetinize teşekkür ederim. Önceden planlanlamış olduğumuz için 28 Eylül'de 1768 metre rakımlı bir kentte olacağız. Sigarayı bırakmak için ideal bir yükseklik.
Bir gün sizi davetsiz olarak rahatsız etme hakkımı saklı tutuyorum.
Saygılarımla.
Old 16-09-2008, 22:25   #400
Nur Deniz

İş yerimde 3 ay kadar önce sigarayı bırakan bir arkadaşımdan bir taktik öğrendim ve uygulamaya kadar verdim.

Az sonra okuyacağınız iğrenç olay için affınıza sığınırım ama işe yarıyor.

Bu arkadaşım özellikle nefret ettiği sigara markalarınının izmaritlerini küçük bir kavanoza doldurmuş ve son dönemde sürekli bu markalardan içmiş.

Şimdi canı sigara isteyince, kavanozun ağzını açıp kokladığını söyledi.Ve ben de aynı bunun gibi kokuyorum diye düşündüğünü ve hatırladığını söyledi.

Ben de denedim ve etkili olduğunu gördüm.

Canı sigara isteyenlere ve ilgililere duyurulur.

Saygılarımla..

Eski bir tiryaki...
Old 17-09-2008, 13:46   #401
Av.H.Sancar KARACA

Tiryakinin gülüdür
Tütün denilen meret
Öyle bir sevdirir ki
Edilse de bin lânet

(Bugün çenem düştü de)
Old 17-09-2008, 21:38   #402
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Alıntı:
Bir gün sizi davetsiz olarak rahatsız etme hakkımı saklı tutuyorum.

Sevinirim.

Davete ihtiyacınız yok ama haber vermenizi öneririm.

Evde olmayabililirim.

Haber verirseniz mutlak evdeyimdir.

Saygılar.
Old 19-09-2008, 16:01   #403
Av.Ufuk Bozoğlu

Sevgili Nur Deniz,

Nerelerdesin stop Acele cevap stop
Old 19-09-2008, 16:05   #404
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan av-ufuk
Sevgili Nur Deniz,

Nerelerdesin stop Acele cevap stop

Bakkala sigara almaya gitmiş olmasın.
Old 19-09-2008, 23:31   #405
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Eylül'de tatile çıkacağını söylüyordu. İlk sigara bırakma projesi de bu dönemde idi. erken başladı.

Suat bey aklımı karıştırdı. Bu tatil acaba ne tatili?

Saygılar.
Old 19-09-2008, 23:47   #406
Gülümse

Varsayılan Sonunda...

Sevgili oğlum sonunda sigarayı bırakmaya karar verdi, üç gündür sigara içmiyor. Bu beni mutlu eden harika bir haber. Darısı isteyenlerin başına.
Old 20-09-2008, 14:56   #407
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

Buna katılmıyorum
Old 20-09-2008, 19:21   #408
supernatural

Alıntı:
Yazan av-ufuk
Buna katılmıyorum

yok yok bence de gitmez kesin oğluyla vakit geçiriyordur
Old 21-09-2008, 13:54   #409
Kemal Yıldırım

Alıntı:
Yazan Admin
O zaman ben de site yönetimi adına bu kampanyaya bir rica ile katkıda bulunayım: Bu konuyu sadece "kampanyayı destekleyen olumlu mesajlara" ayıralım, konu içinde cesaret kırıcı mesajlara yer vermeyelim. (örneğin : "bırakamazsınız!", "ben de bırakmıştım gene başladım", "boşuna uğraşmayın", "zaten sigara zararlı değil" vs.)

Güzel bir rica. Yerine getirilmesi dileğiyle

Alıntı:
sigaradan AYRILIŞ TARİHİ'ni belirleyiniz.

9 Ekim 2008=Staja başlayacağım gün bırakıyorum
Old 21-09-2008, 17:20   #410
Nur Deniz

Selamlar efendim, döndüm, burdayım. Bakkalda değildim.

Muzaffer Abinin şehrine de uğradım.

Sigaraya başlamadım.

Adliyedeydim efendim.

Artık gün saymıyorum.

Sadece bir kilom kaldı sigaranın hatırası , şöyle azıcık geziversem onu da atacağım.

En ön saftayım mücadeleye devam..

(Merak edilmek çok güzelmiş. )
Old 21-09-2008, 18:16   #411
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Kemal Yıldırım
Güzel bir rica. Yerine getirilmesi dileğiyle

9 Ekim 2008=Staja başlayacağım gün bırakıyorum

Kesinlikle benim içinde önemli bir gün sizin yerinize günleri sayma sözü veriyorum.

Zaten aramızdasınız Sn Kemal Bey, sadece bu tarih bırakacağınız tarih.

Çok mutlu olduğumu ifade etmek isterim.
Old 21-09-2008, 22:51   #413
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

Sigarayı bıraktığımı herkese ilan ettim bana ve 1. derece akrabalarıma sigara satmazlar.

Bunun için Sn Muzaffer Erdoğan ın teklifini kabul ediyor ve bir yıl sonra Ankara'da puro ile hevesimi bastıracağımı hayal ediyorum.
Old 21-09-2008, 23:58   #414
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Alıntı:
Bunun için Sn Muzaffer Erdoğan ın teklifini kabul ediyor ve bir yıl sonra Ankara'da puro ile hevesimi bastıracağımı hayal ediyorum.

Hah hah hah hah haaaa

Purolar içilemez olacak.
Old 22-09-2008, 00:04   #415
Gülümse

Sigarayı bırakıp, puro, pipoya başlamak yok... Lütfen kendimizi kandırmayalım.
Old 22-09-2008, 00:47   #416
Nur Deniz

Alıntı:
Hah hah hah hah haaaa

Purolar içilemez olacak.

Ya da kutlama puroları çoktan duman olmuş olabilir.

Ne farkeder ki, yine sizin tabirinizle üttüm sizi Sn Muzaffer Abi

Zaten puroyu da hiç sevmemiştim.

Old 22-09-2008, 11:55   #417
Av.Selim Balku

Varsayılan Daha fazla görmezden gelemeyeceğim...

Aşağı yukarı 15 gündür hastayım, bronşit, nefes problemi, grip, 10 gün işe gelemedim ve ilginçtir nefret ede ede, tüm hastalığım boyunca sigara içmeye devam ettim. Hala içiyorum, birçok defa bırakmak için uğraştım ama rekorum 5 saat sigarasızlık, iradesizim herhalde...

Biorezonans yöntemi ile sigarayı bıraktırıyorlar diye duydum, iradesizlere bile bıraktırıyorlarmış...

Söz konusu yöntem ile ilgili olarak bilgisi tecrübesi olan arkadaşların yazılarına ihtiyacım var.

Kolay Gelsin...
Old 22-09-2008, 12:20   #418
Nur Deniz

Alıntı:
Eylül'de tatile çıkacağını söylüyordu. İlk sigara bırakma projesi de bu dönemde idi. erken başladı.

Suat bey aklımı karıştırdı. Bu tatil acaba ne tatili?

Saygılar.

Başlarsam yeniden yurtdışına kaçacağım tatil adı altında.Bu duruma yardımcı olanlara da istedikleri şekilde özel sigara vadediyorum.
Old 22-09-2008, 12:26   #419
Nur Deniz

[FONT='Tahoma','sans-serif']Biorezonans nedir ?[/font]
[FONT='Tahoma','sans-serif']Doğadaki tüm maddelerin bir elektromanyetik frekansı olduğu belirtilmektedir.eğer uygun frekans yakalanırsa maddeler birbiriyle rezonansa girer.Bunun örnekleri sesiyle bardak çatlatanlar ya da, bir köprüden geçen askerler uygun adım marş yürürken eğer ola ki köprünün doğal titreşim frekansını tutturursa köprü rezonansa gelir ve çöker.[/font]
[FONT='Tahoma','sans-serif']İnsan organizması da farklı elektromanyetik frekansları yayar. Hücreler , dokular , organlar v.s.. Bunların hepsinin kendine özgü-farklı frekansları vardır. Hep birlikte hastanın genel frekans spektrumunu belirlerler.
Bu hastanın bireysel frekansıdır. Hasta ve sağlıklı insanın frekans yapıları birbirinden farklıdır.
Hastanın frekans örneğinde saklanan yabancı frekanslar ( Alerjenler , virüsler , bakteriler , amalgam , mycosis v.s.. ) normal frekans düzenini bozarlar .
Bu frekans düzenini bozan elektromanyetik frekanslar belirlenir ve cihaza transfer edilir. Elektrotlar vücudun belli yerlerine yerleştirilir. Cihazda hastalık yapan frekanslar ters çevrilir ve hastanın vücuduna geri verilir. İYİLEŞME terapi frekanslarıyla gerçekleşir. Biyolojik , fiziksel frekanslar güçlendirilir ve biorezonans terapisi vücudun kendi kendini iyileştirici gücünü bu şekilde uyarır , böylece kendi savunmamızı-bağışıklık sistemimizi güçlendirir.
Hastaya ait patolojik frekanslar biorezonans terapisiyle ters çevrilerek normalleştirildiği için bağışıklık sistemini bozan engeller kaldırılmış olur ve organizma sağlıklı çalışır duruma kavuşur. İyileşme sağlanmış olur.[/font]
[FONT='Tahoma','sans-serif']
Metodun Temeli
Kuantum mekaniği düşüncesine göre (Debrogli Nobel Ödülü 1929) maddenin küçük parçacıklardan oluştuğu fikri çok söylenen ve ilgi çeken bir gerçeklik halidir. Dalgaların doğası radyasyon etkilerinin uzak olduğu diğer durumları yaratır.
"Rezonans" nedir? Bir odadaki bir piyanonun diopozanına vurursanız o diopozonun yerini tutan tel rezonansa başlar. Bir diğer az bilinen buluş hücrelerin birbirleriyle belirli dalga boyundaki frekanslarla iletişim kurduğudur. Bu iletişim rahatsız edici frekanslar yok ise vücut mükemmel çalışır ve uyum içindeki kişi sağlıklı kabul edilir.
Fakat, örneğin vücuda giren bir toksin rahatsız edici titreşimler sayesinde hücreler arasındaki diyaloğu bozar. Bu toksin rahatsız edici frekans örneğine sahiptir.[/font]

Cihaz negatif etki yapan frekansları algılar, değiştirir ve manyetik bir minder sayesinde vücuda iade eder. Dolasıyla hücrelerin bilgi alışverişi gene düzenli bir şekilde sağlanmış olur.

Tüm zaman dilimleri boyunca tıp çok özelleşmiş hale gelmiştir. Orta çağda tıp vücudun dış kısımlarına doğru yönelmiştir. Daha sonra ilgi vücudun iç yapısıyla ilgilenmeye başlamıştır. Bunlar; insan vücudunun kan dolaşımı, kanın bileşimindeki yapıların bulunuşu, bakteriler, virüsler, hücre ve genlerdir.

KAYNAKLAR

Peter Schumacher........................................ .BIOPHYSIKALISCHE THERAPIE DER ALLERGIEN
Günther S. Hanzi............................................. ......................Das neue medizinische Paradigma
Peter Schumacher........................................ .............ALLERGIEN GEGEN TIERE SIND HEILBAR
Peter Schumacher........................................ .........DIE TESTSATZE NACH DR. P. SCHUMACHER
Martin Keymer (Hrsg.)........................................... ...............BICOM Resonanz - Therapie (BRT)
Old 22-09-2008, 12:28   #420
Nur Deniz

SİGARADAN KURTULMA Nikotin, ciddi bir bağımlılıktır. Kişiler Sigara içmeye başladıklarında nikotini vücuda
tanıtırlar.Vücut buna alışır. ve zamanla kendi yapması gereken şeyleri nikotin
olmadan yapamaz hale gelir.Nikotinin psikofarmokolojijk etkileri hoşlanma
mutluluk,gevşeme,dikkat artışı,performansta artış,reaksiyon zamanında
kısalma,endişede azalma,streste azalma,açlık hissinde ve kilo almada azalma
şeklindedir.Ayrıca nikotin yoksunluk belirtilerini hissetmeme de psikofarmakolojik bir
etkidir.

Günün ilk saatlerinde ilk sigara içilmesi ile beraber kişinin iş performansı artar,
dikkati artar, endişe ve depresyonu azalır bu nedenle de kişi kendini iyi hisseder.
Ancak nikotini almadığı zaman nikotin yoksunluk semptomları olarak adlandırılan
aşırı sigara (nikotin) alma isteği, öfke, kızgınlık, irritabilite, endişe, konsantrasyon
güçlüğü, huzursuzluk, kalp hızında azalma ve iştah artışıyla birlikte kilo alma ortaya
çıkar.

Sigara bırakmayı düşünen bir kişi önce hazırlık dönemi geçirmelidir. Bu dönemde
sigarayı bırakma nedenleri, sigaranın hayatlarındaki rolü ve sigara kullanım şekli ve
kişiyi tetikleyen faktörler belirlenmelidir. Kişiye sigarayı bıraktığı zaman elde edeceği
yararlar anlatılmalıdır. Yemeklerin lezzetini yeniden tam olarak alacaklarını,
dumansız odalarda yaşayacaklarını, nefeslerinin sigara kokmayacağını, harcayacak
daha fazla paraları olacağını,diş ve parmaklarındaki sarı lekelerden kurtulacaklarını,
elbise ve mobilyalarındaki sigara yanıklarından kurtulacakları gibi yararlar kişilere
hatırlatılmalıdır.

Detaylı Bilgi için Lütfen bizi arayın : 0 232 336 51 61
info@biorezonansizmir.com
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi