Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Mesleğe yeni başlayanlar için sigortalı çalışmak mı yoksa kendi işini yapmak mı?

Yanıt
Old 25-06-2021, 13:01   #1
Av. NCAU

Varsayılan Mesleğe yeni başlayanlar için sigortalı çalışmak mı yoksa kendi işini yapmak mı?

Selamlar meslektaşlarım
Mesleğe yeni başlayan çiçeği burnunda bir avukatım. Ruhsatımı alalı 1 ay bile olmadı. Şu aşamada ne yapacağıma karar veremiyorum. 9 aydır yeni bir şehirde yaşıyorum yani yaşadığım şehirde çok bir çevre imkanım yok diyebilirim. Garantici olup sigortalı işçi avukat mı olmalıyım yoksa baştan biraz sıkıntı çekip CMK-Adli Yardım vs ile durumu toparlayabilir miyim. Şu aşamada olmazsa bile ilerde mutlaka kendi ofisimi açmak istiyorum. Forumlardan okuduğum kadarıyla kendi ofisini açmak isteyen meslektaşlar için bir başkasının yanında çalışmak sadece zaman kaybı olarak görülüyor sanırım. Her türlü öneri, yorum ve tecrübelerinizi dinlemek isterim. Şimdiden teşekkür ederim
Old 25-06-2021, 14:11   #2
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Merhaba,

Öncelikle hayırlı olsun, mesleğinizde başarılar dileriz.

Mesleki deneyim ve tecrübeniz varsa, hatasız bir şekilde ofisimi kurar ve her yönüyle konuya hakim olup ofisimi, davalarımı, takiplerimi, müvekkil görüşmelerimi vb. yönetebilirim düşüncesindeyseniz ve bir süre kazanmamaya dayanacak ekonomik gücünüz varsa ofisinizi açın tabii....

Benim önerimse mutlaka en az bir kaç sene iş yoğunluğu olan ofislerde deneyim kazanmanız yönünde olur. Hem çevrenizi, hem müvekkil çehrelerini , hem meslektaş ortamını tanır ve hakim olursunuz. Her birinin en az diğeri kadar önemli olduğunun insan yol aldıkça farkına varabiliyor...

Tekrar hoş geldiniz
Old 25-06-2021, 14:19   #3
Av. NCAU

Merhabalar , öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Fakat bulunduğum şehirde henüz tecrübesiz avukat arayan bir ilanla karsilasmadim malesef. Bu durum benimle ayni konumda olan meslektaslari oldukca zorluyordur eminim . Tekrar teşekkür ediyorum , hosbuldum
Old 24-01-2023, 10:35   #4
duyguuozcann

Alıntı:
Yazan Av. NCAU
Selamlar meslektaşlarım
Mesleğe yeni başlayan çiçeği burnunda bir avukatım. Ruhsatımı alalı 1 ay bile olmadı. Şu aşamada ne yapacağıma karar veremiyorum. 9 aydır yeni bir şehirde yaşıyorum yani yaşadığım şehirde çok bir çevre imkanım yok diyebilirim. Garantici olup sigortalı işçi avukat mı olmalıyım yoksa baştan biraz sıkıntı çekip CMK-Adli Yardım vs ile durumu toparlayabilir miyim. Şu aşamada olmazsa bile ilerde mutlaka kendi ofisimi açmak istiyorum. Forumlardan okuduğum kadarıyla kendi ofisini açmak isteyen meslektaşlar için bir başkasının yanında çalışmak sadece zaman kaybı olarak görülüyor sanırım. Her türlü öneri, yorum ve tecrübelerinizi dinlemek isterim. Şimdiden teşekkür ederim

meslektaşım ne yaptınız ? ben 2021 Ekim ayında ofis açtım. Cevaplamak isterim.
Old 24-01-2023, 10:48   #5
Av. NCAU

Meslektasim merhaba, gider ortaklığı yaparak kendi isimi yapmaya karar verdim . Zaman zaman zorlandigim donemler oldu fakat suan geldigim noktaya baktigimda iyiki cesaret etmisim diyorum . Ofisiniz hayirli olsun . Her zaman önerilere acigim . Bu konuda düşüncelerinizi öğrenmek isterim
Old 24-01-2023, 10:52   #6
duyguuozcann

Alıntı:
Yazan Av. NCAU
Meslektasim merhaba, gider ortaklığı yaparak kendi isimi yapmaya karar verdim . Zaman zaman zorlandigim donemler oldu fakat suan geldigim noktaya baktigimda iyiki cesaret etmisim diyorum . Ofisiniz hayirli olsun . Her zaman önerilere acigim . Bu konuda düşüncelerinizi öğrenmek isterim

Çok sevindim meslektaşım. Hemen hemen aynı zamanlarda ofis açmışız diye yorumluyorum.
Ben ilk başta ofis açma düşüncem ile şuan yaşadıklarım arasında çok fazla fark olduğunu gördüm. Mesela bu kadar fazla gider beklemiyordum. Veya ayda 1-2 müvekkilin geleceğini, bazı aylar sadece kirayı çıkarmak için çalışacağımı tahmin etmiyordum.
Ama şuan bunları yaşıyorum. Bazı aylar bırakın para kazanmayı sadece kiram vergiler çıksın yeter diyorum. Bu durum moralimi çok bozuyor aynı zamanda mesleğe olan motivasyonumu kırıyor. Bu durum ne zamana kadar bu şekilde gidecek şüpheliyim.
Old 08-02-2023, 11:49   #7
Av.H.Sancar KARACA

DAVETTİR
Deprem bölgesinde işini yürütemeyecek ölçüde zarar gören ve işlerini
Ankara'dan da yürütebilecek/yürütmek isteyen meslektaşlarımıza davetimizdir:
Mağdur olan bir meslektaşımız için her türlü donanıma sahip bir odamız vardır.
Herhangi bir ödeme yapmadan, Ofisimizin bu bölümünü bir yıl süre ile,
istekli bir meslektaşımıza tahsis etmek suretiyle yardımcı olmak istiyoruz.

Adres: Toros Sokak No:11/11 Sıhhiye/ANKARA
Av.Hanifi Sancar KARACA 0532 395 70 77
Av.Figen KARA 0543 298 69 34
Old 07-06-2023, 15:14   #8
ozgzog

Alıntı:
Yazan duyguuozcann
meslektaşım ne yaptınız ? ben 2021 Ekim ayında ofis açtım. Cevaplamak isterim.

Merhaba meslektaşım, ben Özge. Tam olarak aynı yıl ve aynı ay içerisinde ofislerimizi açmışız. Ve bahsettiğiniz zorlukların aynısını ben de yaşadım ve yaşamaya devam ediyorum. Kendinizi yalnız hiisetmeyin En kötüsü de birkaç sene sonra işlerimin düzeleceğine olan inancımı da yitirdim. Kötüleşen ekonomi, çoğalan avukatlar ve kurtlar sofrası olan bu düzen malesef meslekten soğutuyor. Mezun olduğum günden itibaren asla bağlı çalışmam diyen ben, şu anda bağlı çalışmayı dahi düşünüyorum.

Umarım her şey düzelir, umarım sizin için de çok güzel bir meslek hayatı olur.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi