Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

çocuklarım hala şiddet kurbanı

Konuyu Kilitleyin
Old 29-08-2012, 08:11   #1
Konuk

Varsayılan çocuklarım hala şiddet kurbanı

eski eşimden ölümüne şiddet gördüm aldatıldım hastalanınca ayrıldım gögüslerim alındı çocukları ölümle tehditle alamamıştım önce gayri resmi olarak bendeydi ben evlenince aldı hiç göstermeyince dava açtım ölümle tehditi iftiralarını ıspatladım cezaları paraya çevrildi silahtanda ertelenmiş cezası vardı çocuklara nafakada ödüyorum ikimizde memuruz çocukların ve benim adli tıp raporları vardı ayrılmayı düşündüğüm ilk gün şikayetci olmuştum ertesi gün şikayetimi geri çekmek zorunda kaldım onların sonuçlarını araştırdığımda ____ aile mahkemesinin değişik işdosyası olarak şikayetten vazgeçtiğim için iptal olduğunu öğrendim şimdi velayet davam sürüyor barodan kadına şiddetten yaralanıp avukat istedim verdiler ama onuda şikayet etti avukatı geri çektiler başvuru sırasında fakirlik belesi istediler ben x ilindeyim muhtardan memur maaşıyla geçinmektedir yazan belgeyi verdim şimdi eski eşim onu savcılığa vermiş savcı suç kabul etmiş sahte belgeden ____'da hisseli satılmayan 230 m2 tarlamı bildirmemiştim memuruiyetim tehlikeye girebilirmiş
oğlumun dövdüğünü anlattığı video kaydı vardı annemde dövdüğüne şahitti ama çocukları tedbiren alamadım mahkemeyi ocakta açtım ekimde duruşmamız var benden sonra evlendiği eşinide aldatmış aşağılamış ayrılıyor bana şahit olacak ama umutsuzum sizce bana ne kadar ceza gelir
eski değişik iş kararları bana tebliğ edilmediğinden itiraz edebilir miyim çocuklarımı alabilir miyim
Old 29-08-2012, 12:04   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Muhtarlığa mali durumunuz hakkında eksik bilgi vermek eylemi nedeniyle hakkınızda soruşturma ve kovuşturmada açıklanan suç mesajınızda açık değildir .Bu nedenle ilgili suçun yaptırımı hakkında bilgi vermek mümkün olamamıştır.

Koruma kararı,yasa gereğince taraflara tebliğ edilmelidir. tebliğden itibaren 2 hafta içinde itiraz hakkı bulunmaktadır.

Çocukların velayeti konusund amahkeme çocukların yüksek yararı,çocukların görüşleri ve varsa uzman raporunu dikkate alarak karar verecektir.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi