Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

istanbul kültür hukukla ilgili???

Yanıt
Old 30-07-2006, 15:46   #1
caylakhukukcu

Varsayılan istanbul kültür hukukla ilgili???

merhaba.ben bu yıl sınava girdim ve tüm tercihlerimi hukuk vermeyi düşünüyorum.ankara hukuk da olur gibi görünüyor ama cazip bursundan dolayı istanbul kültürü istiyorum.ne gibi dezavantajları olur? bitirdikten sonra bir ank.hukuk mezunuyla nasıl farkım olur acaba?bir de bursa güvenebiliyormuyuz?bazı ünvesitelerin burslu öğrencilerin burslarını kesmek için uğraştıklarını hem duydum hem gördüm. yardımcı olursanız sevinirim.teşekkür ederim
Old 30-07-2006, 18:14   #2
ahmetsacit

Hukuk fakültesinde 1. yılını tamamlamış biri olarak,özel üniversite yerine standartları yüksek bir devlet üniversitesini tercih etmeni tavsiye ederim.Barolar özel üniversite mezunlarının ne kadar zorlandığından ve gerekli bilgilerden bile yoksun olduklarından şikayetçi, burs öğrencilik döneminde seni rahatlatabilir.Ama iş hayatına atılınca özel ve devlet üniversitesi mezunları arasındaki fark ortaya çıkıyor.
Old 31-07-2006, 11:34   #3
caylakhukukcu

anlıyorum.işte bu yüzden çelişki içerisindeyim ama her özel üniversite için geçerlimidir acaba?birçoğu için doğru bu gerçekten.ama ankara, gazi gibi üniversitelerinin hocalarının bir kısmını özel üniversiteler transfer ediyor diye duydum.daha düşük puanla daha iyi eğitim alıyorlarmış.
Old 01-08-2006, 11:56   #4
lawyerpiskin

caylakhukukcu evet bazı devlet üniversitesi hocalarını vakıf üniversiteleri transfer ediyor,etmese bile yarı zamanlı olarak vakıf üniversitelerinde ders veren hocaların sayısı az değil,ayrıca ben İstanbul Kültür üniversitesini tavsiye ederim,zira senin derslerine bir Prof.Dr. Bülent Tahiroğlu, Prof Dr. İsmet Giritli...v.b. isimler girecek ve bu gibi hocaların bağlı olduğu devlet üniversitelerinde bunların asistanları ders vermektedir.Ayrıca sayın Ahmetsacit ben hiçbir yerde baroların vakıf üniversitesi öğrencilerinden şikayetçi olduğunu duymadım
saygılar......
Old 01-08-2006, 13:01   #5
ahmetsacit

Sayın pişkin sizin duymuş olmamanız benim sözümün doğru olmadığını göstermez.Eğer kanıt istiyorsanız İstanbul barosu gibi Türkiyenin en büyük barosuna danışabilirsiniz.Evet tecrübeli hocalar vakıf üniversitelerine geçti ama devlet üniversitelerinin sınavlarıyla,özel üniversitelerin sınavlarını karşılaştırınca stantard farkını göreceksiniz.Önemli olan hocalar değil okulun başarı seviyesidir.Hakimlik-savcılık sınavlarında özel üniversitelerin hiçbir başarısı yok, bunu da duymadıysanız,Adalet Bakanlığının resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.
Old 01-08-2006, 13:54   #6
lawyerpiskin

Hakimlik savcılık sınavındaki görüşünüzde haklı olabilirsiniz lakin bu sınava katılan vakıflı öğrencilşerin sayısını da belirtmekte fayda var.Nitekim inanınki vakıf üniversitelerinde sorulan sorular en az devlet üniversitelerininki kadar zor lakin öğrenciler maalesef oralarda yürüyen döviz olarak görülüyor ve ne kadar uzun okulda kalırsa okulda o kadar karmarjı hedefliyor desem yalan söylemiş olmam.Ayrıca vakıf üniversitesinde okuyan öğrencilerinin ailevi durumu çoğukez standartların üstünde olduğu için öğrenci hakim ve savcıların aldıkları maaşları beğenmiyorlar.
Old 01-08-2006, 15:50   #7
oceans17

Kitap ...

sevgili arkadasım ,
tercihini yaparken her türlü seçenegi tekrar tekrar etüd etmen senin için cok faydalı olacaktır.benim üniversite tercihimde tıpkı senin tercihin gibi oldukca tereddütte kalarak yapıldı.vakıf mı yoksa ankara hukuk mu? puanı yüksek gelen ve hukuk isteyen her ögrencinin yasadıgı bir sorundur.tercihim cumhuriyetin ilk hukuk fakültesi olan ankara hukuk fakültesi oldu.ilk sırada yazdım ve yerleştim.tercih etmemdeki en büyük etmen tecrubeli - kaliteli ögretim kadrosu ve cumhuriyetimizin vizyonunu belirleyen insanların mezun oldugu bir fakülte olmasıydı.simdiden tercihin için kolay gelsin diyor, basarılar diliyorum ...
Old 02-08-2006, 15:56   #8
syma

Merhaba bildiğim kadarıyla Kültür üniversitesi sadece 80 milyon yemek bursu veriyor.Fakat senden gelen maile göre burs olanakları bu yıl değişmiş.

Ayrıca bence vakıf üniversitesi mi devlet üniversitesi mi sorusundan önce bence kendinde Ankara mı,İstanbul mu sorusunu sor.

Vakıf üniversitelerinde hazırlık eğitimi zorunlu.Kültür’de hazırlık sınıfında tüm bölümler ayrılıyor yani sadece hukuk fakültesi öğrencileri ile eğitim alıyorsun.Bilgi’de 1 yıl 4 dönemden oluşuyor ve her dönem sınıfın değişiyor tüm bölümler karışık bir sınıfta olduğu için ilk yıl okuldaki herkesi tanıyorsun arkadaş çevren genişliyor.Bu da cok büyük bir avantaj.

Kültür’de vize haftasında her gün mutlaka bir sınav oluyorsun bazen 2 sınav oluyor bu da üst üstüne uykusuz geçen 10 gün demek.Ankarada bir vize bir final var finalden 15 gün sonra bütünleme var.kültürde ana dersler için 3 vize 1 final var.Ayrıca yaz okulu var.Yaz okulunda her ders için yaklaşık 200 dolar ödemen gerekiyor.

Ayrıca İstanbul’da en az 700 milyon ev kirası vereceksin.Ankara da daha ucuza ev bulabilirsin.Yani aldığın burslar İstanbulun pahalı hayatında erir giderJfakat gene de benim gibi ne olursa olsun İstanbul olsun diyen birisi isen bu şehir müthiş bir şehirJ

Sitedeki bazı arkadasların görüşlerine katılmıyorum.Ankara üniversitesi hocaları hakimlik ve savcılık sınav sorularını hazırlıyor.O yuzden Ankaradaki örgenciler devlet sınavlarına daha kolay adabte olabiliyor.Fakat VAKIF ÜNİVERSİTESİ olan Bilgi üniversitesi de hakimlik ve savcılık sınavlarında başarılı.Başarıyı üniversitedeki hukuk fakültesi öğrencilerini dikkate alarak değerlendirmek lazım.Fakat su da bir gercek vakıf üniversitesi ögrencileri özel sektöre daha fazla yöneliyor.Bunda ekonomik kosulların ve yaşam şartlarının etkili olduğu düşüncesindeyim.

Bana devlet üniversitesi mi vakıf üniversitesini mi secmeliyimdersen??en iyi devlet üniversitesini veya en iyi vakıf üniversitesini sec derim.Cünkü cok fazla hukuk mezunu var ve iyi üniversiteden mezun olmak kücük bir avantaj olabilir senin için.Bu zorlu dönemde cevrendeki herkesin görüşünü al fakat sen kendin karar ver.Ne istediğini,yapını,yaşam koşullarını senden iyi kimse bilemez.Hukuk fakültesinin zor oldugunu ve farklı olman gerektiğini unutma.Umarım her sey dilediğin gibi olur.Sonuclar acıklandıgında yerleştiğin yeri belirtirsen cok mutlu olurumJsevgilerle…
Old 02-08-2006, 16:10   #9
Y£LİZ

Merhaba ben Bilgi Üniversitesi'nde okuyorum ve son sınıfa geçtim bana sorarsan eğer puanın Bilgi Üniversitesi'ne yetiyorsa onu seç çünkü bence eğitimi gayet iyi,bazı arkadaşların dediği gibi sorular sanıldığı gibi devlet üniversitelerinin sorularında farklı değil hatta bazı hocalar sınavları iki okulda da aynı saatte aynı gün yapıyor çünkü hem devlet üniversitesinde hoca hem de bizim okulda hoca,yani bu ne demek sorular aynı demek...
Old 02-08-2006, 16:13   #10
Y£LİZ

Ayrıca vakıf üniversitelerinde hakimlik sınavını kazanan yok deniliyor ama onlar bilmiyor ki vakıf üniversitelerinde okuyup o sınava girmek isteyen kişi sayısı bir elin parmağı kadar etmez.Çünkü genelde herkes avukat olup kendi bürosunu açmak istemektedir.Lütfen bunları dikkate alarak düşünelim mesela ben hakimlik sınavına girmeyi düşünüyorum ve benim gibi düşünen sadece bir kişi tanıyorum umarım bunlar arkadaşlarıma birşeyler ifade ediyordur.
Old 02-08-2006, 16:30   #11
syma

Ben de vakıf üniversitesinde okuyorum ve okuduğum okuldan hakimlik sınavını kazanabileceğim kanaatindeyim.Cunkü devlet üniversitelerinde kimse okula gitmez uyurken ve sadece final döneminde çalısırken; biz okulumuzun sisteminden dolayı düzenli bir şekilde çalıştık.Arkadasımın belirttigi gibi devlet üniversitelerinde ders veren hocalar vakıf üniversitelerine de geliyor ve sınav soruları aynı zorlukta.
Old 02-08-2006, 19:24   #12
labrador

mezun olduktan sonra uluslararası çalışmak istersen istanbul ticaret i tavsiye ederim...
Old 12-08-2006, 10:03   #13
caylakhukukcu

gerçekten çok teşekkür ederim.bu kadar detaylı bilgi alabileceğimi sanmıyordum doğrusugönül rahatlığıyla verdim tercihlerimi bu sayede.dediğiniz gibi en iyi vakıf ve en iyi devlet üniversitelerini yazdım.

1-bilkent burslu hukuk 2-ankara hukuk 3-gazi hukuk 4-istanbul kültür hukuk.

benim kanaatim ve araştırmalarıma göre 2.tercihim olacak gibi görünüyor.bende aslında avukat olarak çalışmak istiyorum ama şöyle bir fikrim var: önce hakimlik savcılık sınavına girer bir müddet çalışırsam olaylara çok farklı bakış açıları getirebilir daha başarılı olabilirim avukatlık mesleğinde.

bilgi üniversitesini vermememin nedeniyse burs olmaması.şehir dışına çıkacağım takdirde yüklü miktarda burs gerekecek ailemin çok yardımcı olabileceğini düşünmüyorum.bilgi üniversitesinin eğitimi gerçekten çok iyi olsada burs sadece eğitim ücretini kapsıyor oysa kültür üniversitesi 750 ytl aylık ve 2000ytllik kırtasiye bilgisayar karşılığında kullanabileceğimiz bir yardımda bulunuyor.

hakkımızda hayırlısı diyorum. siz değerli abilerim ve ablalarımada çok teşekkür ederim gerçekten. daha sizi çok rahatsız edeceğim gibi görünüyor
Old 12-08-2006, 12:21   #14
ankara7406

Mesaj Ben de kararsız idim...

Slm.Ben de çaylak gibi ikilemde kalan birisiydim bu sene.Aldığım puan bir kaç bölüm hariç neredeyse heryere yetiyordu.Bilkent bursluyu kazanma ihtimalim bilkentin kendi sitesindeki tercih rehberinden öğrendiğim kadarıyla %96 idi.
Ama ben ilk tercihimi Ankara yaptım.Onun ihtimali %100 gibi.Çünkü ilk 400 deyim.Bu arada çaylak sen de Bilkentin sitesinden Bilkente girme ihtimalini bulabilirsin.Edindiğim bilgilere göre de hakimlik savcılık veya devlette çalışmak için Ankara bire bir.Saygılarımla...
Old 13-08-2006, 20:26   #15
ibrahimkovanci

arkadaslar bu konu yine özel üniv ve devlet üniv arasına döndü ama yukarıda okugum bi yazı üzdü özelde sınavlar basit devlette zor diye ben baskent hukuk fakültesinde okuyurum sorularımıza www.zekihafizogulari.com adresine bakabilrsiniz gercekten cook kolaydı!... bir bakın ve görün gercekleri bence ha bu arada benim ank hukuka gidebilme sansımda olabilirdi saygılar
Old 13-08-2006, 20:28   #16
ibrahimkovanci

ha bu arada unutmadan vakıf üniversitesinde hakimlik savcılık sınavına göre belirleme yapmayınız çünkü zaten kimse istemiyor genelde birka kişi ister o kadar bu da kriter tutulamaz herhalde
Old 13-08-2006, 21:22   #17
ankara7406

Karar Vakıf mı, Devlet mi

Eğer vakıf üniversitelerinden sadece birkaç kişi hakimlik savcılık düşünüyorsa; hakimlik savcılık düşünen hukuk adaylarına "vakıf üni. seçebilirsiniz,vakıf üni.den de hakimlik savcılık sınavlarında başarılı olunabilir" demek yanlış oluyor diye düşünüyorum. Demek ki vakıfa gidenler bu sınavlardan soğuyor, farklı bir tarafa yöneliyor. Zaten avukat olmak için vakıflar daha avantajlı olabilir çevre açısından. Ama hakimlik savcılık veya herhangi bir kamu görevi için devlet üniversiteleri, bunlar içinde de AÜHF en önde gelir herhalde. Yani vakıf mı devlet mi tercihi hem kişinin çevresine bakan hem de ne istediğine bakan bir tercih sanırım. Bunun dışında bu tartışma, bu kararsızlık, böyle devam eder.
Old 13-08-2006, 22:49   #18
Av.Ayşe

Alıntı:
Yazan caylakhukukcu
gerçekten çok teşekkür ederim.bu kadar detaylı bilgi alabileceğimi sanmıyordum doğrusugönül rahatlığıyla verdim tercihlerimi bu sayede.dediğiniz gibi en iyi vakıf ve en iyi devlet üniversitelerini yazdım.

1-bilkent burslu hukuk 2-ankara hukuk 3-gazi hukuk 4-istanbul kültür hukuk.

benim kanaatim ve araştırmalarıma göre 2.tercihim olacak gibi görünüyor.bende aslında avukat olarak çalışmak istiyorum ama şöyle bir fikrim var: önce hakimlik savcılık sınavına girer bir müddet çalışırsam olaylara çok farklı bakış açıları getirebilir daha başarılı olabilirim avukatlık mesleğinde.

bilgi üniversitesini vermememin nedeniyse burs olmaması.şehir dışına çıkacağım takdirde yüklü miktarda burs gerekecek ailemin çok yardımcı olabileceğini düşünmüyorum.bilgi üniversitesinin eğitimi gerçekten çok iyi olsada burs sadece eğitim ücretini kapsıyor oysa kültür üniversitesi 750 ytl aylık ve 2000ytllik kırtasiye bilgisayar karşılığında kullanabileceğimiz bir yardımda bulunuyor.

hakkımızda hayırlısı diyorum. siz değerli abilerim ve ablalarımada çok teşekkür ederim gerçekten. daha sizi çok rahatsız edeceğim gibi görünüyor

Vakıf Üniversitesi-Devlet üniversitesi tartışmasına hiç girmeksizin şu hususta dikkatini çekmek istiyorum.Vakıf üniversitesinde okuyan arkadaşlar hiç değinmemişler.Derslerden kalman halinde bazı vakıf üniversitelerinde bursların kesilebiliyor.Bunu araştırmaksızın hiçbir şeye karar vermemeni öneririm.Belki şu aşamada zaten kalmam diye düşünüyor olabilirsin ama hukuk fakültesine girince ne kadar zor olduğunu anlayacaksın Ben devlet üniversitesi mezunu olduğum için ve vakıf üniversitesi hiç düşünmediğim için net olarak bilemiyorum.Arkadaşlar seni bilgilendireceklerdir.Saygılarımla.
Old 14-08-2006, 01:01   #19
özgcn

vakıf üniversitesinde okuyanlar tabi ki hakimlik savcılık düşünmezler.babalarının açtığı ofislerde çalışmayı daha uygun görürler.maddi durum iyi niye zahmet çeksinler.idealizm kalmıyor sanırım kimsede bir yerden sonra .zaten bu durumdan dolayı da kimseyi suçlayamazsınız.ayrıca bir ankara hukuk mezunu olarak sınavlarımızın zorluğunu anlatmaya lüzum yok.istemeseniz de o dersi öğreninceye kadar geçemezsiniz.böylece bilginiz de oturur bir yerden sonra.biraz yıpratıcı bir öğretim biçimi ama böyle.dolayısıyla hakim-savcı olmak isteyenler hiç düşünmeden ankara demeliler.
Old 01-09-2006, 16:00   #20
gülten efe

Bana göre, özel üniversitelerinde okuyan öğrenciler genellikle, kendini geliştirmek, vizyon sahibi olmak, sürekli okuyan ve araştıran insanlan olmak yönünde çok fazla çaba sarfetmiyor. Fakültede öğenciyken hocalarımızdan biri, aynı zamanda Ankara'da bulunan vakıf üniversitelerinden birinde derse giriyordu. Bize, o okuldaki sınıflardan birinde, kendi aralarında yaptıkları bir tartışmada sınıftakil öğrencilerin neredeyse %85 'inin işkenceyi savunduğunu söylemişti. Genelleme yapmak doğru değil belki ama bir fikir edinmek açısından önemli.. Hukuk nosyonuna sahip olmak için, sadece üniversite sınavında barajı geçecek kadar alınan puanın ve maddi yönden iyi imkanlara sahip olmanın yeterli olmadığı açık..
Old 06-10-2006, 19:58   #21
geleceğin avukatı

Karar vakı unıleri cok iyi

Ben kultur hukukta okuyorum.Cok memnunum.Hocalarım cok bılgılı ve degrlı kısıler.Dedıgınız ısımler de benım dersıme gıren hocalar.Ben kalabalıgın ıcınde okumaktan ziyade aynı hocalara daha az kısının ıcınde okumayı tercıh ettım.Tabıkı de adları olan unıversiteler yabana atılamaz ama artık tum hocaları vakıf unıversitelerinde.Baronun kabul etmemesı dıye bisey de yok.Eskıdendı o wakıf unı leri yaygın degılken gecerlı degıldı daha dogrusu degılmıs.Ama sımdılerde vakıf unı ye gırebılmenız ıcın bıle bır puanın ustunde almanız gerekıyor.Ben vakıf unı lerını begenmeyen ıs bulamaz dıyenlere katılmıyorum.Daha nıtelıklı oluyrunuz prof.larla ıc ıcesınız az kısıyle ders yapıyorsunuz dıl ogrenımıze onem verılıyor sosyal aktvıtelerınız yaygın...
Old 06-10-2006, 20:01   #22
geleceğin avukatı

Karar Hakım olmak ıstıyorum

Ben vakıf unıversıtesınde okuyorum ve hakim olmak ıstıyorum.Hedefım bu!!!!
Old 07-10-2006, 16:12   #23
ahmetsacit

Sayın geleceğin avukatı,
Bu kadar kızmana gerek yok, hem geleceğin avukatı ismini kullanıyorsun hem de hakim olmak istiyorsun,
Yolun açık olsun
Saygılar
Old 07-10-2006, 18:09   #24
geleceğin avukatı

Önemli Hakım olmak ıstıyorum ama 5 sene sonra

ahmetsacit,ben sinirli degilim.Sadece bu tür tartısmaları gereksız buluyorum.Ben hemen hakim olmak istemiyorum.5sene sonra hakim olmayı dusunuyorum ama hedefim hakim olmak.anladınız mı sımdı???
Old 07-10-2006, 18:52   #25
Av.S.Kızılyar

Varsayılan fark ortaya çıkar nasılsa...

Ben Özel Üniversiteler de Hukuk Fakültesi açılmasına karşıyım. OSS-OYS döneminde %1'lk bölümde yer alarak ancak girebildim Hukuk Fakültesi'ne. Şimdilerde artık puanın falan bir önemi kalmadı parayı bastıran okuyor. Kapasitesi yetmeyen de zaten ite kaka mezun ettiriliyor. Böylece aramıza bir sürü tın tın hukukçu adayı katılıyor. Ben vakıf üniversitelerinden mezun elit bir azınlık hariç ki onlar da burslu okuyanlardır, diğer tüm mezunların bir şekilde zaten daha ileri gidemeyeceğinden adım gibi eminim. Hukuk okumak büyük bir şanstır ve o şans sadece hak edenlere verilmelidir parası olanlara değil.Özel üniversiteden mezun sıradan bir kişi Hukukçu bile değildr. bu sadece benim görüşüm değil çevremde benim gibi düşünen çok insan var.haberiniz olsun. Saygılar
Old 08-10-2006, 00:10   #26
Av. M. Yasir Bağce

istanbul kültür hukuk 2006 mezunuyum, hiç vakıf-devlet polemiğine girmeden okulla ilgili merak ettiğiniz konuları cevaplayablirim.
öncellikle burs konusunda endişe etmenize gerek yok, ortalamanız 1,20 nin altına düşmediği sürece kesilmiyor. zaten iki yarıyıl üst üste 1,20 nin altı ortalamanız varsa okuldan atılıyorsunuz. öğretim elemanları kadrosu ise 2007 yılında kadroya ekenen hocalar hariç olmak üzere şöyle:

2005- 2006 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI KADROSU
Prof.Dr. Tayfun AKGÜNER
Kamu Hukuku Bölüm Başkanı
Prof.Dr. Durmuş Tezcan
Maliye ve Ekonomi Bölüm Başkanı
Prof.Dr. İlhan ULUSAN
Özel Hukuk Bölüm Başkanı
Prof.Dr.İsmet GİRİTLİ
Prof. Dr. Turhan ESENER
Prof. Dr. Ergun ÖZSUNAY
Prof.Dr.Atilla ALTOP
Prof.Dr. Bahri ÖZTÜRK
Prof.Dr. Özden CANKAYA*

Prof. Dr. Aytekin ERDAĞ
Doç.Dr.Funda BAŞARAN YAVAŞLAR* Doç.Dr. Erdoğan BÜLBÜL*
Dr. Altan EDİS
Ar.Gör. Özge SIRMA Ar.Gör. P.Çağla KANDIRALIOĞLU Ar.Gör.Sakine Nilüfer BİLGİN Ar.Gör. Fatih GÜNDOĞDU Ar.Gör.M.Aytaç ÖZELÇİ Ar.Gör.Çiğdem YAZICI TIKTIK
Ar.Gör.Emine SEVİMLİ

HUKUK LİSANS, YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA
ÖĞRETİMLERİNE KATILAN YABANCI ÖĞRETİM ÜYELERİ

Prof.Dr. Hans-Heiner KÜHNE, Trier Üni./Almanya
Prof.Dr. Walter GROPP, Giessen Üni./Almanya
Prof.Dr. Gabriele WOLFSLAST, Giessen Uni./Almanya
Prof.Dr. Thomas GROSS, Giessen Üni./Almanya
Prof.Dr. Thilo MARAUHN, Giessen Üni./Almanya
Prof.Dr. Johann GERLACH, Berlin Üni./Almanya
Prof.Dr. Hubert ROTTLEUTHNER, Berlin Üni./Almanya
Prof.Dr. Dieter HECKELMANN, Berlin Üni./Almanya
Prof.Dr. Claus Volk, Münih Üni./Almanya
Prof.Dr. Peter WETZEL, Hamburg Üni./Almanya
Prof.Dr. Wulf Eckart VOSS, Osnabrück Üni./Almanya
Prof.Dr. Helmut GOERLICH, Leibzig Üni./ Almanya
Prof.Dr. Martin SCHAUER, Viyana Üni./Avusturya
Prof.Dr. Rudolf WELSER, Viyana Üni./Avusturya
Prof.Dr. Georg WILHELM, Viyana Üni./Avusturya
Prof.Dr. Heinz KREJCI, Viyana Üni./Avusturya
Prof.Dr. Walter H. RECHBERGER, Viyana Üni./Avusturya
Prof.Dr. Brigitta JUD, Viyana Üni./Avusturya
bu kadro çoğu devlet üniversitesinde maalesef yok.
dezavantajlarına gelince;
hukuk fakültesinin binası ana kampüse göre çok kötü durumda, sakın ataköydeki kampüsü görüp aldanma çünkü oraya sadece boş vakitlerinde uğrayabilirsin, ayrıca yaz okulu denen bir saçmalık var. benim mezun olduğum sene yaz okulunda kredi ücreti 200$ dı. mesela 4 kredilik bir dersten kalırsan yaz okulunda 800 $ ödemen gerekiyor. açıkçası tam bir öğrenci yolma mantığı.
hakimlik sınavındaki sonuçlara ise aldanma çünkü geçen sene bizim okuldan sadece 4-5 kişi sınava girdi. bunlarda başarılı olamayınca sanki sıfır çekmiş gibi bir hava veriliyor. o zaman bu 4-5 kişi kazansaydı hakimlik sınavında %100 başarı mı olacaktı? peki galatasaray üniversitesinden kaç kişi kazandı dersiniz? 0 g.saray da mı kötü?
şimdilik bu kadar. daha başka sorularınız olursa onları da yanıtlarım
Old 08-10-2006, 00:17   #27
Av. M. Yasir Bağce

Alıntı:
Yazan özgcn
vakıf üniversitesinde okuyanlar tabi ki hakimlik savcılık düşünmezler.babalarının açtığı ofislerde çalışmayı daha uygun görürler.maddi durum iyi niye zahmet çeksinler.idealizm kalmıyor sanırım kimsede bir yerden sonra .zaten bu durumdan dolayı da kimseyi suçlayamazsınız.ayrıca bir ankara hukuk mezunu olarak sınavlarımızın zorluğunu anlatmaya lüzum yok.istemeseniz de o dersi öğreninceye kadar geçemezsiniz.böylece bilginiz de oturur bir yerden sonra.biraz yıpratıcı bir öğretim biçimi ama böyle.dolayısıyla hakim-savcı olmak isteyenler hiç düşünmeden ankara demeliler.

tamamen ezbere konuşmuşsunuz. ben ankara hukuğun da sınav sorularını gördüm. kesinlikle zorluk bakımından bir farkı yok. hatta bazı sınavlarınız bizim sınavlardan çok çok kolay. mesela ist. kültür'ün 2005 vergi hukuku finaline göz atmanızı tavsiye ederim veya herhangi bir finaline. vize sınavlarımız çok kolay ancak onlar da ortalamaya etki etmiyor kesinlikle. sadece formalite icabı yapılıyorlar. artık onlar biz ayrımını bırakmak lazım.
Old 12-10-2006, 23:34   #28
haşimeker

Ben de Kültür üniversitesinde 2.ci sınıfta okuyorum,hiçte sınav soruları o kadar da kolay değil.Çalışmayan birisi kesinlikle yapamaz.Haybeden kimseyi geçirmiyorlar çünkü benim alttan anayasa medeni iktisat 2 kaldı.Kolay olsaydı yapardık dimi ama kabahat bende gereksiz yere laga luga yaptık sonu bu oldu,ama şimdi okuyup bitirip tekirdağa dönüp işime bakıcam.Artık bakalım kısmet bana ders çalışma konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim aranızda ne de olsa yeniyim :=)
Old 31-12-2006, 17:14   #29
ommerfarruk

Alıntı:
Ama iş hayatına atılınca özel ve devlet üniversitesi mezunları arasındaki fark ortaya çıkıyor

sayın ahmet sacit ben bilkent hukuk (burslu)tercih etmeyi düşünüyor(d)um ama bu mesajınızı görünce kafamda soru işaretleri oluştu.acaba böyle bir genelleme yapmak yanlış olmaz mı?özel üniversitenin imkanlarını kullanarak kendini geliştiren hukukçular yok mu?
Old 01-01-2007, 14:41   #30
Eflal

Bazı arkadaşların yorumlarını gerçekten şaşkınlıkla okuyorum hele ki onların da hukukçu olduğunu bildiğim için şaşkınlığım bir kez daha artıyor ne kadar da sığ düşüncelere sahipsiniz!insanın başarısındaki tek kıstas hakimlik savcılık sınavlarını kazanmak mıdır ya da bizim o sınavlara girme isteğinde olmamamız babamızın parasına güvendiğimizin bir göstergesi midir bu nasıl bir mantıktır.Ayrıca kimse vakıf ünv.lernde yatarak,emek sarf etmeden geçmiyor kimsenin sokağa atacak parası da yok kazandığı bursu kaybetme niyeti de yok nasıl emek harcadığımızı bilen biliyor içinde olmadan konuşmayın!Türkiye'nin o kadar iyi hocalarından ders alıyoruz ki şimdi buraya uzun uzadıya kimler olduğunu yazamayacağım ve inanın ist.ya da marmara'da ne sorular soruyorlarsa bize de aynısını soruyorlar biz aptal mıyız ki farklı sınav sorularına tabi tutulalım!Neden bu kdar önyargılısınız anlaybilmiş değilim en son şunu söylemek isterim nerede olursanız hngi okulda okursanız okuyun iş kişide biter çalışmak öğrenmek isteyen aklı başında olan sorumluluk sahibi olan fırsatları değerlendirmesini bilir ve donanımlı gerektiği biçimde meslek hayatına atılır bu budur...bizim imkanlarımız geniş tek farkımız bu diğerlerinden o kadar ha sadece yeri yurdu belli olsun diye gelen tipler yok mu elbette ki var o da onların tercihidir genelleme yapmak yanlışşşş!!Şunu da belirtmek isterim ki parayı bastıranı da orada tutmuyorlar kaç tane arkadaşım atıldı hukuk fakültesinden işe yaramyanın emek harcamayanın kimse prasını da istemiyor emin olun davulun sesi uzaktan kimseye hoş gelmesin sınv zamanı nasıl bunalıma girdiğimi bi Allah bir ben bir de annem bilir ki burslu da okumuyorum kafam da gayet çalışıyor emek sarfediyor derslere giriyor ve imkanları kullanmasını biliyorum ve hayatımdaki tek idealim iyi bir hukukçu olabilmek nacizane..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi