Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

Banka Avukatlığı Hakkında Sorular

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 26-02-2011, 14:02   #1
öz87

Varsayılan Banka Avukatlığı Hakkında Sorular

Merhaba arkadaşlar ben bu sene kısmetse hukuk fakültesinden mezun olucam ve sizlere sormak istediğim bazı sorularım var. Bankada avukatlık yapmayı düşünüyorum devlet bankalarına girebilmek için bildiğim kadarıyla sınava girmem gerekiyor ancak özel bankaların işe alım yöntemi nasıl? Dil bilmek gerekiyor mu? Ayrıca bankada avukatlık yapan avukatlar dışarıdan başka davalara da bakabiliyor mu? Sormadığım ancak sizlerin bildiği başka konularda da beni bilgilendirirseniz sevinirim, şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum.
Old 28-02-2011, 17:15   #2
simurganka

Değerli Meslektaşım;
Özel bankalarla çalışabilmek için bankayla anlaşmanız yeterli Özel bankayla anlaşmanız haline dışarıdan iş alabilmeniz de mümkün herhangi bir engel yok. Ama tek çalışacaksanız bankanın işleri çok olduğu için(özellikle icra) dışarıdan çok iş alamayacağınız kanaatindeyim ama çalışma azminize göre dışarıdan iş alabilirsiniz tabiki de.
Saygılarla
Old 05-03-2012, 11:15   #3
öz87

değerli arkadaşlar tekrardan merhabalar ,ara ara banka sitelerine bakmaktayım acaba bir ilan varmıdır diye ancak şuana kadar hiç bir banka sitesinde avukat alımıyla ilgili bir ilan göremedim acaba ben mi yakalayamıyorum yoksa gizli yapılan işlermidir bunlar yani torpil ,tanıdık falan mı bulmak gerekir?bir sorum daha olacak vakıf bankası kpss ile mi avukat alımı yapıyor yoksa bankaya ait sınavlar mı var?
Old 12-09-2013, 13:18   #4
Av.A.Aksoy

Sn müstakbel meslektaşlarım ;
bu yıl mezun olacağım inşallah ve ben de kruum/banka avukatlığı düşünüyorum.Konu bir buçuk yıldır takip edilmemiş ancak bilgilendirirseniz memnun olurum.Bir vziyon oluşturmaya çalışıyorum,her türlü yolun gösterilmesine aç bir hukukçu adayıyım
Old 17-09-2013, 16:09   #5
erdemenes

Sn Av.A.Aksoy
Konunuz ile ilgili biraz araştırma yaptım fakat doğruluğundan emin değilim. İnternette ne yazık ki konunuzla ilgili fazla bir bilgi mevcut değil.Devlet bankaları için kpss şartı varmış. Özel bankalarda ise başvuru yapılıyormuş ama genellikle el altından yapılıyormuş ve torpil gerekiyormuş.
Old 19-09-2013, 15:47   #6
Av.A.Aksoy

Sn erdemenes ilginiz için teşekkür ederim.Ben de ufak çaplı bir araştırma yaptım ve dediğiniz gibi torpil gerektiği sonucuna ulaştım..
Old 15-07-2014, 08:27   #7
recotto

Alıntı:
Yazan öz87
değerli arkadaşlar tekrardan merhabalar ,ara ara banka sitelerine bakmaktayım acaba bir ilan varmıdır diye ancak şuana kadar hiç bir banka sitesinde avukat alımıyla ilgili bir ilan göremedim acaba ben mi yakalayamıyorum yoksa gizli yapılan işlermidir bunlar yani torpil ,tanıdık falan mı bulmak gerekir?bir sorum daha olacak vakıf bankası kpss ile mi avukat alımı yapıyor yoksa bankaya ait sınavlar mı var?

okul boyunca bankada birçok birimde çalışmış bir personel ve meslektaş olarak belirtmek isterim ki ;

Banka vekilliği eğer genel müdürlük nezdinde ise bankanın memurluğundan çok farklı değil malesef.Sürekli koşturmaca,dur durak bilmeden sürekli duruşma,her gün bir sonraki gün son günü olan işleri yetiştirmek zorunda kalmak.

Bunları ülkemizin büyük kamu bankalarından birinde çalışan avukat arkadaşımdan biliyorum ve aynı sistemin içerisinde ben de zamanında bulundum.

Umudunuzu kırmak istemem ama gerçekçi olmam gerekli diye düşünüyorum.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi