Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Kalem Müdürünü şikayet

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 16-03-2016, 20:43   #1
Av. Eugen Huber

Varsayılan Kalem Müdürünü şikayet

Değerli arkadaşlar. Karar Yargıtay'ca lehimize onandı, karşı taraf karar düzeltmeye gitti, dilekçeyi kalemde 1 ay önce tebellüğ ettim. Kısaca dosyada hiçbir eksik yok. Dosya ne durumda diye 2 defa gittim her defasında işlerinin yoğunluğunu ileri sürdü. Dün internete baktığımda dosyanın hala Yargıtaya ulaşmadığını gördüm. Bugün kaleme gittiğimde kalem müdürü, yanında bulunan dosyaları gösterdi. "Belki de bir eksiği vardır" deyince, "Hayır hiçbir eksiği yok ama varsa bir bakalım dosyaya" dedim. Ama ona da engel oldu. "Avukat bey yoğunuz işte görmüyor musunuz?" dedi.
Sorum şu: Yönetmeliği incelediğimde açık bir hüküm bulamadım. Kalem müdürü böyle keyfe keder dosyayı nasıl bekletebiliyor? Kime şikayet edebilirim? Müdür, 2 ay daha dosyayı bekletse ne olacak bilmiyorum. Bilgisi ve deneyimi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Old 17-03-2016, 09:22   #2
VukuatBey

Kalem müdürüyle tartışmak ne kadar doğru? Tabii takdir sizin. Çünkü mesleğimizi icra ettiğimiz, yolunu en fazla aşındırdığımız yerler adliyeler. Yanında staj yaptığım avukat abim bana iş yaptığın hiçbir kimseyle tartışmamamı tembihler; amacımızın kavga etmek olmadığını, işi bir şekilde yaptırmak olduğunu söylerdi. Tabii kalem müdürüne tanıdığınız kredinin miadı dolmuşsa Adalet Komisyonu'na ziyaret gerçekleştirmeniz veya daha öncesinde baroyla bu sorunu görüşseniz daha mantıklı gibi.( Ah elimde bir yetki olaydı da şu yatan memurları çelikten bir yay yapsaydım )
Old 17-03-2016, 10:39   #3
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan VukuatBey
Yanında staj yaptığım avukat abim bana iş yaptığın hiçbir kimseyle tartışmamamı tembihler; amacımızın kavga etmek olmadığını, işi bir şekilde yaptırmak olduğunu söylerdi.

Tartışmak başka birşey, yargılamaya yardımcı olurken hakkını aramak başka birşeydir...

İş olsa ne olur, olmasa ne olur... Önemli olan kişinin kendisini ve mesleğini ezdirmemesi...

Olayda olduğu gibi, memurlarla veya hakim ile bir problem olduğu zaman UYAP üzerinden talep dilekçesinde vakayı anlatıyoruz. Hiçbir sorun da olmuyor...

Adalet komisyonları da etkili bir yol...
Old 17-03-2016, 18:03   #4
uğur deniz

Bence öncelikle hakimi ile görüşün Hakim dosyanın bir eksiği yok ise gönderilmesi için gereğini yapacaktır.
Old 17-06-2016, 14:46   #5
Av.Ece Ural

Alıntı:
Yazan Av.Selim Balku
Tartışmak başka birşey, yargılamaya yardımcı olurken hakkını aramak başka birşeydir...

İş olsa ne olur, olmasa ne olur... Önemli olan kişinin kendisini ve mesleğini ezdirmemesi...

Olayda olduğu gibi, memurlarla veya hakim ile bir problem olduğu zaman UYAP üzerinden talep dilekçesinde vakayı anlatıyoruz. Hiçbir sorun da olmuyor...

Adalet komisyonları da etkili bir yol...

Uyap üzerinde şikayet dilekçesi mi gönderiyorusunuz meslektaşım o kısmı tam olarak anlayamadım.

Yaşadığım bir problem var ve bu bilgiye ihtiyacım var.

Zira Savcılık "devletin memuru"nu avukatın karşısında da korunmaya değer veya muhtaç görüyor olmalı ki, takipsizlik kararı veriliyor. Şikayetçi avukat hakkında ise (ki bu ben oluyorum) soruşturma açılıyor.
Old 20-06-2016, 11:19   #6
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan Av.Ece Ural
Uyap üzerinde şikayet dilekçesi mi gönderiyorusunuz meslektaşım o kısmı tam olarak anlayamadım.

Sorun olan dosyada şikayetlerimi veya taleplerimi yazıyorum.

Mesela biraz ince yazdığım husus şu, icra dosyasına 12 gün önce para yatırılmış ve alacaklı olarak müvekkil hesabına henüz aktarılmamış. Ben de 12 günlük faizi talep ettim. İşçi müvekkilimin kredi kartı borcunu ödeyemediğini bu yüzden tazminat hakkımızı saklı tuttuğumuzu belirttim.

Okurlarsa işe yarıyor, okumazlarsa da ileride ben demiştim demek için faydalı olabilir...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi