Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

İcra takibinde tebligat

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 03-06-2010, 10:51   #1
ESİN

Varsayılan İcra takibinde tebligat

Sevgili meslektaslarım
2 hafta önce icra takibi baslattım ancak hala tebligat parcası dönmedi.İcra müdürlügünde ki memurlar normal diyor.Genelde tebligatlar bu süre icinde yapılıyor diyorlar.Bunu bilseydim APS ile yollardım.Barkod numarası ile PTTden sorgulatmayı düsünüyorum.Su an icin baska yapabilecegim baska birsey yok heralde.Yardımcı olursanız cok sevinirim...simdiden tesekkürler
Old 03-06-2010, 10:54   #2
heyyou

İcra dairesinden alacağınız müzekkere ile tebligatın akıbetini posta işleme merkezinden sorabilirsiniz fakat daha 2 hafta olduğu için size muhtemelen bekleyin diyeceklerdir ki normal yolla yapılan tebligat parçasının dönmesi genelde bu süreden daha fazla zaman almaktadır.
Ayrıca barkod numarası ile ptt'nin internet sayfasından tebligatın durumunu öğrenebilirsiniz,bu sayfadan alacağınız çıktı ile akıbet talebinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Old 03-06-2010, 11:04   #3
avseher

Henüz 2 hafta çok erken . icradairesinden örendiğiniz barkod nosunu ptt internet siteisindan sorabilirsiniz.
Old 03-06-2010, 11:10   #4
ESİN

Öncelikle tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin.
Tebligatın akıbetini ögrenip beklemek daha dogru galiba.
Acılmıs bir davamızda var o da 2 hafta oldu daha elimize tebligat ulasmadı.Genelde bu kadar süre alıyor demekki.
Old 03-06-2010, 11:15   #5
ESİN

Seher hanım ilk takip talebim oldugu icin biraz tedirgin oldum.
Ama beni rahatlattınız.Zaten icra mud ilede görüstüm o da aynı cevabı verdi.Barkod numarasıyla akıbetini ogreniriz dedi.
Old 03-06-2010, 14:08   #6
avseher

Esin hanım 1 ayı bile geçtiği oluyor. Bazen tebliğat geliyor dosyaya takılmıyo masa üstlerinde yerine takılmayan tebliğatlar vardır desteyle onlarada bakınız bazne memurlar bir hayli bekletiyoriş yoğunluğundna dosyaya takılmıyor. Ama barkod numarasını ptt gönderi defterleri var tarih tarih giden tebligatlaırn barkod noları orada yazılıdır. O defterden gönderilen tarihi bulup dosya nonuzun karşısındaki barkod nosunu alınız. Barkod nosunuda www.ptt.gov.tr adresine girip bakınız karşı tarafa ulaştımı ulaşmadımı, döndümü ordan bakınız daha pratik olur sizin için.
Old 03-06-2010, 18:14   #7
wellan

Benzer husus;APS yada ALO POST ile gönderilen tebligatlarda da çıkmaktadır.Nitekim İstanbul Barosu bu yakınmalar için PTT İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne gecikmelerin önlenmesi ve hak kayıplarının telafisi konusunda bir bildirim yazısı göndermiştir.İlgili yazı linkini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.SAYGILARIMLA.

http://www.istanbulbarosu.org.tr/Det...atID=1&ID=5017
Old 04-06-2010, 07:58   #8
eersoz

Bazen tebligat parçasının dönmesi bir ayı bile geçebilir. Tabi bulunduğunuz şehre daha doğrusu tebligatı gönderdiğiniz yere göre bu süre değişiklik gösterebilir.
Old 04-06-2010, 10:38   #9
ESİN

Varsayılan İcra takibinde tebligat

Herkese tekrar tesekkür ederim yardımlarınız icin,aynı sehirde tebligat yapıldı.İnsallah ayı bulmaz.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi