Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Hayatta Olmazsa Olmazlarımız

Yanıt
Old 05-11-2007, 12:44   #1
alihabip

Varsayılan Hayatta Olmazsa Olmazlarımız

kitap okumayı o kadar çok seviyorum ki, geleceğime ilişkin bir plan yaparken muhakkak kitaplarıma da yer veriyorum.Hayattımda olmazsa olmazların başında kitaplar gelmektedir. Ardından müzik ve mizah gelmektedir.Kitap, müzik, mizah olmazsa olmaz.
Old 06-11-2007, 13:21   #2
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Hayatta olmazsa olmazlarımız arasına neleri koyabiliriz ve neleri sıkıştırabiliriz aralara bence saymakla bitmez...Ailemiz başta,sağlık,huzur,mutluluk,başarı başta olmakla birlikte...Son zamanın en olmazlarından olan para denen cilveli kız...sonra iyi bir iş ev,araba diyen de var bazıları gerçekten de küçük şeyleri olmazsa olmaz yaparken bazılar daha fazla şey bekliyor lişisel cevaplar gelecek tabii de bazıları ne bileyim kalıplaştı sankii...
Old 06-11-2007, 22:25   #3
Gülümse

Bende olmazsa olmazlarım diye Kitaplarımı başta yazmak isterim. Ama hayatımdaki gerçek anlamda olmazsa olmazım bilgisayarım.. Hele hele diz üstü bilgisayarları aldıktan sonra neredeyse en vazgeçilmez arkadaşım..
Old 07-11-2007, 20:10   #5
Gülümse

Eskiden illa ki kalemim derdim şimdi gözlüklerim.. Hele okuma gözlüğüm olmazsa olmazım...
Old 10-11-2007, 00:36   #6
Gülümse

Huzur ile Muzur.. Yani bu evin iki kedisi olmazsa olmazlar
Old 04-11-2009, 10:17   #8
Academic

Ailem vs denir klasik olarak ya da prensipler kurallarım vs.. bunlar bir yana da, hayatta olmazsa olmazım sanırım kalem..ben kalem olmadan kendimi eksik hissediyorum..hayır yazı bile yazmazsam önümde bir kağıt olunca onu karalar resim çizerim, olmadı elimde çevirir, bazen saç tokası niyetine topuzuma takar, okurken arkasını kemirir iğrenç belki ama hani o an sırtım kaşındı diyelim kalemle dürtükleyip sırtımı bile kaşıyabilirim yani.. bir kalem nelere kaadir bakınız)
Old 04-11-2009, 10:55   #9
üye8180

Su elbette...
Old 04-11-2009, 14:15   #11
Derya Aydın

Düşündümde HUZUR ve ÖZGÜRLÜK olmazsa hiç olmaz
Old 06-11-2009, 00:42   #12
üye25928

Kitap okumak

Sabah kahvaltısını, İ-tunes programındaki binlerce radyo arasından Classic FM eşliğinde yapmak.

Amfiye giderken kesinlikle tuvalete bir kez uğramak ve boy aynasında kendime iki yüz tane sınıf arkadaşımın karşısına çıkmadan son defa bakmak.

Arkadaşlarımın "Ne yapıyorsun?" sorusuna "Nefes alıyorum?" şeklinde cevap vermek.

Arkadaşlarımın "Neredesin?" sorusuna "Dünyadayım, sen?" diye cevap vermek. Sonra arkadaşımın "ben de dünyadayım." demesi üzerine "aaa, ne tesadüf ama dünya ne kadar küçük işte.." diye cevap vermek.

Sabah uyanınca gözlerimi açmadan acaba ne oluyor ne bitiyor diye bir süre etrafı dinlemeye çalışmak, etrafta ne oluyor onları anlamaya çalışmak, sonra saatin kaç olduğunu tahmin ederek gözlerimi açmak.

Her akşam "en taze ve güzel" ekmeği alabilmek için yaklaşık bir kilometre yol yürümek.
Old 06-11-2009, 08:17   #13
kordelya

Garfield terliklerim,sinema dergisi ve film koleksiyonum, kitaplarım, çikolata ve tabi kii kızkardeşim mügecim
Old 24-12-2009, 17:11   #16
üye25928

Alıntı:
Yazan Av.Özgür KARABULUT
Özgürlük
şüphesiz.
Old 24-12-2009, 17:56   #17
Av.Cengiz Aladağ

Düşündüm de, yaşamdaki olmazsa olmazlarım dün başkaydı, bugün başka, yarın olasılıkla bambaşka olacak. Yanıt olarak "değişim" diyebilirim o zaman.
Old 27-12-2009, 21:29   #18
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Kitap okumak

Sabah kahvaltısını, İ-tunes programındaki binlerce radyo arasından Classic FM eşliğinde yapmak.

Amfiye giderken kesinlikle tuvalete bir kez uğramak ve boy aynasında kendime iki yüz tane sınıf arkadaşımın karşısına çıkmadan son defa bakmak.

Arkadaşlarımın "Ne yapıyorsun?" sorusuna "Nefes alıyorum?" şeklinde cevap vermek.

Arkadaşlarımın "Neredesin?" sorusuna "Dünyadayım, sen?" diye cevap vermek. Sonra arkadaşımın "ben de dünyadayım." demesi üzerine "aaa, ne tesadüf ama dünya ne kadar küçük işte.." diye cevap vermek.

Sabah uyanınca gözlerimi açmadan acaba ne oluyor ne bitiyor diye bir süre etrafı dinlemeye çalışmak, etrafta ne oluyor onları anlamaya çalışmak, sonra saatin kaç olduğunu tahmin ederek gözlerimi açmak.

Her akşam "en taze ve güzel" ekmeği alabilmek için yaklaşık bir kilometre yol yürümek.
Bunlar olmazsa olmazlarınız mı
Ya olmazsa bir gün(ki maddelere baktığımda ihtimali yüksek)?
Oluruna bırakın gitsin
Old 27-12-2009, 22:52   #19
yalcin3

Bu aralar uzun bir aradan sonra yine yeniden Duman dinleyip hüzne boğulmak.Sanırım dinlemeye ara vermeliyim sınav zamanı iyi gelmiyor velhasıl...
Old 27-12-2009, 23:59   #20
üye8180

Siyah pantolon
Güzel kokular
İyi görünmek
Old 28-12-2009, 01:16   #21
üye23342

hayatta olmazsa olmazım bence yoktur
zaman herşeyi alıştırıyor insana zorlada olsa
ama şuanlık olmazsa olmazım nettt
Old 28-12-2009, 02:02   #22
Münzevi

Sagligim, ruh dunyam, beslenmem, tirmanma sporu, kitaplarim, internet, dostlarim, kalemler ve olursa ask.
Old 28-12-2009, 18:36   #23
üye25928

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
Bunlar olmazsa olmazlarınız mı
Ya olmazsa bir gün(ki maddelere baktığımda ihtimali yüksek)?
Oluruna bırakın gitsin

devamı var:

Her akşam yaklaşık bir litre vişne suyu içmek, bir kase yoğurt yemek.

Bir masa etrafında tartışma varsa kesinlikle kağıt kalem kullanarak rakiplerimin dediklerini kaydetmek (bu biraz yeni ama olsun)

Her gece günlüğüme günün öne çıkan olayları yerine, o gün geleceğe yönelik ne düşünüyorsam onu yazmak, hayal kurmadığım zamanlar boş bırakmak
Old 29-12-2009, 10:23   #25
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
devamı var:

Her akşam yaklaşık bir litre vişne suyu içmek, bir kase yoğurt yemek.

Bir masa etrafında tartışma varsa kesinlikle kağıt kalem kullanarak rakiplerimin dediklerini kaydetmek (bu biraz yeni ama olsun)

Her gece günlüğüme günün öne çıkan olayları yerine, o gün geleceğe yönelik ne düşünüyorsam onu yazmak, hayal kurmadığım zamanlar boş bırakmak
Raşit sen konuyu aşmışsın.
Emin ol bunların hiçbirini yapamam.Öncelikle tebrik ediyorum ve kolay gelsin diyorum
Old 20-01-2010, 05:07   #29
üye25928

Yazdıklarımın sansüre uğramasından nefret ediyorum. Bu yüzden çok insana yol verdim. Hala da devem ediyorum, kimse benim yazdıklarımı keyfi olarak sansürleyecek kadar benden üstün değil.

Yazdıklarımın sansürlenmemesi olmazsa olmazlarımdandır. Sansürleyen hayatımdan yol alır, kim olursa olsun. Basit bir facebook yazısını bile silmenin müeyyidesi benim için aynıdır. Ben de o kişiyi tamamen silerim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi