Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Hayatta Olmazsa Olmazlarımız

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 20-01-2010, 13:42   #31
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Sansürleyen hayatımdan yol alır, kim olursa olsun. .

Biz bunlara, "hayatta olmasa da olurlarım" ya da "olmasa da umurumda olmazlarım" diyoruz.
Yanlış foruma yazmışsın sanki?
Old 20-01-2010, 22:17   #33
üye25928

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Biz bunlara, "hayatta olmasa da olurlarım" ya da "olmasa da umurumda olmazlarım" diyoruz.
Yanlış foruma yazmışsın sanki?

Abi demek isteğim, ifade özgürlüğüm olmazsa olmazlarımdandır .
Old 30-01-2010, 11:38   #34
BUSRA1907

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Yazdıklarımın sansüre uğramasından nefret ediyorum. Bu yüzden çok insana yol verdim. Hala da devem ediyorum, kimse benim yazdıklarımı keyfi olarak sansürleyecek kadar benden üstün değil.

Yazdıklarımın sansürlenmemesi olmazsa olmazlarımdandır. Sansürleyen hayatımdan yol alır, kim olursa olsun. Basit bir facebook yazısını bile silmenin müeyyidesi benim için aynıdır. Ben de o kişiyi tamamen silerim.

Eger o basit diye adlandırdığin facebook yazısını silmemek o kişinin başını tahmin ettiğinden fazla ağrıtacaksa,belki de sansürlemek zorundadır o da..Ağır müeyyideler ama en iyisini,en doğrusunu sen bilirsin tabikii de..

Yargısız infaz yapılmaması olmazsa olmazlarımdır. Beni facebookundan silen,hayatımdan tamamen silinir gider..Ne adı kalır,ne de bir hatırası...
Old 03-02-2010, 14:00   #35
Av.Denizcan Sarıkaya

Önceden beni kalbinden sileni hayatımdan silerim,beni unutanı ben de unuturum vs. gibi klasik şeyler söylenirdi.Şimdi teknolojiyle işin içine facebook da girmi
ş

Beni msnden engelleyeni ben de hayatımdan engellerim olmuş mu
olmamış
Old 03-02-2010, 19:56   #36
üye25928

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
Önceden beni kalbinden sileni hayatımdan silerim,beni unutanı ben de unuturum vs. gibi klasik şeyler söylenirdi.Şimdi teknolojiyle işin içine facebook da girmi
ş

Beni msnden engelleyeni ben de hayatımdan engellerim olmuş mu
olmamış

Öyle bir durum yok.

Bu benim vazgeçemediğim huylarımdan birisidir, yaklaşık10-15 arkadaşımı facebook listten bu sebepten sildim. Birisi her kim olursa olsun, benim yazdıklarımı, yaptığım yorumları siliyorsa, bana hakaret ediyor, beni değersiz buluyor demektir. (Bu benim gözümdeki değerlendirmem, ben böyle durumlarda kendimi aşağılanmış hissediyorum) Bu sebepten ötürü hassas olduğum bir konu için bu durumlar kendimi ezikmiş ya da hakaret edilmiş tarzında hissetmeme sebep olduğu için, facebook listten bana ve yazdıklarıma değer vermeyenleri silmek de bir sakınca görmüyorum. Zaten abest şeyler yazmıyorum. Geçen gün ilkokul arkadaşlarımdan birisi yeni bir fotoğraf eklemiş, huyum değildir ama fotoğraf gerçekten güzeldi. Ben güzel çıkmışsın yazdım. Teşekkür ederim diye yorum ekledi. Ertesi gün bir baktım yazdığım yazı silinmiş. Direk arkadaşlardan sildim. Şimdi benim yaptığım yorumun ne sakıncası olabilir ki o sebepten ötürü kendi çapımda bu şekilde bir müeyyide ön görüyorum, karşımdaki kişi kim olursa olsun hiç fark etmiyor. Bu olmazsa olmazlarımdandır benim.

Ek olarak belirtmek de fayda görüyorum. Sayın Büşra Hanım facebook hesabımın şifresini bilen üç kişiden birisi, msn şifremi bilen tek kişidir. Yani burada biraz şekli bir tepki-müeyyide idi benimki.
Old 04-02-2010, 09:29   #37
www.mersinhukuk.net

benimde olmazsa olmazlarım arasında
oğlum canım kayram ,bitanem hayatımın anlamı babam ve de ben
sabah erken kalkamak
kanepede yatmak
Old 06-02-2010, 17:47   #39
hukukun-üstünlüğü

Benim için olmazsa olmaz okumaktır. O yüzden başta kitaplar olmak üzere okunmaya hazır hiçbir şeyden vazgeçemem.
Old 21-02-2010, 17:05   #40
Gülümse

Bugün doğum günü çocuğu olan, afacan, saf, neşeli ve gözümün Nur'u olan Nur Deniz var...
Old 21-02-2010, 17:10   #41
Av.Mehmet Saim Dikici

Not: Bu mesaj konu başlığı ile ilgilidir. Herhangi bir mesaja cevap değildir.

Olmazsa olmazımızı internetten dile getirecek kadar cesur olmak ne güzel bir şey... )
Old 21-02-2010, 17:19   #42
Adli Tip

KHS olmazsa olmazlarımdan mı acaba, onu düşünüyorum ben de.
Cengiz Abi, KHS'nin olmazsa olmazlarından, onu biliyorum ama.

Kararımı ya buraya, ya KHS'ye yazacağım.
Old 21-02-2010, 17:36   #43
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Adli Tip
KHS olmazsa olmazlarımdan mı acaba, onu düşünüyorum ben de.
Cengiz Abi, KHS'nin olmazsa olmazlarından, onu biliyorum ama.

Kararımı ya buraya, ya KHS'ye yazacağım.

KHS olmazsa olmazımız olmuş ise eğer, durum ciddi biçimde sakattır.
Old 21-02-2010, 18:23   #44
Academic

Hem yok, hem de çok.

Yani olmazsa olmazım diyebileceğim çok şey sayabilirim. Ailem, kitaplarım, vs.. vs.. ağaç orman deniz börtü böcek çiçek.. vs.. vs.. vss...

Ama öte yandan da sanki insan öyle üstün bir varlık ki, olmazsa olmazım dediği şeylerden uzakta bile yaşamını sürdürebiliyor ve her ortama ama HER ortama, her koşula uyum sağlayabiliyor. Bu hem mükemmel bir duygu ama öte yandan da istikrarsızlık mı bilemem. Sadece tek bildiğim şu: Hayatta bizim dışımızda her şey geçici olabilir. Bir kurgu içinde herşeyin kendine has bir yeri var ve taşlar yerine ergeç oturabiliyor. Arta kalan yani bize geriye kalan şey ise sadece biziz. Çok sevdiğimiz ailemiz, dostlarımız, kitaplarımız, kedimiz, köpeğimiz, saksıdaki çiçeğimiz...herşey yerli yerinde ve kendi yaşam döngüsü içinde yaşamaya devam ediyor..O zaman olmazsa olmazımız sadece bizim kendi başına ayakta durabilme - kalabilme gücümüz ve hayattan zevk alarak yaşama kapasitemiz belki de..

Çok felsefi mi oldu acaba) Yoo bence değil. Gayet açık
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi