Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

5015 Sayılı Petrol Piyasa Kanunu - Benzin İstasyonunun Mühürlenmesi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 10-02-2007, 14:19   #1
hukukii

Varsayılan 5015 Sayılı Petrol Piyasa Kanunu - Benzin İstasyonunun Mühürlenmesi

Merhaba meslektaslar.. siteye yeni üye oldum ve benim gibi stajyer bir avukata çok faydalı olacağını düşünüyorum. bu yüzden site yönetimine, bu siteyi bizlere sunan kişilere teşekkür ediyorum. benim problemim staj gordüğüm büroda bir müvekkilin benzin istasyonunu 5015 sayılı Petrol Piyasası kanununa dayanarak lisans olmadığı icin mühürlenmis ve idari para cezası verilmiştir. bizde yürütmenin durdurulması icin danıstaya basvurduk danıstayda yapılan işlemi hukuka uygun buldu ve onadı. bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.. yapabileceğim hukuksal bir yol varmı.
Old 10-02-2007, 17:46   #2
Av. Can DOĞANEL

Karar düzeltme veya başka bir hukuki yol arıyorsanız. Öncelikle neden haklı olduğunuzu düşündüğünüzü söyleyin ki yorum yapabilelim. Lisans şartlarını taşıyordu da lisans mı verilmedi? Yoksa başka bir şey mi var? Kesinleşmiş kararı kabulleniyorsanız. Müvekkiliniz petrol istasyonunu lisans alabilecek koşullara getirsin ve tekrar başvursun demekten başka bir şey akla gelmiyor bu haliyle.. Bahsettiniz koskoca bir kanun neresine aykırılık vardı nereden bilebiliriz?
Old 10-02-2007, 20:29   #3
şerh

merhabalar. aynı konuda bizimde başımızda bir dava var. ve danıştay tarafından açtığımız idar, para cezasını kaldırılması davasını red etti.
çünkü lisans içinde süresi içerisinde başvurmuş ama eksikliklerini tamamlamadı diye.ama bizim olayda müvekkile eksikliklerini gidermek için tebliğ yapılmamış aracı olan şirkete yapılmıştır. bu eksiklik ise GSM ruhsatının olmayışı.
Old 11-02-2007, 10:54   #4
Av.MB

sayın meslektaşlar, bu konuda www.istasyonlaw.com adlı bir sitem var. Belki faydalı olur. Soru daha net olursa yardımcı olmamız o kadar kolay olur.
Old 13-02-2007, 23:33   #5
şerh

merhabalar değerli meslektaşlarım.
öncelikle hepinize başarılar diler, yardımlarınınz için şimdiden teşekkür ederim
1-EPDK benzin isatsyonunu lisansı olmadığı için kapatıyor ve ceza uyguluyor
2-lisans alamamızın sebebi gsm ruhsatının geç gelmesi
3-halbuki süresi içerisinde lisans başvurusunda bulunuyoruz ama gsm için istasyon yerinin çevre koruma alanına girmesi ve bürokratik işlemler nedenle ruhsatın geç alınmasıdır. ancak bu eksiklik direk müvekkilime bidirlmemiş ve aracı kurum olan dağıtım firmasına bildirlmiştir. yani müvekkilimiz ruhsat ve lisans beklerken bir anda ceza ve kapatma ile karşılaşıyor.
4-bizim mağduriyetimiz budur. işlemin iptali için 13.dairede dava açtık ama davamız oybirliği ile reddedildi. şimdi temyiz edeceğiz ama hangiş gerekçelerle?
5-yasa ve kurum herhangibir gecikmeyi affetmiyor.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi