Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Konu Notu: 3 oy, 3,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 17-09-2008, 13:21   #2791
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Av.S.Karaca
Ve bu mevsimde ayakta/hayatta kalmayı başarmış Başakları sevindireceğini hatırlatırım (pardon i.e).

Evet, çok faydacı düşünmediğimi i.e.
Old 17-09-2008, 13:29   #2792
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Saim
Ne zaman yağmuru görsem
Islanıyorum
Ne zaman ıslansam, yağmuru hatırlıyorum.
Yani özetle sırıl ve sıklam oluyorum

İtiraf ediyorum; benimkisi alzaymır

Güneş sobe deyince
Yağmur gelir aklıma
Bulutlar saklanınca da
Sırılsıklam olurum
Old 17-09-2008, 13:31   #2793
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan adnan koray
İftarı beklemem için bir sebep yok,ama kahve yok. Kahveci de kapalı.
Kahveci iftardan sonra açıkmış
Old 17-09-2008, 13:59   #2794
üye18332

Alıntı:
av-ufuk Yağmurun en çok kova burçlarına yarayacağını

yaşasın.....
Old 17-09-2008, 14:01   #2795
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Av.S.B.Akyüz
yaşasın.....
Neşe, bulaşıcı gerçekten i.e.
Old 17-09-2008, 14:22   #2796
supernatural

Alıntı:
Yazan av-ufuk
Yağmurun en çok kova burçlarına yarayacağını

İtiraf ederim

Ya koçlar? Onların canı yok mu diye düşündüğümü i.e
Old 17-09-2008, 14:28   #2797
üye18332

Alıntı:
Yazan tobaccoexper
Ya koçlar? Onların canı yok mu diye düşündüğümü i.e

Koçları etkilemesi en büyük dileğim zira bizim evde 2 yaşında bir koç(!) var sıcaktan dolayı devamlı banyo yapmaktan çekecek...yağış olursa onu bahçeye çıkarmayı ve kendi isteği ile içeri girene dek ıslanmaya bırakacağımı i.e.

Ayrıca biz ıslanırız da siz ıslanmaz mısınız? Hepimiz İzmir'deyiz ne de olsa Hatta buyurun akşam bizim bahçede ıslanalım....
Old 17-09-2008, 14:32   #2798
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Av.S.B.Akyüz
Koçları etkilemesi en büyük dileğim zira bizim evde 2 yaşında bir koç(!) var sıcaktan dolayı devamlı banyo yapmaktan çekecek...yağış olursa onu bahçeye çıkarmayı ve kendi isteği ile içeri girene dek ıslanmaya bırakacağımı i.e.

Ayrıca biz ıslanırız da siz ıslanmaz mısınız? Hepimiz İzmir'deyiz ne de olsa Hatta buyurun akşam bizim bahçede ıslanalım....

Teşekkürler Sayın Akyüz 2 yaşındaki minik Koç'la oynaması pek bir zevkli olurdu ama bizim evde ki 4.5 aylık Koç'un da sanırım ıslanmaya ihtiyacı var buyrun ben sizi davet edeyim bizim taraflara
Old 17-09-2008, 14:50   #2799
tuval2310

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Adanalılar yarına kadar sabretmeli: Yarın hafif sağanak yağışlı olacak.
Ama cumartesi günü gökgürültülü sağanak yağışlı olacak.

Kaynak : http://www.meteor.gov.tr/2006/tahmin...r.aspx?m=ADANA

Bu güzel haberin üstüne , site içerisinde zaten bulaşıcı olan 'neşe' virüsünün de katkısıyla , neşelendiğimi i.e
Old 17-09-2008, 15:32   #2800
Atahun

Alıntı:
Yazan av-ufuk
Neşe, bulaşıcı gerçekten i.e.

Neşe virüsüne karşı bazı THS. üyelerinin bağışıklık sisteminin halâ güçlü olduğunu düşündüğümü... i.e.
Old 17-09-2008, 18:48   #2801
Kemal Yıldırım

Yağmurun başlamasıyla benim dahi neşe virüsüne karşı bağışıklık sistemimin çöktüğünü i.e.
Old 18-09-2008, 02:25   #2802
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Varsayılan THS İtiraf.com

Yağmur yağıyor.

Enfes bir koku.

Ben buna kavrulmuş toprağa düşen suyun kokusu diyorum.

Hani un helvası yapılırken çıkan koku gibi

İmzamı da değiştirsem mi?

"Seni anlatabilmek seni" diye
Ahmet Arif'ten.

Suat'ı kıskandığım çok mu belli olur?

(Suat'ı kıskandığımı itiraf etmedim sanırım)
Old 18-09-2008, 03:08   #2803
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Makine nin mi Makina nın mı doğru olduğuna bir türlü karar veremediğimi itiraf ediyorum.
Old 18-09-2008, 10:18   #2804
görkem gövez

Bürodakilere artık büroya gelemeyeceğimi nasıl söyleyeceğimi kara kara düşündüğümü i.e. Aslında onları ve çalışmayı çok seviyorum. Okulum açılıyor ama.. Bunu nasıl anlatıcağımı ve bana ne diyeceklerini çok merak ettiğimi itiraf ediyorum
Old 18-09-2008, 10:37   #2805
Gülümse

Makine... sondaki e, fonetik alfabesininde "a-e" arasında bir "e" olarak değerlendirildiği için "a" ya yakın okunur...
Old 18-09-2008, 10:42   #2806
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Gulumse
Makine... sondaki e, fonetik alfabesininde "a-e" arasında bir "e" olarak değerlendirildiği için "a" ya yakın okunur...

Yani şöyle: "Makinea"
Old 18-09-2008, 10:44   #2807
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan görkem gövez
Bürodakilere artık büroya gelemeyeceğimi nasıl söyleyeceğimi kara kara düşündüğümü i.e. Aslında onları ve çalışmayı çok seviyorum. Okulum açılıyor ama.. Bunu nasıl anlatıcağımı ve bana ne diyeceklerini çok merak ettiğimi itiraf ediyorum

Sizin daha önce ne dediğniz çok önemlidir. Bu nedenle, işten ayrılmak zor değil, sözden kurtulmak zordur. Söz yoksa mesele yoktur. Neticede okul asıl işiniz. i.e.
Old 18-09-2008, 10:52   #2809
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Hayır, şöyle: "makinæ"

Ama benim yazdığım daha "Fonetik" )
Old 18-09-2008, 12:28   #2810
Av.Ufuk Bozoğlu

Türk Dil Kurumu'na göre doğrusu; "makine"dir.

Aynı tereddüt meyve - meyva yazımında da oluşabilmektedir.

Bunun da doğru yazımı meyve şeklindedir.

Meyve büyük ünlü uyumuna dahil ama makine muammalı kalıyor

Saygılar.
Old 18-09-2008, 12:39   #2811
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan av-ufuk
Türk Dil Kurumu'na göre doğrusu; makine'dir.

Dil Derneği Yazım Kılavuzu'na göre de doğrusu, "makine"dir.
Old 18-09-2008, 12:51   #2812
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan av-ufuk
Aslında meyve büyük ünlü uyumuna dahil ama makine muammalı kalıyor

Saygılar.

Her ikisi de Türkçe kelime olmadığı için (Makine=İtalyanca; Meyve=Farsça) ünlü uyumuna uymayabilir. Ancak yine de ses uyumu nedeniyle böyle kullanılmaya başlanılmış olabilir.
Old 18-09-2008, 16:18   #2813
Av. Muzaffer ERDOĞAN

"trik trak trik trak
makinalaşmak istiyorum."

Ben ustanın bunu atlayacağını sanmıyorum.

Saygılar.
Old 18-09-2008, 17:41   #2814
Armağan Konyalı

Alıntı:
"trik trak trik trak
makinalaşmak istiyorum."

Ben ustanın bunu atlayacağını sanmıyorum.
Nazım Hikmet ''Makinalaşmak' şiirini 1923 yılında yazmış. O yıllarda makina-makine tartışması yoktu. Türk Dil Kurumu 1932 de kurulmuştur.

Saygılarımla
Old 18-09-2008, 21:48   #2815
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Sonuç değişmedi;

Ben şiiri nasıl okuyacağım?

Makina mı makine mi?

Nazım'ın da bir geçmişi vardır. Yanılmıyorsam sadrazam torunu, yurt dışında okumuş, kurtuluş savaşına katılmak üzere gelmiş, Atatürk tarafından öğretmelik ile görevlendirilmiştir.

Saygılar
Old 18-09-2008, 21:52   #2816
Av.Cengiz Aladağ

Sayın Erdoğan, şiiri elbette yazıldığı gibi okumanız gerekiyor. Ama Nazım Hikmet'in bu şiiri yazdığında "usta" değil, sadece 22 yaşında bir genç olduğunu da unutmamak gerekiyor. Saygılarımla.
Old 18-09-2008, 22:21   #2817
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Sn. Aladağ;

Bu nedenle yaşam biçimi ve eğitim seviyesi hakkında bilgi verdim.

Akıl yaşta değildir. Kurudadır.
Old 19-09-2008, 11:11   #2818
Atahun

"Teşekkür" sayısının azlığından dolayı kimseden ne bir beklentim ne de bir kompleksim var. Bunu peşin peşin söyleyeyim.
Sonuçta sorun, bilgi ve birikim meselesidir. Ne ekerseniz onu biçiyorsunuz.

Ancak merak ettiğim ve kendime yandaş aradığım bir konu var. Şimdi; İtiraf.com veya benzer bir forum alanına bir mesaj yazıyorsunuz, birilerinin hoşuna gidiyorsa veya faydalı buluyorsa size bir teşekkür not' u ekliyor ve "Teşekkür" sayınızda bir artış oluyor. Dolayısıyla siz de motive oluyorsunuz. Diğer taraftan, "Site lokali" veya "Yazdıklarımız, Yazdıklarınız" forum alanına bence daha çok emek harcanarak (gerek konuyu açan ve gerekse konuya mesaj yazan) ve zaman zaman edebî değer taşıyan yazılar/mesajlar eklendiğinde alınan "teşekkür" notları teşekkür sayınızı değiştirmemektedir. Demem o ki, "Yazdıklarımız - Yazdıklarınız" forum alanında açılan bir konu veya yazılan bir mesaj daha mı az değerli? Sizce de bu bir haksızlık değil mi?

Bu konunun daha önce tartışıldığını ve açıklamasının da yapıldığını bildiğim halde sanki ortada haksız bir uygulama varmış gibi düşündüğümü, İtiraf.com, THS Ailesi, Toplantı-Organizasyon ve benzer forum alanlarının da "Site lokali" nde yer alması gerektiğini bir kez daha düşündüğümü... i.e

Not : Sadece bir düşünce.
Old 19-09-2008, 11:38   #2819
Admin

Alıntı:
Yazan Atahun
Ancak merak ettiğim ve kendime yandaş aradığım bir konu var. Şimdi; İtiraf.com veya benzer bir forum alanına bir mesaj yazıyorsunuz, birilerinin hoşuna gidiyorsa veya faydalı buluyorsa size bir teşekkür not' u ekliyor ve "Teşekkür" sayınızda bir artış oluyor. Dolayısıyla siz de motive oluyorsunuz. Diğer taraftan, "Site lokali" veya "Yazdıklarımız, Yazdıklarınız" forum alanına bence daha çok emek harcanarak (gerek konuyu açan ve gerekse konuya mesaj yazan) ve zaman zaman edebî değer taşıyan yazılar/mesajlar eklendiğinde alınan "teşekkür" notları teşekkür sayınızı değiştirmemektedir.
Kendinize bir yandaş bulduğunuzu itiraf ediyorum.

Yine itiraf ediyorum ki, THS Ailesi forumu sohbet amaçlı açılmamıştı, THS ile ilgili hoş konuların bir araya toplanması amacıyla açılmıştı ve içinde hergün onlarca yazışma olacağı ve bunlara da sürekli teşekkürler ekleneceği planlanmamıştı.

Hatta dikkat ederseniz bu konunun başlığı bile aslında "THS itiraftır" ve amacı THS ile ilgili hoş anekdotları aktarmak(tı) ancak zamanla hayatla ilgili genel itiraflara, bir sonraki aşamada da "sohbete" dönüştü. Site yönetimi olarak forumu ve konuyu sınırları içine çekmek mümkündü elbette ancak üyelerimiz arasındaki sıcak sohbeti bozmamak için müdahale edilmedi. Ancak bu durumda da teşekkürlerle ilgili bu haksızlık oluyor çok doğru. Bu konuya hoş sohbeti baltalamadan, ama haksızlığı da ortadan kaldıracak bir çözüm bulmamız gerektiği konusunda size katıldığımı i.e. Bir fırsat (+fikir) buluncaya kadar sabır lütfen..
Old 19-09-2008, 11:44   #2820
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av. Muzaffer ERDOĞAN
Sn. Aladağ;

Akıl yaşta değildir. Kurudadır.

Baki Kuru!?

Hangisi?
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,06891990 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.