Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

İzaleyi Şuyu

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 25-04-2012, 08:55   #1
av.adil

Varsayılan İzaleyi Şuyu

İyi Çalışmalar.
Bir ortaklığın giderilmesi davası aldık. Ortaklardan 5'i ölmüş(veraset) ve ikisinin adı tapuda farklı (isim tashihi), bir ortağın kimlik bilgileri ise iki farklı kişi çıkıyor. Sadece ana adı farklı.
Dava dilekçesinde önce ortaklığın giderilmesini istedim. Sonra tapuda belirtilen kişilerin açık kimlik bilgilerinin istenilmei için nüfus Müdürlüğü'ne müzekkere yazılmasını talep ettim. Sonra Gelecek müzekkere cevabına istinaden ölen kişilerin veraset ilamlarının çıkarılması için Tarafımıza yetki verilmesini talep ettim. Ayrıca dedim. İsimleri tapu kayıtları ile örtüşmeyen ortaklar için isim düzeltme davası açılmak üzere yetki verilmesini istedim. Bu arada ortaklardan biri de yok. Bu kişinin de yoklu sebebiyle kaydının silinmesi için dava açılması için yetki istedim.
Bunları dava başından istemem sorun olur mu? Ya da izlediğim yol konusunda eleştirisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olursanız sevinirim.
Old 01-05-2012, 14:02   #2
sebepsiz zenginleşme

bence sorun teşkil etmemeli usul ekonomisi gereği davayı hızlandırmak için elinizden geleni yapmışsınız hakiminde size ara kararlar oluşturarak yardımcı olacağı kanaatindeyim zira bu davalar bence 2 seneyi geçmekte hele sizinki kadar karışıksa birde vekil olarak bazı kurumlara başvurduğunuzda bilgi edinme yasası ve avukata bilgi verilmesi zorunludur hükmünü göstermenize rağmen olumsuz cevaplar alabilmektesiniz git mahkeme savcılık kararı getir denebilmekte ne güzelini yapmışsınız durmak yok yola devam
Old 01-05-2012, 14:11   #3
Av.Nazife Eytemiş BAŞAR

Ortaklardan biri yok derken kayıtlı kişinin nüfus kayıt bilgileri mi kapalı?Kaydının silinmesi için nasıl dava açacaksınız,nüfus kaydının düzeltilmesi istenebilir.Bunların davanın başında istenmesi konusunda doğru yoldasınız tabi taraf teşkili ve tebligatlar açısından kolay gelsin!
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi