Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Medeni Hukuk

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 30-01-2010, 16:13   #1
burakhukuk_06

Varsayılan Medeni Hukuk

Selamlar.. Hukuk Fakültesi birinci sınıf öğrencisiyim.Medeni Hukuk en iyi anladığım ve kavradığım bir ders.arkdaşlarıma anlattığım onlara yardımcı olabildiğim bir ders.Fakat bu dersten sınav notum çok kötü ve kaldım,alttan alacağım .Sizce bunun nedeni nelerdir ? Nasıl geçebilirim bu dersi ? Saygılarımla....
Old 31-01-2010, 03:40   #2
üye25928

Alıntı:
Yazan burakhukuk_06
Selamlar.. Hukuk Fakültesi birinci sınıf öğrencisiyim.Medeni Hukuk en iyi anladığım ve kavradığım bir ders.arkdaşlarıma anlattığım onlara yardımcı olabildiğim bir ders.Fakat bu dersten sınav notum çok kötü ve kaldım,alttan alacağım .Sizce bunun nedeni nelerdir ? Nasıl geçebilirim bu dersi ? Saygılarımla....

Öncelikle, bir hukukçu adayı olarak bunu yapamayan çok kişi olsa da -benim gibi- söylediklerinizin gerekçeli olmasına dikkat etmeniz gerekir çünkü sınavlarda gerekçeli yazmak esastır.

Onun haricinde pratik kitaplardaki olayları çözmek, oradaki çözüm tarzına yaklaşabilmek önemlidir.

Ama ne olursa olsun önemli olan dersi geçmek değil, öğrenebilmektir, şu an o konuları biliyorsanız gönlünüz rahat olmalı, meslek hayatınızda bu dersi özümseyebilmenin vermiş olduğu avantajı yaşarsınız, dersten geçememek bu konuda size çok fazla kayba sebep olmaz.

Bir de kompozisyon yeteneğinizi geliştirmeniz size katkı sağlayabilir. 6. senesinin sonunda fakülteden mezun olan, mezun olana kadar da Medeni Hukuku alttan alan, şu an meslek hayatında başarılı olan bir tanıdığım mevcut.
Old 31-01-2010, 13:09   #3
burakhukuk_06

Dersi anladığımı ve kavradığımı düşünüyorum bu noktada sıkıntım yok.Sınavlarda da gerekçeli, aynı zamanda zincirleme olay örgüsü içerisinde yazmaktayım.İçim rahat fakat canımı sıkan nokta bu ders, anladığım halde ayağıma dolaşan bir engel olmuş durumda.
Old 23-04-2010, 12:52   #4
Aslı Aydın

Merhaba,

Sınav kağıtlarınıza bakma imkanınız oluyor mu bilmiyorum fakat ben de ilk dönem Medeni Hukuk final sınavından çok iyi bir not beklerken beklediğimin yarısı kadar bir not almıştım. Sınav kağıdıma baktığımda ise kaybettiğim puanların hepsini bildiğim halde yanlışını yazarak kaybettiğimi gördüm. Dersten kalmadım geçtim ama sırf bu nedenle, kendime de güvendiğim için aynı dersi önümüzdeki yıl tekrar alarak notumu düzeltmeyi planlıyorum.

Bunun yanında çok iyi bildiğiniz için de sınavda bir anda kafanız karışmıl da olabilir. Siz farkına varmamış olabilirsiniz sınav esnasında(aynı benim gibi). Bu da bir etken olabilir bence.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi