Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk ve Bilgisayar Yazılımları Avukatlık Bürosu Programları, İçtihat ve Mevzuat Programları, UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi). Hukukla ve hukukçularla ilgili her türlü bilgisayar yazılımlarına dair sorular, program incelemeleri ve sohbetler

Word ' de yazdığımız Dilekçelerimize Küçük ÜST Rakamlar eklemek (metrekare'deki m2 gibi)

Yanıt
Old 12-11-2011, 22:09   #1
tiryakim

Olumlu Word ' de yazdığımız Dilekçelerimize Küçük ÜST Rakamlar eklemek (metrekare'deki m2 gibi)

Merhabalar Değerli Meslektaşlarım;
Word'de yazdığımız dilekçemizin üzerine küçük rakamları nasıl ekliyoruz.
Mesela ''KM'' Karenin üzerindeki 2 rakamı gibi...
Teşekkürler...
Alıntı:
NOT:Bu konuyu açmanın yeri burası değil galiba...
Old 14-11-2011, 11:24   #4
Av.Cengiz Aladağ

Windows işletim sisteminde çalışan hemen hemen her programda metrekare simgesi yapmak için klavyede Ctrl ve Alt tuşları basılı tutularak 2 tuşuna basılır. Örnek: m²
Old 14-11-2011, 12:45   #5
AV.ARZU KILIÇ

ALt Gr tuşu ile birlikte 2'ye basınca m² oluyor....
Old 24-12-2011, 00:17   #6
tiryakim

valla ben m2 yapamadım......
alt gr ile 2 tuşuna basınca
m£ oluyor
Old 24-12-2011, 07:50   #7
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan tiryakim
valla ben m2 yapamadım......
alt gr ile 2 tuşuna basınca
m£ oluyor

O zaman en hızlı çözüm: Ctrl Alt Del 'e aynı anda basalım, oh be.. oldu işte.
Old 27-12-2011, 16:48   #8
Av.Armağan ÖZMEN

Ben şöyle yapıyorum,

2 yazıyorum sonra 2'yi seçip sağ tıklıyorum. Açılan menüden "Yazı Tipini" Seçiyorum. Bu menüdende "Efektler" bölümünden "Üst Simge"yi seçiyorum.

Daha kısa yolu varsa güzel olur aslında.

Saygılarımla.
Old 27-12-2011, 17:46   #9
Admin

Alıntı:
Yazan armi
(Word 2010 Türkçe sürüm için) CTRL SHIFT 4 'e aynı anda basıp 2 yazdıktan sonra tekrar CTRL SHIFT 4'e basarak normal moda geçebilirsiniz.

"CTRL SHIFT 4'te ne oluyor, daha akılda kalıcı bir kısayol yok mu?" diyorsanız, DOSYA/SEÇENEKLER/ŞERİDİ ÖZELLEŞTİR/KLAVYE KISAYOLLARI ÖZELLEŞTİR/GİRİŞ SEKMESİ/ÜST SİMGE bölümüne gelip kendinize daha kolay aklınızda kalacak yeni bir kısa yol ataması yapabilirsiniz.
Old 27-12-2011, 18:16   #10
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan armi

Kısa yolu yukarıda gösterilmişti:

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Windows işletim sisteminde çalışan hemen hemen her programda metrekare simgesi yapmak için klavyede Ctrl ve Alt tuşları basılı tutularak 2 tuşuna basılır. Örnek: m²

Daha uzun yollar:
1- Kadınlar için:
Önce normal 2 yapılır. Bu 2 çamaşır makinasında yünlüler için dağ çiçekleri aromalı deterjanla 90 derecede yıkanarak hem mis gibi kokması, hem de küçülmesi sağlanır. Kuruduktan sonra m'nin üst kısmına teğelle tutturulur, kenarına oya işlenir.

2-Erkekler için:
Önce normal 2 yapılır. Alet çantası evin heryerinde aranır, bulunamaz. Bu sırada birkaç yıldır kayıp olan olta takımı, yarım bırakılmış maket uçak, heves edilip alınmış ama hiç kullanılmamış pipo, en sevdiği çorabın bir teki, tamir edilmeye çalışılıp iyice bozulmuş ve eşden saklanmış çalar saat, telefonun kayıp şarj cihazı vb. bulunur. Komşudan çekiç istenir. Normal 2'ye sağ, sol, alt ve üstten vurularak yamuk yumuk da olsa bir küçük 2 elde edilir. Çekiç kullanımı sırasında kırılan mutfak tezgahının mermerinin kaç para tutacağı internetten araştırılır. Çekiç komşuya iade edilirken başlayan çeyrek final maçının ilk yarısı izledikten sonra eve dönülüp küçültülmüş 2 aranır, bulunamaz. Muhtemelen diğer eş tarafından çöpe atılan yamuk yumuk 2 kediler tarafından "bu da neymiş?" dercesine koklanırken, maçın ikinci yarısı başlar. 2 artık sadece skorda anlam taşımaktadır ve büyüklüğünün bir önemi yoktur.
Old 30-12-2011, 15:15   #11
ozgurozan

Alt(soldaki) + Numerik Klavyede 0178'e basmak ² sonucunu verecektir.

Not: Num Lock Açık Olacak
Old 30-12-2011, 16:25   #12
Av. Ali YILMAZKARA

Google'a metre kare / metre küp yazılır aratılır, illa bir web sayfasında aranılan şekillerin olduğu/kullanıldığı olur oradan karakter kopyalanır word'de istenilen yere yapıştırılır
Old 30-12-2011, 16:54   #13
Alican MERT

Office 2010 sürümünde bold-italik vs. seçeneklerin olduğu yerde alt ve üst rakam eklemek için butonlar görebilirsiniz
Old 12-07-2012, 18:36   #14
Aycepol

Windows için:
Herhangi bir karaktere ulaşılabilecek en sevimli yer charmap'tir. Başlat>Çalıştır>Charmap yazınca önümüze gelir.
Örnekler: ¹ ² ³ © ® « » ¤
Old 10-08-2016, 09:49   #15
mkduman

Varsayılan km2, m2

office 2007 de yazı tipi alanında x2 butonu var buna basarsanız m2 veya km2 olur. Saygılar.
Old 06-04-2017, 13:44   #16
gecelerin_yargıcı

Alt+253 veya Alt+0178 kombinasyonunu kullanarak Word'de m² yazabilirsiniz
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi