Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Hakem hastanesi raporuna itiraz

Yanıt
Old 18-04-2018, 21:24   #1
Konuk skyildiz

Varsayılan Hakem hastanesi raporuna itiraz

Merhaba kalça protez ameliyatımdan sonra sgk isteğe bağlı emeklilik başvurusu yaparken memur arkadaş 6 ay bi işyerinde çalışıyor görün sigortanı yaptır sonrasında engelli raporu için başvur dedi.bende söyledikleri doğrultuda hareket ettim.*** başvurdum sadece kalça protezlerim için %37 oran verdi.itiraz ettim. Bel fıtıklarım hesaba katılmadığı için.ardından il sağlık müdürlüğü ***devlet hastanesi %44 oran belirledi.ki hareket kısıtlılığı oranlarımı ölçerek.en son ***hakem hastanesine gönderildim ve sonuç %30 verildi.tek kanat baston kullanıyorum.184 aradım durumumu bildirdim itiraz etmem gerektiğini il sağlık müdürlüğüne gitmem gerektiğini belirtti.gittim.hakem hastanesine itiraz edersin dendi.gittim burada yapılacak bişey yok il müdürlüğüne git dendi.kısaca itiraz edebileceğim bir muhatap bulamıyorum.ne yapmam gerekli?birde anlamadığım resmi gazetede yayınlanan sakatlık oran cetvelinde belirtilen oranlar dişinda Nasıl bu kadar fark çıkabiliyor hakem hastanesindeki memur doktorun insiyatifinde diyor.nasıl olabilir
Old 31-08-2018, 13:10   #2
Konuk

Varsayılan hakem hastane

Merhaba bende sana yakın durumdayım. xxxxtan ehliyet için rapor başvuruu yaptım. olumsuz rapor verdiler bende xxxx il sağlık müdürlüğü mxxxx itiaraz dilekçemi verdim. şimdi hakem hastane içinxxxx eğitim verilmiş eğer oradan da olumsuz alırsam direkt mahkemeye başvurabilme hakkım var ki ben 20 yıldır araç kullanıyorum elbette sürekli değil acil durumlarda benim amacım ötv indirimden faydalanmak sonuçta benim %60 raporum zaten var ama devlet ötv indirimi için ya %90 raporun olacak diyor , yada en az %40 + ehliyetin olacak dolayısı ile ehliyet vermezler ise o zaman 90 yapsınlar ikisinden biri olmaz ise biz insan değilmiyiz hiç hakkımız yokmu ama dışarıda engelli yaftası anlımızda geziyoruz acı bakışlar , vebalıymışız gibi kaçanlar vs
Old 10-09-2018, 15:21   #3
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba bende sana yakın durumdayım. xxxxtan ehliyet için rapor başvuruu yaptım. olumsuz rapor verdiler bende xxxx il sağlık müdürlüğü mxxxx itiaraz dilekçemi verdim. şimdi hakem hastane içinxxxx eğitim verilmiş eğer oradan da olumsuz alırsam direkt mahkemeye başvurabilme hakkım var ki ben 20 yıldır araç kullanıyorum elbette sürekli değil acil durumlarda benim amacım ötv indirimden faydalanmak sonuçta benim %60 raporum zaten var ama devlet ötv indirimi için ya %90 raporun olacak diyor , yada en az %40 + ehliyetin olacak dolayısı ile ehliyet vermezler ise o zaman 90 yapsınlar ikisinden biri olmaz ise biz insan değilmiyiz hiç hakkımız yokmu ama dışarıda engelli yaftası anlımızda geziyoruz acı bakışlar , vebalıymışız gibi kaçanlar vs
--------------------------------------------
Merhabalar.
Konu tamamen ÖTV ile ilgili yasadan kaynaklandığını düşünüyorum.
Maliye Bakanlığı'na durumunuzu anlatan bir dilekce ile başvuru yapabilirsiniz diye düşünüyorum.
İyi günler dileklerimle.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi