Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

hukuk fakültesine severek mi başladınız??

Yanıt
Old 17-02-2009, 16:16   #91
Av.Denizcan Sarıkaya

Ben de hukuktan başka birşey düşünmeyenler arasındayım.Gerçi Ankara yı pek istemiyordum hatta hiç istemiyordum.Sağolsun sevgili dayım aklıma girdi .İyiki de girmiş
Old 19-02-2009, 00:17   #92
tugceseymen

Önce tutturdum ben konservatuvar okuyacağım diye..Trt seçmelerini kazandım binlerce çocuğun arasından seçilerek trt korosuna girdim yıllarca çalıştım sonra birgün ben hukukçu olacağım dedim bunu söylediğimde ilkokula gidiyordum ve deli gibi öss ye hazırlandım.Çok başarılı olacağımı söylüyordu herkes..ama öss den 1 gün önce talihsiz şeyler yaşadım ve sonuçoğu Akdeniz Üniversitesindeyim.Hayırlısı buymuş.Olsun mutluyum bölümümden..
Old 19-02-2009, 16:41   #93
f.nur

Tek kelime ile hayır.Ve şimdi ne yapacağımı bilmiyorum bu yüzden
Old 19-02-2009, 19:24   #94
kişiye özel

geçiş yapma şansın da yok,mecbur devam edeceksin ya da bırakacaksın. eğer işin başındaysan bırak derim, istemeyerek okunacak bir bölüm değil bence
Old 19-02-2009, 19:47   #95
edaesma

evet cok severek başladım,hatta lise 3 te karar vermeme ragmen maddi amacın yerine kariyer isteği var..ayrıca çok konuşkan ve iknacı biriyim,ama herseyden önce içinden glemeli insanın,bu ders notlarına bie yansıyor
Old 20-02-2009, 18:48   #96
f.nur

daha işin başındayım.1. sınıftayım ama bırakma şansımda yok.mecbur okuyacağım artık heralde..yazık oldu gençliğime :S
Old 20-02-2009, 18:49   #97
f.nur

Acaba hiç sevme şansım yok mudur?Tabi bu benim çabama bağlı birazda biliyorum..:s
Old 22-02-2009, 15:56   #98
edaesma

f.nur üzülme,öyle insanlar var ki sevmedikleri işi yapmak zorunda oluyorlar ki bunlardan bazılarıda cok başarılı olabiliyor kaderin cilvesi n'olcagı belli olmaz,sen notları yüksek tut yeter
Old 22-02-2009, 16:41   #99
hukukun-üstünlüğü

Hukuk fakültesini seve seve tercih ettim,severek başladım ve severek devam ediyorum. Bu sene son sınıftayım,hukuk fakültesi gerçekten ayrıcalıklı bir fakülte,bu fakülteyi tercih ettiğime hiç pişman olmadım.
Old 27-02-2009, 10:23   #100
f.nur

Edaesma teşekkür ederim motivasyonun için.inşallah dediğin gibi olur buna kendimi de inandirabilirsem çok daha güzel olacak sağol
Old 03-06-2009, 11:22   #101
üye25928

Sayın Edaesma umarım ilerleyen süreçlerde düşünceleriniz değişmez.

Bana gelince, hukuk okumak hayalimdi. Hayalimi yaşamak kadar bana mutluluk veren başka bir şey olmadı daha. Saygılarımla...
Old 04-06-2009, 08:14   #102
yalcin3

Tabi ki severekbaşladım hukuk fakültesine.Zaten sevmeden başlanacak bir bölüm değil Gerçi severek mi devam ediyorum tartışılır,hukukun zor olduğu herkes tarafından bilinse de bu kadar da zorlayacağını hayal edemezdim.
Old 24-07-2009, 11:59   #103
Zehra Ekizo

Ben hukuk fakültesine sevmeyerek başladım ve sevmeyerek de bitirdim(çok şükür).Ama eminim ki savcı olunca işimi severek yapacağım...
Old 25-07-2009, 11:24   #104
Av. Mehmet Aslan

EA bölümünü bunun için seçmiştim. Tercihlerimin tamamı hukuktu. Severek başladım. Ara ara nefret ettim. Sonra tekrar sevdim. Sonra tekrar nefret ettim. Birbirimizden iyice nefret etmeden bitirmek istiyorum artık! Birbirine sırılsıklam aşık, boyuna kavga eden çiftler gibi olduk
Old 25-07-2009, 19:41   #105
Doç. Dr. Özge Yücel

Ben isteyerek ve severek başladım, severek bitirdim. Küçüklüğümden beri tek istediğim hukuk okumaktı, liseden beri ise Ankara Hukuk Fakültesi'nde okumaktı. Hatta o kadar ki ilkokul yıllığımda avukat olacağımı yazmışlardı. Avukat olmadım ama hukukçu oldum.
Old 26-07-2009, 10:58   #106
av.özlem42

hukuk fakültesine çok istekli başlamıştım çok seviyordum ama yıllar geçtikçe tekrar tercih şansım olsaydı yazarmıydım diye düşünmeye başladım
Old 26-07-2009, 11:31   #107
avukatneşe

Selam,bence Hukuk Fakültesi istenerek başlanan ve bitirilen bir fakültedir;bunun istisnası olmaz.Çünkü verilen eiğtim ve öğretimin ağırlığı,insanın her gün yaşama dair yeni bir şeyler öğrenmesi ve hukukla büyümesi belli idealleri bulunmayan insanların kaldırabileceği şeyler değildir.Hep avukat olmak isteyen,kazandığı Hukuk Fakültesini rüyasında gören bir insan olarak Hukuk Fakültesi sevmeden girilecek ve bitirilebilecek bir okul değildir bunu söylemek isterim;belki yine girersiniz,yine okursunuz,belki bitirirsiniz de ama uygulamada gördüğümüz ve mesleğini hiç sevmediğine tanık olduğumuz hakim,savcı ve meslekdaşlarımızı nazara aldığımızda ışıltısı gayet sönük bir hukukçu olarak yaşar gidersiniz.Bu meslek bir kafa ve gönül mesleğidir yeterki çok sevin;zenginlik ya da fakirlik sizin azminiz karşısında hiç önemli değildir,herkese selamlar.
Old 26-07-2009, 11:34   #108
avukatneşe

Unuttuğum bir söz var nerede okuduğumu ya da kimden duyduğumu bilmiyorum ama;bir Hukuk Fakültesi mezununun her işi yapabileceğine inanıyorum.Yeter ki isteyin.
Old 26-07-2009, 15:52   #109
üye18721

İÜHF 1987 girişliyim.13.tercihimdi hukuk.Yaşamımda 13. sayıların özel bir yeri olsa gerek 13. tercihim olan Hukuk fakültesine girdim.Hukuk kazanması da bitirilmesi de zor olan bir bölüm.Çok iddialı olarak girmeme rağmen aile,çocuk nedenleriyle istediğim gibi bitiremedim.Yüksek Lisans sınavını kazandıysam da devam edemedim.Aradan 22 sene geçmiş.Geriye dönüp baktığımda acaba diyorum? 2 yıl fakülteye istemediğim için girmemiş olan ben; 'artık karar ver' şeklindeki söylemlere rağmen, 3.hakkımı kullanır mıydım? Yine karar veremiyorum.. )
Old 26-07-2009, 16:06   #110
Alp_aslan

Severek tabiki, hem de ne sevgi.İnsanları harekete geçiren belli duygular vardır, her insanda değişiklik gösterebilir, beni ateşleyen faktör sevgidir.
Old 26-07-2009, 16:20   #111
üye18721

Hukuk fakültesine girdikten sonra hukuk sevgisi içinizi kaplıyor.Hukuk sevmediğim bir dal olsaydı; 12 sayısal tercihimden sonra hukuku düşünmez ve yazmazdım.13 tercih yaptım.İlkleri tıp ve bazı mühendislik dallarıydıi.E.A bölümünden mezun olduğum ve dönemiminin bazı olumsuz koşulları nedeniyle sayısal bir bölümü ramak kalsa da kaçırdım..Belki de iyi oldu..Hukuk gibi saygın ve güzel bir meslek içinde yer aldım..
Old 26-07-2009, 17:47   #112
üye14540

Annem doktor rahmetli babam ise hakim olmamı istiyordu, 1985 yılı ÖYS sınavında her iki meslek için yeterli puan aldım, ama ne yazık ki babamın istediği bölümü seçtim, pişmanım, keşke doktor olsaydım. Hukuk eğitimi ve hukukçuluk çok iyi bir meslek, ama ülkemizde ne yazık ki acı verici bir meslek. Hukukçu olduğuma pişmanım. Saygılar
Old 26-07-2009, 19:58   #113
BaharB

Ne hukuk ne tıp.
Gençliğimde, biriktirdiğim paralarla kitap alacağıma, Vedat Milor gibi lokantaları gezseydim. Şimdilerde onun gibi “Hırsımı İstiridyeden Aldım”, “Yedikçe İştahımız Açıldı” başlıklı köşe yazıları yazıp, tv programın sonunda dilimle dişlerime masaj yaparken, bir taraftan da “cağ kebabından çok etkilendim, üç porsiyon yedim”… gibi laflar etseydim.
Old 27-07-2009, 19:36   #114
suskun_juliette

Hukuk fakültesini kazandığımı öğrendiğim ilk anda ve ilk aylarda gözlerim sevinçten parlıyordu.Şimdi gözyaşından parlıyor
Old 28-07-2009, 22:11   #115
üye25928

Alıntı:
Yazan suskun_juliette
Hukuk fakültesini kazandığımı öğrendiğim ilk anda ve ilk aylarda gözlerim sevinçten parlıyordu.Şimdi gözyaşından parlıyor
Ben kolay kolay ağlayabilen biri değilimdir çok soğukkanlı bazen de ruhsuz olduğum söylenir ama fakülteyi kazanınca (össde tuhaf başarılara imza atıp açıkta kalma ihtimalim vardı, tercihlerde de sadece hukuk fakültesini tercih etmiştim, yani sözel 2de türkiye 392.si olup açıkta kalacaktım, bayağı bir stres olmuştu bana) hüngür hüngür ağladım, itiraf ediyorum bütün stresimi atmıştım o gün.

Hukuk hayatım sizin aksinize ağlamakla başladı, ümit ediyorum ki tebessümle son bulur.
Old 29-07-2009, 17:47   #117
yigit289

Hukuk fakültesine çok severek başladım.Zaten sevmeden okunabilecek bir bölüm değil.1.sınıftan beri isteğim hukuk okumaktı.Tamamen sözel olması gözümü korkutsa da seviyorum bölümümü.İnşallah iyi bir şekilde bitiririm.
Old 18-08-2009, 11:30   #118
hukuk_öğrencisi

Lise hayatım boyunca aklımda psikoloji okumak yer alıyordu;lakin babamın fikirleri hukuka yöneltti beni.İtiraf etmeliyim ki hukukun ezberden ibaret olduğunu düşünmekteydim ve üstesinden gelmek benim açımdan pek de olumlu sonuçlanacak bir mahiyet arz etmiyordu. Şu an üçüncü sınıfım ve bu bölümü seçtiğim,seçmemi sağlayan bir babaya sahip olduğum için şükrediyorum. Endişeyle başlanılan bir eğitim ve giderek artan bir sevgi...
'İnsanı sevmekle başlar herşey...' mısrasını,hukuk olarak değiştirebilirm belki de. Mübalağa ediyorum kimileri için ancak bölümü sevmeden,'eziyet çekerek' eğitim almak, alanlardan olmak; hayat çizgisinde yönünü şaşırmış gözü açık ama görmeyenlerdir.
Geleceğini yönlendirecek,şekillendirecek bir alanda herkesin mutlu,başarılı ve adaletli günler geçirmesi dileğiyle...
Old 19-08-2009, 18:27   #119
üye18563

Tabi ki severek başladım.Sonra hiç sevmedim.En sonunda sevmek zorunda kaldım
Old 23-08-2009, 23:36   #120
avrupayakası

Yıllarca benim Ona olan ilgimi biliyordu.Onu kazanmayı nihayetinde büyük bir sınavı geçerek başarmıştım.Severek başlamıştımd. Ve ilerleyen günlerde de Ona olan sevgim giderek arttı.Onu anlamaya çalıştım,Onun yanında olacağımı ona defalarca anlattım.Onu heryerde görmek istediğimi söyledim.Her yerde ama heryerde..Onsuz bu dünyanın bir anlamının olmayacağı konusunda onu ikna ettim. Bazen başardım. Bazen beni yarı yolda bıraktı. Derken zaman geçti.Artık benimle bir bütün olmuştu,artık flörtü geçmiştik,hayatın kendisiyle yüzleşmiştik. Sanki her hareketimde onu yaşıyordum.Yanımdan hiç ayrılmayacak sanmıştım.Çok yanılmışım.Meğer benim yanımda olan, beni hiç bırakmayacağına söz veren O, meğerse benimle alay ediyormuş..Gerçek bir sevgi değilmiş . O sadece var gibi yapmış. . -mış gibi yapanlardanmış. Aslında O hiç yokmuş..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi