Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Erzincan hukuk sizce yanlış tercih mi?

Yanıt
Old 12-08-2006, 19:59   #1
b88

Soru Erzincan hukuk sizce yanlış tercih mi?

ben bu sene sınava gırdım ve butun tercıhlerım HUKUK . bana kalırsa marmara unvt hukuk fakultesı olacak gıbı amma dıger tercıhım erzıncan unv hukuk fakultesi..sızce yanlıs bir tercıh mı?
Old 13-08-2006, 00:31   #2
Tractatus

Maalesef artık Türkiye'de hangi hukuk fakültesinin diplomasını taşıdığınız önemli değil. Çevreniz varsa nerden mezun olursanız olun "dükkan"ı açıp işletebilirsiniz.
Old 13-08-2006, 10:37   #3
ankara7406

Karar İstek, istek, istek...

Tercihin doğruluğunu veya yanlışlığını istek belirler.Eğer siz Marmara'dan sonra Erzincan'a gitmek istiyorsanız tercihinizde herhangi bir yanlışlık yoktur.Ama siz Marmara'dan sonra puanı en yüksek olan yere gitmek istiyorsanız tercih yanlış olur.Çünkü Marmara'dan sonra Selçuk, Kocaeli felan gelir herhalde.Veya siz Erzincan yerine Selçuk'ta, Kocaeli'de okumak isteyip Marmara'dan sonra hemen Erzincan'ı yazarsanız yine yanlış bir tercih olur.Dediğim gibi önemli olan istek.Siz Marmara'dan sonra özel bir durumunuzdan dolayı Erzincan'a gitmek istiyorsanız tercihte herhangi bir yanlışlık yoktur.Sonuçta Erzincan veya Marmara veya Selçuk...Gerçekten asıl önemli olan sizsiniz.Siz istedikten sonra her yerde yaparsınız.Saygılarımla...
Old 13-08-2006, 13:10   #4
b88

marmaradan sonra erzncan yaazmak zorunda kaldım cunku aıleme dha yaıkın ilk terchlerım istnbuL..
cok tşkler bıraz olsun ıcım rhatladı..
Old 14-08-2006, 15:41   #5
onur_k

mrb
Arkadaşım Erzincan hukuk fakültesini yazarak hiçte yanlış bir şey yapmadın. Bunu okurken daha iyi anlayacaksın.Tabiki İST.veya ANK. hukuk okumak çok başka bişeydir ben de öss hazırlıkta hedefim ank . uni. ve ist. uni. hukuk fakülteleriydi .Açıkçası tercihler açıklandığında erz. hukuku görünce üzüldüm Ama şuan okulmu(zu) çok seviyorum çünkü eğitim yönünden gerçekten çok iyi.Artı Trabzonlusun bu senin için avantaj 3-4 saatlik uzaklıkta vede bir çok hemşehrin var.Fakat şu açıdan sorun yaşayabilirsin;şehir küçük,olanaklar zayıf(yani spor yapılabilecek,eğlenilebilecek ortam çok az),kampüs yok .
Old 16-08-2006, 20:41   #7
A_Ü_H_F

ben ank. hukukta okuyorum arkadaşım.ama eğer gerçekten çalışırsan bence çok güzel bir okul.sonuçta bizde farklı sizde farklı bir şey öğretilmiyorrr.yani tabii bu kadar basit değil.bizim okula adım atıldığımda okulun havası ciğerime işliyor,huzur buluyorum.ama arkadaşım sonuçta orasıda okul ve eğtim veriyor.eğere çalışırsan başarırsan çok çok başarılı olursun.ve ayrıca duyduğuma göre erzincan çok güzel bir şehir
Old 21-08-2006, 10:25   #8
stajyer_ss

arkadaşım hiç öyle düşünme sen dersini çalış,araştırmanı yap,işini ciddiye al yeter!ben ankara hukukluyum,bilgi açısından hiçbir farkımız yok sadece bizim okulun düşünce sistemi daha farklı,en azından ben biraz daha işin felsefe boyutunun ön planda tutulduğunu düşünüyorum ve açıkçası bu da çok doğru bi iş!ama sen okuyarak,araştırıp düşünerek de bu yönünü geliştirebilirsin ve bence geliştirmelisin de!
Old 25-08-2006, 14:58   #9
pia

Varsayılan Ankara Hukuk öğrencilerine sitem!

Merhabalar,
Uzun zamandır beni rahatsız eden bir durum, bu başlığa yazılan yanıtları görünce artık bu iletiyi yazmak zorunda hissettirdi beni. Öncelikle yazacağım yanıt açılan başlıkla ilgili değil ve bu nedenle başlığı açan arkadaşımızdan özür diliyorum.
Arkadaşımız Marmara Üni. Hukuk Fak. ile Erzincan Hukuk Fak.'lerinden birini kazanacakmış ve bunun doğru tercih olup olmadığını soruyor. Yanıtları okuyoruz, bir iki arkadaşımız "ben ankara hukukluyum,bilgi açısından hiçbir farkımız yok sadece bizim okulun düşünce sistemi daha farklı,en azından ben biraz daha işin felsefe boyutunun ön planda tutulduğunu düşünüyorum ve açıkçası bu da çok doğru bi iş!"
"ben ank. hukukta okuyorum arkadaşım.ama eğer gerçekten çalışırsan bence çok güzel bir okul.sonuçta bizde farklı sizde farklı bir şey öğretilmiyorrr.yani tabii bu kadar basit değil.bizim okula adım atıldığımda okulun havası ciğerime işliyor,huzur buluyorum." tarzı şeyler söylemiş. Bir çok başlıkta şahit olduğum konu ne kadar alaksız olursa olsun laf arasında Ankara Hukuk'un farklı olduğunu işittirme durumuna burada da rastladım. Takım tutar gibi okul tutmak bana çok yanlış geliyor. "En iyisi Ankara Hukuk'tur" yok "Dünyanın en iyi ilk 500 üniversitesi'ne Türkiye'den sadece İstanbul Üni girdi nabeeeer" tarzı yaklaşımların çok yanlış olduğunu düşünüyorum.
Ankara Üniversitesi hukuk okumak isteyen bir çok öğrencinin ilk tercihidir, ancak yine de bir Ankara Hukuk öğrencisiyle benim aramda "fark" denecek bir fark olduğunu sanmıyorum, kaldı ki diyelim ki bu okulun öğrencileri cidden çok iyi bilgilerle donatılmışlar yine de "Ankara Hukukluyum tüm hukukçulardan hep bir adım öndeyim" tarzı bir yaklaşımın hukukçulukla bağdaşmadığını düşünüyorum...
Saygılar...

NOT: Yazdığım yanıt ve yaptığım eleştiri sadece yazılarından alıntı yaptığım stajyer ss ve AÜHF isimli arkadaşlara değil, yazımın başında belirttiğim gibi bu durumla başka başlıklarda da dikkatimi çekmişti...
Old 25-08-2006, 17:46   #10
erolkaraoglu

hukuk fakultesi bitirmek içini giriceksen gir.. oku..çalış mezun ol..!!AMA BEN ÜNİVERSİTE OKUYACAGIM HAVASINI SOLUYCAM DERSEN TERCİH YANLIŞTIR..Tarafımca test edilip onaylanmıştır..
Old 25-08-2006, 19:12   #11
stajyer_ss

arkadaşımıza bu şekilde bir cevap vermemin nedeni-yanlış hatırlamıyorsam- ankara hukuk fakültesine girememe ihtimali olmasının kendisini üzeceği yolunda bir mesaj okumamdı!mesajınızda ankara hukuk mezunu bir hukuçuyla başka fakülte mezunlarının arasında bir fark olmadığını yazmışsınız sayın pia,bahsettiğiniz mesajlarda da tam olarak bu konuya temas edilmekte ve arada fark olmadığı savunulmakta,dikkatinizi çekerim!ancak üzülerek belirteyim ki arkadaşımızın tercihler konusunda bizden istediği ufacık bir tavsiye''ankara hukuk-istanbul hukuk-ya da başka bir fakülte karşılaşmasına''doğru bir tartışmaya dönüşmeye başladı,takınılan bu tavır tercih arifesindeki arkadaşımıza hiçbir yarar sağlamayacaktır,özellikle de sınav sonuçlarının açıklandığı şu günlerde!bu arada son derece saygılı bir üslupla ve konuyu kişiselleştirmeden yazdığınız mesaj için de teşekkürler...
Old 25-08-2006, 19:57   #12
avsb

Mutlu YanliŞ DeĞİl!

Bİzİm Okula Yatay GeÇİŞle Gelen Ve BaŞarili OlduĞunu Daha İlk Geldİklerİnde GÖsteren Bİr KaÇ ArkadaŞim Var.Önemlİ Olan Sensİn!sen BaŞarili OlduĞun Ve ÇaliŞtiĞin Taktİrde Etİketİn HİÇ Bİr Önemİ Yok Bana Kalirsa.
Old 25-08-2006, 20:47   #13
ankara7406

Soru B88 nereye yerleştin.....

Tercih sonuçları belli oldu çarşamba günü. Eğer B88 arkadaşım nereye yerleştiğini yazarsa sanırım hepimiz memnun oluruz. Belki de marmara oldu?
Old 25-08-2006, 23:08   #14
Av.Engin Özoğul

Arkadaşlar konuyu tamamen okudum da herkes hemen hemen aynı görüşte. Genel kanı üniversitenin isminden çok hukukçu adayının kişisel çabası ve özverisinin daha önemli olduğu yönünde. Ben de bu görüşe katılıyorum. Farklı üniversitelerde okuyup herbiri kendi alanında çok iyi olan hukukçular var. Bu da görüşümüzün temeli olduğunu ortaya koyuyor. Tabii ki fakültenin akademik kadrosunun kalitesinin iyi olması önemli bir faktör. Fakat sonuçta hemen her hocanın kendine ait bir kitabı var ve genelde bu kitaptan ders anlatıyorlar. Tabii derse girdiklerinde hangi yöntemlerle bu görüşe ulaştıklarını daha rahat anlıyorsunun ve hukuki formasyonunuz gelişiyor. Ama bu demek değil ki bu hocalardan birebir ders almayanlar başarılı olamaz ya da iyi hukukçu olamaz. Kaldı ki teknolojinin ulaştığı noktada her türlü kaynağa rahatlıkla ulaşılabiliyor.
Sayın stajyer ss de benzer nitelikte görüş yazmasına rağmen sanırım yanlış anlaşılmış. O da önemli olanın çalışmak ve araştırmak olduğunu söylüyor.
Old 26-08-2006, 10:30   #15
hukukçu42

Varsayılan Yüksek Puan Yüksek Kalite demek değildir.

Sevgili kardeşim ben de Erzincan Hukuk Fakültesi mezunuyum. Bundan da gurur duyuyorum. İçin rahat olsun, çok doğru bir tercih yaptığını mezun olunca daha iyi anlarsın.

Amacın iyi bir eğitim almaksa senin çalışman kazandığın okuldan daha önemlidir.

Başarılar Diliyorum, yolun açık olsun.
Old 26-08-2006, 14:48   #16
A_Ü_H_F

sayın pia.ben ankara hukukluyum ve bundan gurur duyuyorum.sanırım bu konuda övünmekte de haklıyım.cebeci kampüsüne gelirseniz siyasal öğrencilerinin ne kadar farklı bir tavır takındığına şahit olursunuz.neden mi?çünkü kamu kuruluşlarının her bölümünde mezunları var.adamlr haklılar.çünkü farklı bir eğitim var.haa bende ankara hukuklu olarak övünürüm.neden övünmeyim kii.benim selçuk,Atatürk,anadolu,doğuz akdeniz,çankaya,istanbul ve marmara hukukta okuyan arkadaşlarım var.ve ben hepsiyle görüşüyürom.ve o üni.lere kesinlikle tek bir kötü laf etmiyorum.nedeni gerçekten kişisel başarıya inanmam.ama yani herkesin hayalinde en iyisi vardır değil mi?hangi hukuk fakültesi öğrencisi ANKARA HUKUK'u tercih listesine eklemedi.hem ayrıca okulumuz ANKARA HUKUK MEKTEBİ olarak 1925 yılında ATATÜRK'ümüz tarafından açıldı.ATATÜRK'ün okulu yani.cumhuriyetimizin ilk üniversitesi.ayrıca yani şu an hukuk fakültelerinde okunan kitaplarının çoğu bizim ANKARA HUKUK'un hocaları.yani düşünebiliyomusunuz ne büyük bir hikmet bu.yani kim böyle bir ortamda böyle hocalardan ders almak istemezki.yani eğer arkadaşlar yanlış anlamazsanız sizleri okulumza davet ediyorum.beni bu adresten bulabilirsiniz.istediğiniz derse konuk olarak girebilirsiniz.üniversiteye hazırlanan arkadaşlarda benle irtibata geçebilir.okulumuzu tanıtabilirim.sayın pia,amacım sizle atışmak kesinlikle değil.amacım kendimi anlatmaktı.okulumuzun,cumhuriyetimizin 6 ilkesini temsil eden,6 sütunlu kapısı bile insanı büyülüyorr.düşünsenize ATATÜRK bir zamanlar bu okulu açmış.veya benim okuduğum sınıfta AHMET NECDET SEZER,bülent arınç,yüksek mahkeme hakimleri okumuş.ben bu forumda AÜHF ile ilgili yukarıda birkaç cümle yazdığım için üzgünüm.çünkü bunları anlatmadım.yani işin asıl felsefik boyutu bu sayın pia.yeteri kadar açıklamada bulunmuşumdur umarım.
Old 26-08-2006, 15:01   #17
A_Ü_H_F

ayrıca sayın EROLKARAOĞLU.görmek vardır,bakmak vardır,anlamak vardır.gittiğiniz bir yeri anlamak,oranın mistik özelliklerini keşfetmek için biraz susup oranın havasını ciğerlerinize doldurmak bile yeterlidir.ama sözlerinizden bu yazıyı boşuna yazdığımı düşünmeden edemiyorum.sanırım bunuda test edip onaylamışınızdır.bence rakibinizi hiç tanımadan eleştirmeyin.bizi iyi tanıdıktan sonra eleştiri yapabilirsiniz.ama sizin test anlayışınız farklı olduğu için bu konudada korkum var.teşekkür ederim
Old 26-08-2006, 23:11   #18
pia

Tekrar merhabalar,
Bir arkadaşımızın danışmak için açtığı başlığı başka bir amaçla gasbetmek istemiyorum, o yüzden bunun bu konuda yazılacak son şey olmasını umut ediyorum. Yazılanları tekrar tekrar okudum. Ben genel olarak bu forumda hissettiğim bir rahatsızlığı aktarmıştım, kişilerin takım tutar gibi okul tutması, bunu ayrıcalık, üstünlük olarak görmesi bana saçma geliyor ve böyle bir tavrın hukukçuya yakışmadığını düşünüyorum. Son yıllarda devlet üniversitelerinin hukuk fakülteleri arasında bariz bir fark olduğunu da sanmıyorum. Adaletten, eşitlikten yola çıkıp, sürekli olarak satır aralarında "Ben daha ayrıcalıklıyım" mesajı verilmesi, yolun amacına uygun değil diye düşünüyorum.
Bu yoğun hislerle biraz da fevri davranarak yazmıştım bir önceki mesajımı, ancak stajyer ss'nin yanıtını okuyunca kendisine kesinlikle hak verdim, umarım bu fevri hareketimi mazur görür.
Sayın stajyer ss'nin anlayışlı tavrı ve sayın Forum Yöneticisi Engin Bey'in nazik uyarıları için kendilerine teşekkür ediyorum.
Bu tartışmayı uzatmak amacında değilim, ancak sayın AÜHF'nin yazdıklarına katılmam mümkün değil, neyi eleştirdiğimi anlatmak isteyip de anlatamamıştım,anlatmak istediğim şey aşağı yukarı AÜHF'nin yanıtında yazdıklarıydı. Herkesin görüşü kendine, ama ben bu tavrı hukukçuluk adına doğru bulmamakla beraber AÜHF'nin görüşlerine saygı duyuyorum.
Herkese sonsuz saygı ve sevgiler...
Old 26-08-2006, 23:18   #19
stajyer_ss

rica ederim sayın pia,bu konu hakkındaki düşüncenizi bildirmeniz fevri bir davranış değildi aksine son mesajımda da belirttiğim gibi son derece nazik bir üslup kullanılmıştı!incelikli bu ikinci hareketiniz için ikinci kez teşekkürler...
Old 28-08-2006, 14:35   #20
v.o.

ben o okuldan mezun olmadım.ancak hürriyet gazetesinde okuduğum bir habere göre; üniversiteler arasında yapılan uluslararası bir araştırmaya göre en çok bilimsel çalışma yapan türk devlet okullarından ilk üçüncü sırada atatürk evrensel okulu olduğu tespit edilmiş. okul zamanlarımda da edinidiğim bilgilere göre iyi bir hukuk eğitimi vermiş olduğunu tecrübe etmiştim. şimdiden hayırlı olsun
Old 10-09-2006, 14:35   #21
yağmurdamlası

Bence belki sıralama olarak yanlış.Marmaradan sonra yazılacak bir tercih olamaz fakat istek olarak bir şey diyemem.Ama sen kendini geliştirdikten sonra her yer aynı.Üniversite,hocalar çok önemli ama sen çalışmadığın müddetçe hiç önemi kalmaz ama sen de çalışma hevesi ve azmi varsa Marmarada aynı Erzincan da...
Old 11-09-2006, 23:16   #22
vaaely

Varsayılan okul kadar kişi de önemli

Olaya farklı bi boyut getirmek istiyorum.Evet ben de Ankara hukuk fakültesi öğrencisiyim.Kimse Ankara hukukta okuyo die övünmemeli.Çünkü öyle bi sistem var ki üniversite sınavında matematik yaparak girilen bi okulda sırf sözel dersler görülüyo.Bi kimsenin matematiği çok iyi olabilir.Ve bunun neticesinde aldığı puanla Ank hukuka ya da daha yüksek puanla alan vakıf üniversitelerinin burslu hukuk bölümlerine yerleşebilir.Ancak okuyacağı bölümde karşılaşacağı şeylerle o bölümü kazanmak için uğraştığı şeyler bambaşkadır.Yani bu üniversite sınavı çalışmakla birlikte kısmet meselesi.Çevremizde çok örnek görürüz yeri geliyo çok çalışmakla da olmuyo bu sınav için.İşte böyle bi sınavda ben ankarayı kazanmışın, sen marmarayı kazanmışın o bi başkasını...Bunu tekrar ortaya getirmenin önemi olduğunu düşünmüyorum.Sadece bundan sonrasına bakalım ve Türkiye de çok büyük öneme sahip bu bölümü en iyi şekilde bitirelim.Kendimizi her yönden geliştirelim.Her şey kişinin içinde biter.Her ne kadar Ank hukukun hocaları iyidir hoştur die bas bas bağrılsa da kişi eğer bi gayret göstermesse benim için pek de önemi yoktur.Çok arkadaşım var okulla ilgisi olmayan.Ama bu kişiler Ank hukuku kazanmış deyip de onlara ayrı bi anlam mı kazandıralım.Bence hayır.Her ne kadar Ank hukukun hocaları şöledir böledir ben böyle okulda okuyom demek yerine ben böle bi okulda okumanın hakkını vermeye çalışıyom demek bana göre en doğrusudur.Bence hepimizin amacı bu olmalı. Bilmem siz ne dersiniz?
Old 11-09-2006, 23:32   #23
ankara7406

Çok haklısınız. Zira bu durumla alakalı bilakis bende bir endişe var. Ben Ank.hukuka bu sene girdim ve benimle beraber bir sürü arkadaşım bu sene farklı farklı hukuk fakültelerine girdiler. Ben düşünemiyorum ki onların arasında Ank. Hukuku çok isteyip giremeyen arkadaşlarımdan daha iyi olacağım. Tam tersine biliyorum ki onların arasında benden iyi olacaklar var. Çünkü benim sözel netlerim üç aşağı beş yukarı onlarla aynı veya onlardan düşük bile. Ama benim matematik netlerim çok iyi olduğu için onlardan daha yüksek puanlar aldım. He benim matematiğim iyi diye benim hukuku yapamayacağım da söylenemez. Çünkü önce istemek sonra gayret etmek, çok çalışmak lazım. Uzun lafın kısası aynı yere geleceğim: Okul değildir öğrenciyi esas geliştiren, kendisidir öğrencinin KENDİSİNİ geliştiren. Ha okulun avantajı ne olur bence söyleyeyim: Yüksek puanla girilen okulda herkes yüksek puan aldığı için işin bilincinde olan adamlar olur bu da rekabete sürükleyebilir. Rekabette başarının ekmeğine yağ sürer. Saçmaladıysam kusura bakmayın. Saygı ve sevgilerimle....
Old 14-09-2006, 16:49   #24
A_Ü_H_F

arkadaşlar,lisede matematik görmek demek,üniversitede illaki matematik görülmesi anlamına gelmiyor.matematik iliminin amacı beynin pratik yapılarak gelişmesini sağlamaktır.ben eşit ağırlıkçı olarak 45 sorunun tamamına yakınını yaparak okula yerleştim.peki bu matematiğin hiç mi faydası olmadı!tabii ki oldu.öğrenme,bilgi kaydetme konusunda beyin sürekli gelişti.şimdi matematik yapıp da,üniversitede matematikle alakalı bir şey yok diyosan;bu normal ezberci sistemin kendini bilinç altına yerleştirmesidir.doğru değil mi?yani hukukta tamamen sözel bilimlerin olması yeni bir durum değil ki!önceden beri böyle.sözel ile alınırken hukuk fakültesine,şimdi eşit ağırlık ile alınılıyor.bunun bir başka boyutu?sizce neden idari hakimlik sınavına iktisat ve işletme mezunları da,hukuk fakültesi mezunu gibi girme hakkına sahip?sebebi matematik!yani ne gerek var dediğimiz matematik!
Old 14-09-2006, 18:02   #25
vaaely

sayın AÜHF konuyu nası bu noktaya çektiniz hayret. ben matematiğe gereksiz demedim. Ben eski sistemle sınavı kazandım.Yani sınavda birinci ikinci kısım diye bi şey yoktu.Benim çalıştığım matematikle mesala 1.sınıfta gördüğümüz iktisat arasında dünya kadar fark var.İşletme iktisadı benim öğrendiğim matematikle kıyaslarsanız gülerim.Ama katıldığım bi nokta var ki matematik insanın ufkunu açıyor.Matematiği ve sayısal bilgileri çözen çok rahat sözel konuların da üstesinden gelir.Keşke fakülteye geçmiş yıllarda gördüğümüz matematik bilgileriyle örtüşen bizi dinlendircek böle derslerde konsa ama sorun önceden gördüklerimizle üni dekilerin ilgili olmamasından.Yoksa matematiğe gereksiz diyen terbiyesizlik eder.Benim de burayı kazanmama sebep olan matematikti.
Old 14-09-2006, 19:57   #26
Adilyaşam

Değerli arkadaşlarım bence hangi fakültede okuduğunuz o kadar önemli değil. önemli olan kendinizi iyi yetiştirmeniz ve öğreneceğiniz dalları bir ders olarak değil de gelecekde iyi bir hukukçu olmak için gerekli bilgiler olark görmektir. artık şu anki konjonktürde rekabet onrtamı çok önemli boyutlara ulaşmıştır. önemli olan kendinizi mesleki dalınızda geliştirmektir.saygılarımla
Old 14-10-2006, 22:12   #27
hosserdar

Varsayılan Özür dilerim ama...

Bende Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisiyim fakat diğer arkadaşlara ve okudukları okullara saygı duymakla birlikte kendi okulumu tabii ki çok seviyorum tıpkı sizler gibi.Tarihiyle,mezunlarıyla Türk hukuk hayatına damgasını vurmuş bir okul.Sadece şunu eklemek isterim çoğu arkadaş okul önemli değil sen çalıştığın sürece sorun yok gibi bir yaklaşımda bulunmuşlar bence bu yanlış.O zaman biz boşuna kafa patlattık öss de iyi bir üniversiteye gireceğiz diye Eğer dediğiniz gerçek yaşamda söz konusu olsaydı öss ortamı yarışma ortamı haline gelmezdi(keşke öyle olmasa o ayrı)İnsanlar gecelerini gündüzlerine katıyorlar üst derecedeki okulları kazanmak için.Bırakında birazda olsa bu konuda gurur duysunlar.Tamam çalışarak iyi yerlere gelebilirsin ama bunda okulun büyük katkısı vardır.Nasıl Oxford,Cambridge,Harvard gibi okullar diğer üniversitelerden farklıysa Türkiye'de ki okullarda birbirinden farklı eğitim seviyelerine sahiptirler.Keşke bütün üniversitelerimiz kaliteli olsada çekişme artsa birbiri ardına bilimsel çalışmalar yayınlansa.

Elbette isteğimiz, her üniversiteden ve her ilden,b başarılı hukukçular yetişsin ve hukukumuzu,ülkemizi geliştirsin. O yüzden birbirimize çelme takmak yerine birbirimizi sırtlayalım ancak böyle yükselebiliriz...
Old 20-10-2006, 20:09   #28
A_Ü_H_F

Varsayılan %100 destek

gerçekten çok doğru söylemişin arkadaşım.helal olsun sana
Old 21-10-2006, 13:48   #29
stajyer_ss

arkadaşlar nedir bu benim okulum iyi senin ki kötü kavgası ve hakarete varan sözler?okullarınız değil akıllarınız yarışmalı bence ve bu durumu,sinirlenmek yerine tatlı bir rekabete dönüştürmek daha doğru olmaz mı?
Old 21-10-2006, 14:13   #30
Av.Suat Ergin

Varsayılan Zorunlu Uyarı ! ! !

Sayın Üyeler,

Bazı üyelerin mesajları tarafımdan silinmiştir. Her üyeye tek tek yazmak yerine, buraya yazmayı uygun buldum.THS kurallarını hatırlatmaya gerek yok sanırım. Birbirimize saldırgan bir tavırla mesaj yazmaya, yazılan mesaja aynı saldırgan tavırla cevap vermeye gerek yok...

Bir mesajda, THS kurallarına aykırılık bulan bir üye, şikayet butonu ile durumu Forum Yönetimine bildirebilir. İhkak-ı hak da kurallara aykırıdır.

Bundan böyle de, THS kurallarına aykırı mesaj yazan olursa hemen silinecektir. Benim tarafımdan silinen mesajlar sahibine bildirilmeyecektir.

Kendinize acımıyorsanız bize acıyın lütfen...Mesaj silmekten/düzenlemekten birikmiş diğer konuları okuyamıyoruz.

Saygılarımla
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi