Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

KKTC ,Doğu Akdeniz Üniversitesi mezunları ve öğrencileri

Yanıt
Old 29-05-2009, 13:56   #31
Av.Ali ÇİTİL

Kıbrısı çok seviyor muhtemelen buradan ayrılmak istemez
Old 17-06-2009, 16:36   #32
ndl

Varsayılan Evet...

Alıntı:
Yazan mkbatur
Kıbrıstaki diğer bölümler ve üniversiteler gibi hukuk fakültesinden de çok birşey beklemeyiniz.

Kıbrısta gerçek eğitim verildiğine dair ısrarını sürdüren arkadaşlar birgün bu düşüncelerinin gerçek olmadığını anlayacaklardır.

ben de bu konuda sayın Mbatura katılıyorum.Ben de DOoğu Akdeniz Üniversitesi hukuk fakültesinde okuyorum,okumak için gelecek arkadaşlara duyrulur,hiç bir şekilde iyi bie eğitime sahip değil.Çok basit bir örnek verecek gerekirse, burdan bazı arkadaşlarıma geçen diyolağumda 4.sınıf hukuk öğrencisi olmalarına rağmen, maalesef FİKRİ VE SİNAİ HAKLARIN hala ne anlama geldiğini bilmiyorlar,ayrıca ibranamenin anlamını sorun onu da bilmiyorlar. Ama tabi ki hukuk eğitimi tek başına yeterli olmayıp,her ne kadar kötü ya da iyi eğitim veren okullarda okusak da önemli olan asıl şey,bizim kendimizi yetiştirmemizdir.Öyle değil mi?
Old 26-06-2009, 00:36   #33
Alican MERT

Ankara Hukuktan çıkan tüm arkadaşlarda hakim,savcı ya da başarılı birer avukat olarak çıkmıyorlar.Elbet ki önemlidir kişinin kendini geliştirmesi.DAÜ'lüler için; eğer ki jet copy ile ders geçerseniz,ileride meslektaşlarınızla konuşacak sözünüz olmaz.Sadece not tutan arkadaşların,not sonlarına yazdıkları anlamlı anlamsız özlü sözler kalır aklınızda.Kitaptan çalışırsanız konuyu bütünleyici yan bilgilere de sahip oluyorsunuz.

Birazda hatayı kendimizde arayalım.Burası dost meclisi olmuş.Fakülteye ilk kez giren biri bizim amfileri görse ne düşünür?Bİr üniversite öğrencisine yakışır şekilde mi bırakıyoruz?Her taraf su ve bardak şişesi dolu.20'li yaşlara gelen birisi,halen karşısındakine nasıl hitap edeceğini öğrenememişse kusura bakmayın ama burada ne fakültenin ne de akademisyenlerin suçu vardır.

Fakülteden hiç başarılı kimseler çıkmamış olsaydı dediklerinize katılmamak için bir neden olmazdı.Ama geçmişte çok kıymetli hukukçular vermiş bu fakülte,umuyor ve inanıyorum ki gelecektede başarılarına devam edecektir.
Old 02-07-2009, 14:50   #34
ndl

Alıntı:
Yazan Alican MERT
Ankara Hukuktan çıkan tüm arkadaşlarda hakim,savcı ya da başarılı birer avukat olarak çıkmıyorlar.Elbet ki önemlidir kişinin kendini geliştirmesi.DAÜ'lüler için; eğer ki jet copy ile ders geçerseniz,ileride meslektaşlarınızla konuşacak sözünüz olmaz.Sadece not tutan arkadaşların,not sonlarına yazdıkları anlamlı anlamsız özlü sözler kalır aklınızda.Kitaptan çalışırsanız konuyu bütünleyici yan bilgilere de sahip oluyorsunuz.

Birazda hatayı kendimizde arayalım.Burası dost meclisi olmuş.Fakülteye ilk kez giren biri bizim amfileri görse ne düşünür?Bİr üniversite öğrencisine yakışır şekilde mi bırakıyoruz?Her taraf su ve bardak şişesi dolu.20'li yaşlara gelen birisi,halen karşısındakine nasıl hitap edeceğini öğrenememişse kusura bakmayın ama burada ne fakültenin ne de akademisyenlerin suçu vardır.

Fakülteden hiç başarılı kimseler çıkmamış olsaydı dediklerinize katılmamak için bir neden olmazdı.Ama geçmişte çok kıymetli hukukçular vermiş bu fakülte,umuyor ve inanıyorum ki gelecektede başarılarına devam edecektir.

Sayın Alican MERT,ben bu sene Daü'den mezun oluyorum.Ben illa ki AÜ'den mezun olan hukuk öğrencilerinin hepsinin çok başarılı olduğunu iddia etmiyorum.Ama kusura bakmayın benımde hiç hoşlanmadığım şeylerden biri jetcopy notlarından çalışmak.Ama bu sizin elinizde değil.Benim de görüşüm, her zaman kitaplardan çalışılması gerektiğinden yanadır ama malesef siz DAÜ'de herhangi bir sınava jetcopy notlarından değil de, kitaplardan çalışacak olursanız o sınavdan kalma olasılığınız %100. çünkü bu okulda hocaların çoğunluğu kitaba tabi değil.Ben burada sizden daha eskiyim ve bana hiçbir sınavınıza jetcopy notlarınızdan çalışmadığınızı söyleyebilir misiniz?Evet, çalışmadım dersenizde kendinizi kandırmış olursunuz.
DAÜ'den de başarılı hukukçuların çıkması pekala mümkün,tabi ki, herşey insanın kendisinde biter.Ben her ne kadar iyi eğitim almış olmasam da bu bir yana çekilip,bildiklerimle ve öğrendiklerimle idare edeceğim anlamına gelmiyor. Kendimi yetiştirmek için elimden geleni yapacağım ama siz de takdir edersiniz ki, sağlam temelli bir bina daha uzun süre ayakta kalır.Ben hala DAÜ'nün iyi eğitim vermediğini ve sağlam bir temelin üzerine basmadığımız konusunda iddialıyım.Ama yapılacak tek şey,o temelli kendi çalışmalarımızla,kendi deneyimlerimizle sağlamlaştırmaktır.Şu an sanırsam 1.sınıf öğrencisisiniz, ne demek istediğimi 3.sınıfa geldiğinizde anlarsınız.çünkü hukuk fakültesinde okuduğunuzu 3.sınıfta anlarsınız ve o zaman bana hak vereceğinize eminim.saygılarımla.
Old 06-07-2009, 01:32   #35
üye13144

avukat olduğunuzda hangi okuldan mezun olduğunuzu soran bir müvekkil bulamayacağınız için boş tartışmlara bunlar işinizi iyi yapın bu size yeter kitap yada not nasıl kolay öğrenebiliyorsanız devam edin pratikte kitapta yada nottaki gibi olmadığını anlamanız çok zaman almayacak
Old 09-07-2009, 14:41   #36
Av. Olgu Altuğ Kemaller

Ben Doğu Akdeniz Üniversitesi 2001 mezunuyum.Okul iyidir veya kötüdür tartışmaları oldukça yersiz.Meslek hayatı okul yaşamından çok farklıdır hangi okulda okursanız okuyun kimden ders alırsanız alın ben mezun olduktan sonra o kadar çok yasa değişti ki nerde kaldı şimdi o en iyi hocaların en iyi eğitimleri.Meslek hayatı kişisel bilgi , merak ve yetenek ile şekillenir.Okunan okulların veya hocaların meslek hayatında hiç bir önemi yoktur.Kimse de size bunu sormaz zaten.Meslek hayatında reklam, okulunuz veya yaptığınız dereceler değil işi en iyi şekilde başarmanızdır.
Old 09-07-2009, 15:30   #37
Av.Ali ÇİTİL

Son sınıf olarak bir kaç tespitte bulunmak istiyorum.
İlk olarak okulun eğitiminden hiç kimsenin şüphesi olmasın okul eğitim veriyor alırsın almaz o sana kalmış İkinci olarak ise magosa'da jet copy var Ankara'da beta copy var bunlara o kadar takılmamak gerek.Ders notları sınav da bizlere yön tayin eder, yardımcı kaynak gibi.Kitaptan da temellendirdiğin zaman net ve anlaşılır bilgiler edinilir.Yani bunlara çok takılmamak gerek herşey insanın kendin de bitiyor Herkese kolay gelsin..
Old 15-08-2009, 10:41   #38
selcukalp

daü hukuk u bitirmek tahmin edilenden daha zordur.eğitim çok kalitelidir,özellikle öğretim elemanı alanının en iyi hocalarından oluşmaktadır
Old 17-08-2009, 05:07   #39
zozerk

Bende Bu Sene DAÜ-Hukuk Fakültesi'ni kazandım ve bu Fakülte'yi kazandığım için çok mutluyum.
Tabii ki eğitim'i hakkında birşey söylemem için çok erken ama araştırdığım kadarıyla(Gerek arkadaşlarım,Gerekse İnternet Ortamından) eğitim kalitesi Türkiye'de ki Hukuk Fakülte'lerinden aşşağı kalmıyor.
Öğrenci kalitesi hakkında birşey söyleyemem ama dışarıdan bakan insanların düşük puan'larla buraya yerleşen öğrenciler hakkında pek parlak düşüncelere sahip olduğunu sanmıyorum.
Ancak burada bence unutulmaması gereken birşey var ÖSS kesinlikle zeka'yı veya mesleki kabiliyeti ölçen bir sınav değildir.ÖSS tamamen çalışma düzeyini ölçen bir sınavdır bana göre.
Durum böyleyken ben ÖSS konuları bana hitap etmediği için ders çalışma konusunda problemler yaşadım.Örneğin Matematik-2 bölümü konuları'nı ileride hayatımda bir daha kullanmayacağımı düşündükçe O ders'ten soğudum ve O ders'e çalışmakta güçlükler yaşadım.Ancak bu demek değildir ki matematik zekasına sahip değilim.(1.Bölüm Matematik genel anlamda ezber içermediğinden ve günlük hayatta kullanılan matematiğe yakın olduğundan kendime daha uygun buldum ve O bölümden sadece konu tekrarı yaparak sınavımıda o bölümden yanlış yapmadan 1 boş bırakarak bitirdim.)
Kısacası demek istediğim önemli olan ÖSS ile yerleştiğin fakülte değildir,orada kendini geliştirip başarılı olmak ve mesleki bilgileri kavrayarak kendini yetiştirip alanında başarılı olmaktır.Bu benim görüşümdür ancak görüşlerime katılmasanız bile en azından "Hukuk Öğrencisi" olduğumuz gerçeğini göz önünde bulundurarak okulumuz'a değilse bile öğrenciliğimize saygı duymanızı beklerim.Çünkü ben bu okul'u ve bu bölüm'ü seçerken çalışmam gerektiğini ve yatarak geçemeyeceğimi bilerek,parayla diploma alınmayacağı gerçeğini kabul ederek geldim.ÖSS'ye hazırlık döneminde yapmadığım çalışmayı burada yapmayı planlıyorum çünkü burada mesleki eğitim alacağım ve bu bilgileri ömrüm boyunca kullanmam gerekecek.Ben tamamen bunların bilincinde olarak tercih yaptıysam ve başarılı olacağıma inanıp,bu yolda yıkılmadan yürürsem ve kendimi olabildiğince geliştirirsem hayat'ta başarıya ulaşabileceğimi düşünüyorum.
Ve tekrar söylüyorum ki burayı kazandığım için gerçekten mutluyum...
Biraz uzun yazdım umarım sizleri sıkmamışımdır.
Yazımı sonuna kadar okuyan herkese TEŞEKKÜR EDERİM.
Old 28-08-2009, 22:06   #40
üye25928

Alıntı:
Yazan zozerk
Bende Bu Sene DAÜ-Hukuk Fakültesi'ni kazandım ve bu Fakülte'yi kazandığım için çok mutluyum.
Tabii ki eğitim'i hakkında birşey söylemem için çok erken ama araştırdığım kadarıyla(Gerek arkadaşlarım,Gerekse İnternet Ortamından) eğitim kalitesi Türkiye'de ki Hukuk Fakülte'lerinden aşşağı kalmıyor.
Öğrenci kalitesi hakkında birşey söyleyemem ama dışarıdan bakan insanların düşük puan'larla buraya yerleşen öğrenciler hakkında pek parlak düşüncelere sahip olduğunu sanmıyorum.
Ancak burada bence unutulmaması gereken birşey var ÖSS kesinlikle zeka'yı veya mesleki kabiliyeti ölçen bir sınav değildir.ÖSS tamamen çalışma düzeyini ölçen bir sınavdır bana göre.
Durum böyleyken ben ÖSS konuları bana hitap etmediği için ders çalışma konusunda problemler yaşadım.Örneğin Matematik-2 bölümü konuları'nı ileride hayatımda bir daha kullanmayacağımı düşündükçe O ders'ten soğudum ve O ders'e çalışmakta güçlükler yaşadım.Ancak bu demek değildir ki matematik zekasına sahip değilim.(1.Bölüm Matematik genel anlamda ezber içermediğinden ve günlük hayatta kullanılan matematiğe yakın olduğundan kendime daha uygun buldum ve O bölümden sadece konu tekrarı yaparak sınavımıda o bölümden yanlış yapmadan 1 boş bırakarak bitirdim.)
Kısacası demek istediğim önemli olan ÖSS ile yerleştiğin fakülte değildir,orada kendini geliştirip başarılı olmak ve mesleki bilgileri kavrayarak kendini yetiştirip alanında başarılı olmaktır.Bu benim görüşümdür ancak görüşlerime katılmasanız bile en azından "Hukuk Öğrencisi" olduğumuz gerçeğini göz önünde bulundurarak okulumuz'a değilse bile öğrenciliğimize saygı duymanızı beklerim.Çünkü ben bu okul'u ve bu bölüm'ü seçerken çalışmam gerektiğini ve yatarak geçemeyeceğimi bilerek,parayla diploma alınmayacağı gerçeğini kabul ederek geldim.ÖSS'ye hazırlık döneminde yapmadığım çalışmayı burada yapmayı planlıyorum çünkü burada mesleki eğitim alacağım ve bu bilgileri ömrüm boyunca kullanmam gerekecek.Ben tamamen bunların bilincinde olarak tercih yaptıysam ve başarılı olacağıma inanıp,bu yolda yıkılmadan yürürsem ve kendimi olabildiğince geliştirirsem hayat'ta başarıya ulaşabileceğimi düşünüyorum.
Ve tekrar söylüyorum ki burayı kazandığım için gerçekten mutluyum...
Biraz uzun yazdım umarım sizleri sıkmamışımdır.
Yazımı sonuna kadar okuyan herkese TEŞEKKÜR EDERİM.

Hemen hemen aynı fikirdeyiz, tabii bazı düşünceleriniz sonraları değişebilir, hayırlı olsun.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi