Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

nafaka ve icra

Konuyu Kilitleyin
Old 17-05-2015, 14:23   #1
Konuk

İnceleme nafaka ve icra

merhabalar, benim boşanma davam devam ederken tedbir nafakası olarak 500 tl alıyordum, nafakam 750 tl ye yükseltildi daha sonra karşı tarafın isteği üzerine tekrar 500 tl ye düşürüldü, karşı taraf ilamsız icra yolu ile bana ödediği 750 liranın, 500 tl ye düşürüldüğü için 250 şer lik kısımlarını geri istedi,bende icra dairesi ile görüşerek bu durumu bildirdim ve bana icra dairesindeki görevli yanlış bir takip yapıldığını durumu düzelteceği söylendi. aradan 1,5 yıl geçti ve ben uyaptan sordurduğumda davanın halen açık olduğu söyleniyor borçlu sıfatıyla gözüküyormuşum ve 602 lira borçluymuşum, diğer giderlerle birlikte 1000 tl yi aşarmış, yani bu durum nedir anlamadım benim en son yine nafakam 750 olarak karar verildi. benim ne yapmam gerekiyor?
Old 17-05-2015, 19:06   #2
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan Konuk
merhabalar, benim boşanma davam devam ederken tedbir nafakası olarak 500 tl alıyordum, nafakam 750 tl ye yükseltildi daha sonra karşı tarafın isteği üzerine tekrar 500 tl ye düşürüldü, karşı taraf ilamsız icra yolu ile bana ödediği 750 liranın, 500 tl ye düşürüldüğü için 250 şer lik kısımlarını geri istedi,bende icra dairesi ile görüşerek bu durumu bildirdim ve bana icra dairesindeki görevli yanlış bir takip yapıldığını durumu düzelteceği söylendi. aradan 1,5 yıl geçti ve ben uyaptan sordurduğumda davanın halen açık olduğu söyleniyor borçlu sıfatıyla gözüküyormuşum ve 602 lira borçluymuşum, diğer giderlerle birlikte 1000 tl yi aşarmış, yani bu durum nedir anlamadım benim en son yine nafakam 750 olarak karar verildi. benim ne yapmam gerekiyor?

Sayın Katılımcı,

-Nafaka icra takibinde aylık nafaka alacağınız 750 TL den 500 TL ye düştüğünden borçlu gözüktüğünüzü söylemektesiniz.

-İcra müdürlüklerinde bütün işler talep açılarak yapılır. Siz icra dosyasına bir talep açarak; yani bir kağıda talep ettiğiniz şeyleri yazarak dosyayı icra müdürüne vermeniz gerekecektir. Yani talebiniz; örneğin: Aylık 750 TL lik Nafaka ilamı ektedir. Sonraki tarihli 500 TL lik nafaka ilamıda dosyaya ibraz edilmiştir. Nafaka kararlarını göz önüne alınmasını ve kapak hesabı çıkartılarak ne kadar alacağım/borcum olduğunun çıkartılmasını talep ederim. Şeklinde bir talep açmanız gerekecektir.

-Bu talebinizi gören icra müdürü/icra katipleri alacağınızı borcunuzu hesaplayacaktır.

-Bu işler teknik işler olduğundan hak kaybına uğramamak için bir avukattan yardım almanızı öneriyoruz.

-Maddi durumunuz zayıfsa baro adli yardım bürosuna başvurarak bir avukattan yardım alabilirsiniz.

Kolay gelsin.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi