Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

ofis açtıktan sonra 1 yıl ara verip yurt dışına dil eğitimi için gitmek istiyorum

Yanıt
Old 02-06-2018, 15:44   #1
avukat00

Çözüm ofis açtıktan sonra 1 yıl ara verip yurt dışına dil eğitimi için gitmek istiyorum

Merhaba THS sakinleri size danışmak istediğim bir konu var. Şöyle ki; 1.5 yıl SGK lı olarak iki tane ofiste çalıştım. Çalıştığım ofislerde gördüğüm muamalelerden ve yaşadığım sıkıntılardan sonra artık daha fazla dayanamayıp, hem kendimi geliştirmek hem de hayallerimi gerçekleştirebilmek için ofis açmaya karar verdim. Sanırım çalıştığım ofisler konusunda çok şanssızdım. Daha önceden ofis açmamamın sebebi ise para biriktirip 1 yıllığına yurt dışına gidip ingilizcemi geliştirmekti. Ancak ofis açtıktan sonra yurt dışına 1 yıllığına gidip ingilizcemi akıcı hale getirme hayalimden geri kalmak istemiyorum. Ofis açmak ve yurt dışında 1 yıl dil eğitimi almak çok büyük iki hayalim. Bu hayalleri birlikte gerçekleştirmek istiyorum. Yurt dışı dil eğitimini bir nevi askere gitmeye de benzetebiliriz. Ofis açıp işlerimi yoluna koyduktan ve maddi durumumu ayarladıktan sonra "ofisimi kapatmadan" 1 yıl ara verip yurt dışına gitmemin iş akışında mümkünatını ve yol açacağı sonuçları tecrübeli meslektaşlarıma sormak istiyorum. Böyle bir noktaya gelince dosyalarımı devretmem mi gerekir? Devretmeden izleyebileceğim başka bir yol var mıdır? Yoksa mutsuz bir şekilde başkasının yanında çalışmaya devam etmemi önerirsiniz? Bu gibi durumlar başına gelmiş arkadaşlar nasıl bir yol izledilerse paylaşabilirler mi ?

İyi çalışmalar dilerim.
Old 03-06-2018, 01:11   #2
bahadir93

Tam olarak aynı durumda olmasak da benzer bir durum bende de var. Ofis açtım lakin askerlik var. Yüksek lisans baslatip durumları biraz toparlayinca gitmek istiyorum. Eşim de avukat işleri ona bırakır giderim diye düşünmüştüm. Siz de güvendiginiz bir arkadaşınıza işleri devredip gidebilirsiniz diye düşünüyorum. Hayallerinizden önemli değil ya.
Old 18-06-2018, 16:29   #3
av.epiktetos

Merhabalar,
Ofis açtıktan sonra, hele ki ilk yıllarda, ofisi bir yıllığına bırakıp gitmen malesef pek mümkün değil.
Müvekkil çevresi edinmeye, işleri sorumlu muhatap avukat olarak takip etmeye, müvekkillerinin senden bekleyeceği güven ve ilgiyi kazanmaya başlamak zorunda olacağın bir zamanda yurtdışına geçici olarak gitmen imkansız.
Kaldı ki her geçen gün mesleğin zorlaştığını, her yıl onbinlerce yeni meslektaşın aramıza katıldığını, kazançların düştüğünü, müvekkillerin tabir caizse kovalandığını düşündüğümüzde yurtdışı hayalini tahakkuk için çok daha kötü bir manzara çıkıyor karşımıza.
Bence bu iki hayalden birini tercih etmelisin. Bana kalırsa yurtdışına gitme hayalini, geri dönmeme veya uzun yıllar sonra dönme üzerine kurgulaman daha iyi olur.
Mesajında saygınlığın senin daha fazla vazgeçilemez olduğunu hissettiğim için hayallerini yurtdışında daha güzel bir gelecek ihtimaline yönlendir bence.
Hayallere sahip olmak gerçekten çok güzeldir, fakat maalesef ülkemizde gerçekleştirmek çok zordur.
Daha gençken, hayallerini gerçekleştirebileceğin yerlere gidebiliyorken tereddüt etme ve yurtdışına git, ama bir yıllığına değil.
Hayallerine ulaşman dileğiyle...
Old 29-05-2023, 11:24   #4
duyguuozcann

Alıntı:
Yazan avukat00
Merhaba THS sakinleri size danışmak istediğim bir konu var. Şöyle ki; 1.5 yıl SGK lı olarak iki tane ofiste çalıştım. Çalıştığım ofislerde gördüğüm muamalelerden ve yaşadığım sıkıntılardan sonra artık daha fazla dayanamayıp, hem kendimi geliştirmek hem de hayallerimi gerçekleştirebilmek için ofis açmaya karar verdim. Sanırım çalıştığım ofisler konusunda çok şanssızdım. Daha önceden ofis açmamamın sebebi ise para biriktirip 1 yıllığına yurt dışına gidip ingilizcemi geliştirmekti. Ancak ofis açtıktan sonra yurt dışına 1 yıllığına gidip ingilizcemi akıcı hale getirme hayalimden geri kalmak istemiyorum. Ofis açmak ve yurt dışında 1 yıl dil eğitimi almak çok büyük iki hayalim. Bu hayalleri birlikte gerçekleştirmek istiyorum. Yurt dışı dil eğitimini bir nevi askere gitmeye de benzetebiliriz. Ofis açıp işlerimi yoluna koyduktan ve maddi durumumu ayarladıktan sonra "ofisimi kapatmadan" 1 yıl ara verip yurt dışına gitmemin iş akışında mümkünatını ve yol açacağı sonuçları tecrübeli meslektaşlarıma sormak istiyorum. Böyle bir noktaya gelince dosyalarımı devretmem mi gerekir? Devretmeden izleyebileceğim başka bir yol var mıdır? Yoksa mutsuz bir şekilde başkasının yanında çalışmaya devam etmemi önerirsiniz? Bu gibi durumlar başına gelmiş arkadaşlar nasıl bir yol izledilerse paylaşabilirler mi ?

İyi çalışmalar dilerim.

Merhaba, ne kadar verdiniz, sizin yaşadığınız bu durumun aynısını şuan bende yaşıyorum
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi