Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Kadınlara Mektup! Erkeklerin 24 Şikayeti!

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 13-08-2009, 08:55   #31
av.ozancelik

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Hem de hepsini.

nasıl yani..erkeklerin beklentilerini mi istiyorsunuz
Old 13-08-2009, 15:57   #32
Münzevi

Erkeklerı fazla sımartmamak lazım. Askinizdan oluyor bile olsaniz kendisinin haberi olmadan siki bir testten gecirmeli. Hatta kendisine yazilan siirlerden bile haberi olmamali. Kazara okumussa da "Canim iste gunumuzdeki asiklarin resmini ciziyorum, okuyucu kendini buluyorsa ona yazilmis demektir" demeli. Oyle hayatim, canim, cicim, cicikom, canikom, balim, pekmezim, sekerim gibi sevgi sozcuklerini cok nadirattan soylemeli. Hayatim ne yemek yapayim degil, ne seviyorsa ogrenmeli, onlari sirayla yapmali. Haftanin her gunu de yemek yaparak simartmamali. Arada bir onun da yapmasini nazik bir dille anlatmali. Seni seviyorum'u o soylemedikce soylememeli. Ama seni seviyorum dediginde " ben de " degil, " ben de seni cok seviyorum" diyerek ziyadelestirmeli. Kadinin bakima muhtac yasli anne babasina "bu evde bakamazsin, yanimiza alamayiz" diyorsa derhal bosamali. Kendi bakima muhtac anne babasina da off demeden, yuksunmeden bakmali. Ama kocanin rizasi icin degil, Allah rizasi icin.

Sutten agzi yanan'in tecrubelerinden derlemeler
Old 13-08-2009, 18:00   #33
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan ozancelik2004
nasıl yani..erkeklerin beklentilerini mi istiyorsunuz

Evet bu beklentileri ben de bütün insanlardan bekliyorum.
Old 13-08-2009, 23:43   #34
suskun_juliette

Şahsen ben ne bu kadar sığ ne de oldukça komplike birini istemezdim.Süse püse düşkünüz,giysiler alırız ama bir gün bakım yapmasak laf olurKendi başıma gelmişti zamanında,ben giyinir süslenir çiçek gibi giderdim yanına,bu ne makyaj palyaçoya benzemişsin derdi,her şeyi de yasaklamıştı.Akşamları kaçar kendi istediğim gibi giyinirdim,bu sefer de 'Sen bu kadar niye süslendin,benim yanıma paspal geliyorsun,kimle görüştün doğru söyle' diye bağırırdı.İşte size birebir gerçek kesit
Old 14-08-2009, 10:46   #35
Münzevi

En nefret ettigim sey, bir erkegin makyajim ve kiyafetim uzerine yorum yapmasi. Yahu sana ne kardesim. Ben yakistirmisim ki giymisim. Biz senin kolali gomleklerine karisiyor muyuz
Old 03-09-2009, 16:10   #36
NurTuna

Soru

Bu şikayetler karşılandığında mutlu olacak tutarlılıkta birileri var mı
Yoksa sadece başlangıç da arkası sürpriz mi
Old 04-09-2009, 12:11   #37
bürokrat

Ukala ve aşırı ego sahibi kızlardan nefret ediyorum!Dürüstlük ve sadakat da çok önemlidir diyeceğim ama bu zamanda böyle bir beklentide olmak heralde hayalcilikten öteye gitmez.Yüzüme karşı ahlak ve dürüstlük taslayıp da arkamdan kazığın büyüğünü atan kızlardan tiksiniyorum!Malesef bu zamana kadar karşıma gelen kızlar hep böyleydi.Ya aşırı ukala,ego sahibi ya da iki yüzlü oluyorlar.Şu kesinki karşı cinse hiç bir şekilde kendinizi kaptırmamanız çok önemlidir.Yoksa sizi parmağında oynatmaya bayılırlar.Geçmişte çektiklerinin acısını,intikamını sizden çıkarmaya çalışırlar.Erkeklerin ilgisizliğinden ve aşk acısından yakınırlar.Bunun üzerine ilgiyi esirgemezsiniz,mutlu olması için seferber olursunuz ama ilk fırsatta fiskeyi vururlar feleğiniz şaşar.İşte o zaman demekki süründüren erkeklerin bir bildiği varmış demeden kendinizi alamassınız.Saçlarını sarıya boyatmak ister boyatma yakışmaz böyle güzelsin dersin suç olur:Vay sen bana nasıl karışırsın?Geçiniz efendim geçiniz aşk,sevgi,saygı hikaye olmuş hepsi yalan olmuş..
Kime güveneceğimi şaşırdım artık,ummadık insanlardan ummadık vukuatlar çıkıyor.Evlenirken ince eleyip sık dokumak lazım...
Old 04-09-2009, 12:36   #38
NurTuna

Soru

Alıntı:
Yazan bürokrat
...
Geçmişte çektiklerinin acısını,intikamını sizden çıkarmaya çalışırlar.
...ilk fırsatta fiskeyi vururlar feleğiniz şaşar.İşte o zaman demekki süründüren erkeklerin bir bildiği varmış demeden kendinizi alamassınız....
Böyle bir zincirleme içindeysek eyvahlar olsun.
Old 04-09-2009, 16:32   #39
minee.mine

Belli ki arkadaşınız saçını sarıya boyatmak istiyor, sadece birazcık desteğe ihtiyacı var. '' Çok istiyorsan bir dene '' deseniz ne olur.
Verdiğiniz örnek bizi anlamanız için çok açık aslında. Sarı saçı sizin beğenmeniz önemli değil ,kafasında kim taşıyacaksa onun beğenmesi önemli, sizden beklenen sadece biraz Destek
Destek amaçlı sormasa, ya boyatıp sürpriiiiiiiiiiiz diye çıkar karşınıza ya da zaten hiç sormaz, boyatıyorum der.
Alıntı:
Yazan bürokrat
Kime güveneceğimi şaşırdım artık,ummadık insanlardan ummadık vukuatlar çıkıyor
Şaşıracak bir şey yok sadece anlamaya çalışın, kimse kendi adına karar verilmesinden hoşlanmaz.
Old 04-09-2009, 17:34   #40
üye27169

Alıntı:
Yazan bürokrat
Ukala ve aşırı ego sahibi kızlardan nefret ediyorum!Dürüstlük ve sadakat da çok önemlidir diyeceğim ama bu zamanda böyle bir beklentide olmak heralde hayalcilikten öteye gitmez.Yüzüme karşı ahlak ve dürüstlük taslayıp da arkamdan kazığın büyüğünü atan kızlardan tiksiniyorum!Malesef bu zamana kadar karşıma gelen kızlar hep böyleydi.Ya aşırı ukala,ego sahibi ya da iki yüzlü oluyorlar.Şu kesinki karşı cinse hiç bir şekilde kendinizi kaptırmamanız çok önemlidir.Yoksa sizi parmağında oynatmaya bayılırlar.Geçmişte çektiklerinin acısını,intikamını sizden çıkarmaya çalışırlar.Erkeklerin ilgisizliğinden ve aşk acısından yakınırlar.Bunun üzerine ilgiyi esirgemezsiniz,mutlu olması için seferber olursunuz ama ilk fırsatta fiskeyi vururlar feleğiniz şaşar.İşte o zaman demekki süründüren erkeklerin bir bildiği varmış demeden kendinizi alamassınız.Saçlarını sarıya boyatmak ister boyatma yakışmaz böyle güzelsin dersin suç olur:Vay sen bana nasıl karışırsın?Geçiniz efendim geçiniz aşk,sevgi,saygı hikaye olmuş hepsi yalan olmuş..
Kime güveneceğimi şaşırdım artık,ummadık insanlardan ummadık vukuatlar çıkıyor.Evlenirken ince eleyip sık dokumak lazım...

Herkesi aynı kefeye koyamazsınız Sayın Bürokrat...
Sizin yazdıklarınızın aynını yazan bir bayanda olabilirdi.
(Sarı saç, bıyık ya da sakal olabilirdi)
Sizin yazdıklarınıza göre; erkekler sütten çıkmış ak kaşık,kadınların hepsi sorunlu,ukala,egoist,yalancı vs...öyle mi?
Size rastlayanlar sorunlu olabilir ama bütün kadınlar hakkında bu suçlamalarda bulunamazsınız.
Tanıdığım bir kaç kız var ki, Ki ben bir kadınım, bana numara yapmaları için hiçbir sebep yok,
Düşünüyorum.
Bu erkekler nerde?Bu kızlar nasıl atlanır?
Bence çok hanımefendi ve her yönden mükemmel kızlar.
Eminim ki benim tanıdığım bu kızlardan daha binlerce vardır.
Siz şanssızmışsınız demek...
Bir kişinin suçu yüzünden bütün erkeklerin suçlanamayacağı gibi kadınlar da suçlanamaz.
VE şunu unutmayın ki; kadın severse bir kere sever ve sevdiği insan için her şeyi göze alır.
Gurursuzluğu,yakaya yapışan olmayı bile...
Hayatta yapmayacağı,alçaklık olarak tanımladığı şeyleri bile sevgisi,sevgilisi için yapar.
Bunları bir kadın sizin için yapmış ve bu yüzden gözünüzden düştüğü için bunları yazıyorsanız biraz empati... diyorum...
Hiç bir kadının "seviyorum"kelimesini içtenlikle söylemediğine inanmıyorum.
Old 04-09-2009, 18:15   #41
bürokrat

Sn. minee.mine,

Olay sarıya boyatıp boyatmamak değil.Tabi ben yukarıda olayı detaylı anlatmadığım için sanırım siz boyatma kararına karışıp karışmamak yada baskı yapmak olarak anladınız.Ben de olayı detaylı anlatayım o zaman.
Bu vatandaş birgün bir resmini göstermişti bana.Resimde saçı sarı siyah şeklinde çubuklu boyalı idi.Yine bu şekilde boyatacam demişti.Ben de gayet normal bir şekilde ve hiçbir şekilde baskı yapma karışma yada zorlama kastı olmaksızın aynen,"benim tavsiyem saçının böyle kalması böyle daha doğal ve daha güzel oluyor" demiştim.Yani boyatmayacaksın yada boyatma sakın tarzı dayatmacı yada emir veren bir uslup kullanmadım.Vay arkadaş! Demez olaydık kız başladı vay sen bana nasıl karışırsın senin sözün tavsiyeden öteye gidemez de işte ben doğrularımdan taviz vermem de bilmem ne vs..Şimdi burada mesele saçını boyatıp boyatmaması değil,kızın zihniyeti ve yaptığı çıkış!Ben ona boyatamazsın,boyatmayacaksın tarzı dayatmada bulunmadım, sadece nacizane görüşümü söyledim.Kaldı ki boyatıp da gelseydi dahi ben ona kızacak değildim isterse pembeye boyatsın umrumda değil.Benim kızdığım bana ve fikrime yaptığı saygısızlıktır!Kız bana ben sarı saçla iyi hissediyorum kendimi deseydi ben de üstelemeyecek ve saygı gösterecektim.
Şimdi sorarım size bu karışmak mıdır?Baskı yapmakmıdır?Kim kime baskı yapmıştır sizce?Böyle aşk böyle sevgi mi olur?Bu resmen kompleksliliktir başka hiç bir şey değil! Ben bu kızın neyini anlamaya çalışayım?
Old 04-09-2009, 18:36   #42
bürokrat

Alıntı:
Yazan Işıl YILDIZ
Herkesi aynı kefeye koyamazsınız Sayın Bürokrat...
Sizin yazdıklarınızın aynını yazan bir bayanda olabilirdi.
(Sarı saç, bıyık ya da sakal olabilirdi)
Sizin yazdıklarınıza göre; erkekler sütten çıkmış ak kaşık,kadınların hepsi sorunlu,ukala,egoist,yalancı vs...öyle mi?
Size rastlayanlar sorunlu olabilir ama bütün kadınlar hakkında bu suçlamalarda bulunamazsınız.
Tanıdığım bir kaç kız var ki, Ki ben bir kadınım, bana numara yapmaları için hiçbir sebep yok,
Düşünüyorum.
Bu erkekler nerde?Bu kızlar nasıl atlanır?
Bence çok hanımefendi ve her yönden mükemmel kızlar.
Eminim ki benim tanıdığım bu kızlardan daha binlerce vardır.
Siz şanssızmışsınız demek...
Bir kişinin suçu yüzünden bütün erkeklerin suçlanamayacağı gibi kadınlar da suçlanamaz.
VE şunu unutmayın ki; kadın severse bir kere sever ve sevdiği insan için her şeyi göze alır.
Gurursuzluğu,yakaya yapışan olmayı bile...
Hayatta yapmayacağı,alçaklık olarak tanımladığı şeyleri bile sevgisi,sevgilisi için yapar.
Bunları bir kadın sizin için yapmış ve bu yüzden gözünüzden düştüğü için bunları yazıyorsanız biraz empati... diyorum...
Hiç bir kadının "seviyorum"kelimesini içtenlikle söylemediğine inanmıyorum.

Sn Işıl Yıldız,
Lütfen yukarıda yazdığım mesajı bir kez daha okuyunuz.Bütün kızlar ukaladır yada bu şey kızlara özgüdür tarzı bir kelime kullanmadım.
Alıntı:
Ukala ve aşırı ego sahibi kızlardan nefret ediyorum!.....Yüzüme karşı ahlak ve dürüstlük taslayıp da arkamdan kazığın büyüğünü atan kızlardan tiksiniyorum!
Dikkat ederseniz bu tarz kızlardan,bu kategorideki kızlardan nefret ettiğimi özellikle belirtmişim.Bütün kızlara değil.
Zaten sadece kızları hedef almadığım burada kullandığım karşı cins kelimesinden açık ve net bir biçimde anlaşılıyor.
Alıntı:
karşı cinse hiç bir şekilde kendinizi kaptırmamanız çok önemlidir

Tabiki ukalalığın yada terbiyesizliğin, yalancılığın toplumu,ırkı ve cinsiyeti,olmaz.Ukala her yerde ukaladır.Benim de bildiğim kızların canını yakan aldatan bir çok erkek var.Erkeklerin sütten çıkma ak kaşık olduğunu iddia eden de yok.Mesele cinsiyet değil zihniyettir.
Benim anlatmaya çalıştığım şey 3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verip de aradaki 2 kuruşa satılmatır.Benim en büyük hatam da buydu zaten bir insana hakettiğinden çok fazlası değeri vermek.
Old 04-09-2009, 19:39   #43
üye27169

Mesajımdan sonra,sizin bahsettiğiniz özellikleri taşıyan birileri yüzünden can acısıyla bunları yazmış olabileceğinizi düşündüm ve yazdıklarıma pişman oldum.
Mesajımı yazarken, size tavsiye ettiğim şeyi kendimin yapmadığını, yani empati kurmadığımı anladım.
Mesajınızı ilk okuduğumda belki de içinde bulunduğum ruh hali yüzünden kadın düşmanlığı sezdim ki, genellemeler ve kadın veya erkek düşmanlığına dair sözler,mesajlar beni çok rahatsız ediyor.
Mesajımı silmek için döndüğümde çok geçti, okuyanlar vardı ve "dostum'"un bu mesajımı yazmam kadar silmemin de yanlış anlamalara yol açacağını söylemesi üzerine silmekten vazgeçtim...
Sizin mesajınızı da şimdi gördüm.
İnsanları tanımadan,olayları bilmeden yazdığım o mesajımdan dolayı üzgün ve pişmanım
Afedersiniz...
Old 06-09-2009, 19:54   #44
suskun_juliette

Alıntı:
Yazan bürokrat

O 24 şikayete Syn Bürokrat'ın şikayetlerini de ekleyelim.
Old 07-09-2009, 16:12   #45
NurTuna

Neşeli

Alıntı:
Yazan suskun_juliette
O 24 şikayete Syn Bürokrat'ın şikayetlerini de ekleyelim.
Şartlar çok ağır, ben yokum
Old 07-09-2009, 23:16   #46
suskun_juliette

Sevgili agatha,biz de şikayetlerimizi sıralasak buradan Afrika'ya yol olur
Old 08-09-2009, 15:15   #47
NurTuna

Neşeli

Ben yürüyüş yaptım, temiz hava aldım, kahvemi de içtim ve sıralanan şikayetleri halen makul buluyorum
Kendimse bir iste yapmayacağım, söz konusu liste uygulanabilsin yeter
Old 08-09-2009, 16:18   #48
Atahun

Erkeklerin bir eli yağda, bir eli balda... Bir de şikayet mi ediyorlar? Ne kadar ayıp.
Old 09-09-2009, 10:18   #49
üye18721

Alıntı:
Yazan av_alidurak
Asla gerçekten düşündüğün şeyi söyleme
Her zaman anlasilmaz ol
Aylar evvel tartisilmis bir konuyu gündeme getir, hir cikar. Yillar evvelki bir olayi gündeme getirerek devam et.
Erkegin her sey için özür dilemesini sagla
Agla ve "Hep senin yüzünden" de.
Seneler önce bir kadın yazarın,Erkekleri kullanma klavuzu ve Kadınları kullanma klavuzu adlı iki kitabını almış ve okumuştum.Özeti kadın/erkeği nasıl kendinize bağlayabilir, mutlu bir birliktelik yaşarsınız bab'ından önerilerdi.
Geçenlerde oğlum,"Anne,nasıl böyle bilimsel değeri olmayan ve sana yakışmayan kitablar okursun" diyerek kıyasıya eleştirdi.Kem küm ederek kendimi savunmaya kalktıysam da sonuçta çareyi başka odaya kaçmakta buldum..
Bir kaç gün sonra bir baktım; oğlum kıyasıya eleştirdiği bu kitabı okuyor..
Old 09-09-2009, 10:28   #50
Münzevi

Alıntı:
Yazan Future
Seneler önce bir kadın yazarın,Erkekleri kullanma klavuzu ve Kadınları kullanma klavuzu adlı iki kitabını almış ve okumuştum.Özeti kadın/erkeği nasıl kendinize bağlayabilir, mutlu bir birliktelik yaşarsınız bab'ından önerilerdi.
Geçenlerde oğlum,"Anne,nasıl böyle bilimsel değeri olmayan ve sana yakışmayan kitablar okursun" diyerek kıyasıya eleştirdi.Kem küm ederek kendimi savunmaya kalktıysam da sonuçta çareyi başka odaya kaçmakta buldum..

Yakisikli oglunuza hic yakistiramadim
Old 09-09-2009, 10:54   #51
üye18721

Alıntı:
Yazan Puresoul
Yakisikli oglunuza hic yakistiramadim
Ele verir talkını kendi yutar salkımı!..
Old 09-09-2009, 20:00   #52
bürokrat

Alıntı:
Yazan Future
Future hanım şu kitabın yazarını yayın evini ve nerede bulabileceğimizi açıklarsanız çok sevinirim
Old 09-09-2009, 20:16   #53
üye18721

Alıntı:
Yazan bürokrat
Future hanım şu kitabın yazarını yayın evini ve nerede bulabileceğimizi açıklarsanız çok sevinirim
Bu kitaba ihtiyacınız olduğunu hiç zannetmiyorum ama reklam olmazsa vereyim.Az sonra yazarım..
Old 07-10-2009, 01:31   #54
Nur Deniz

Oğlumun dediğini bir seferde anlayan bir gelin, gelinimin dediğini daha söylemeden anlayan bir oğul yetiştirmek istiyorum...

Böyle bir evliliğin çocukları olursa kimselere vermem...Onlar benim torunlarım...Muhteşem bir babaanne olacağım...
Old 07-10-2009, 08:35   #55
Mustafa Sırakaya

Bu kitap ne zaman yazılmış? Bizimki bu kitabı çoktan okumuş olmalı ki birlikte geçirdiğimiz 5 yılda, bu kitapta yazanları bana uygulamış, ne yazık ki bende bu uyguladığı şeyler karşısında tam da kitapta istenildiği gibi davrandım... Bunu duymam iyi oldu Future hanım bu kitaba ihtiyacım var!
Old 07-10-2009, 11:00   #56
Dilge

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Oğlumun dediğini bir seferde anlayan bir gelin, gelinimin dediğini daha söylemeden anlayan bir oğul yetiştirmek istiyorum...

Böyle bir evliliğin çocukları olursa kimselere vermem...Onlar benim torunlarım...Muhteşem bir babaanne olacağım...

Gelini şimdiden yetiştirip yaşı geldiğinde mi evlendireceksiniz? Çünkü kural olrark gelinler genelde yetişmiş gelir
Old 07-10-2009, 11:02   #57
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Dilge
Gelini şimdiden yetiştirip yaşı geldiğinde mi evlendireceksiniz? Çünkü kural olarak gelinler genelde yetişmiş gelir

Burada yetiştirilen gelin değil ki, gelin sussasa olur, oğlum anlayışlı olacak..
Old 07-10-2009, 12:01   #58
ege

Bu mail de kadınlara "nasihatlar" tarafından
Alıntı:
Bir kadın hiç istemese ihtiyacı olmasa bile istediğinde evden ayrılıp,kendine ev kiralayacak kadar paraya sahip olmalı

Bir kadın giyecek mükemmel bir şeye sahip olmalı ki hayallerinin aşkı bir saat içinde onu görmek isteyebilir

Bir kadın dönüp baktığında hoşnut olduğu bir gençliğe sahip olmalı

Bir kadın yaşlandığında yeniden anlatmayı dört gözle bekleyeceği yeterince ilginç bir geçmişe sahip olmalı

Bir kadın bir tornavida setine,bir kablosuz matkaba ve bir siyah dantelli sütyene sahip olmalı

Bir kadın onu her zaman güldüren ve onun ağlamasına izin veren bir arkadaşa sahip olmalı

Bir kadın daha önce ailesinde kimseye ait olmayan iyi bir mobilyaya sahip olmalı

Bir kadın misafirlerini şereflendirecek sekiz eş tabak,ayaklı şarap kadehi ve yemek tarifine sahip olmalı

Bir kadın kaderini kontrol edebileceği duygusuna sahip olmalı

Her kadın kendini kaybetmeden aşık olmayı bilmeli

Her kadın bir işi bırakmayı,bir sevgiliden ayrılmayı ve arkadaşlığa zarar vermeden arkadaşına karşı durmayı bilmeli

Her kadın ne zaman daha fazla deneyeceğini ve ne zaman yoluna devam edeceğini bilmeli

Her kadın baldırlarının uzunluğunu,kalçalarının genişliğini ya da ailesinin doğasını değiştiremeyeceğini bilmeli

Her kadın bilmeli ki çocukluğu mükemmel geçmemiş olabilir ama o bitti
Her kadın aşk ya da daha başka şeyler için ne yapıp ne yapmayacağını bilmeli

Her kadın sevmese de nasıl yalnız yaşanacağını bilmeli

Her kadın kime güvenebileceğini,kime güvenemeyeceğini ve bunun kişisel
olarak algılanmaması gerektiğini bilmeli

Her kadın ruhu yatıştırılmaya ihtiyaç duyduğunda nereye gideceğini bilmeli
(En iyi arkadaşının mutfak masası ya da ormanda büyüleyici bir otel)

Her kadın bir günde,bir ayda,bir yılda ne başarabileceğini,ne
başaramayacağını bilmeli

MAYA ANGELOU'S'

Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi