Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Her insanın hayatı bir şiir,öykü ya da roman ise sizinki hangisi?

Yanıt
Old 10-01-2008, 11:47   #1
av.sally

Varsayılan Her insanın hayatı bir şiir,öykü ya da roman ise sizinki hangisi?

Hani dillere pelesenk olmuş bir cümle vardır.Her insanın hayatı bir romandır.Ben bunu Sayın Gülümse'nin başka bir forumda yazdığı mesajdan esinlenerek bir şiir yada öykü olabileceğini de düşünürsek.Sizin hayatınızı anlatan bir öykü,şiir yada roman var mı sizce?Bu başkasına ait alıntılar olabileceği gibi şiir yazmayı ki kısa zamanda birçok öykü yazarımıza da bu sitede rastladık,sizin yazdıklarınızda olabilir elbette.Paylaşıma açık olanlara burdan duyurulur.
Old 11-01-2008, 00:37   #2
slide

Alıntı:
Yazan avsevil
Hani dillere pelesenk olmuş bir cümle vardır.Her insanın hayatı bir romandır.Ben bunu Sayın Gülümse'nin başka bir forumda yazdığı mesajdan esinlenerek bir şiir yada öykü olabileceğini de düşünürsek.Sizin hayatınızı anlatan bir öykü,şiir yada roman var mı sizce?Bu başkasına ait alıntılar olabileceği gibi şiir yazmayı ki kısa zamanda birçok öykü yazarımıza da bu sitede rastladık,sizin yazdıklarınızda olabilir elbette.Paylaşıma açık olanlara burdan duyurulur.
ya sizin
Old 11-01-2008, 11:44   #3
av.sally

Düşündüm taşındım roman ah o roman Buket Uzuner Kumral Ada Mavi TUna hakikaten çok hoştu.Şiir tabiki Ataol Behramoğlu Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Birşey Var gerçi benim öğrendiğim çok şey var ama...
Old 11-01-2008, 12:05   #5
Atahun

Bence insan hayatının bir şiir, bir öykü veya bir roman olmasından çok nasıl bir şiir, nasıl bir öykü veya nasıl bir roman olduğu önemli.

Benim ki mi? Açıkçası daha karar veremedim. Biraz daha okumam lazım.
Old 11-01-2008, 13:40   #6
slide

Alıntı:
Yazan avsevil
Uygun mudur?
estağfurullah
Old 12-01-2008, 03:31   #9
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Bir hayatın eşittiri, tek bir şiir, tek bir öykü ya da tek bir roman, olabilir mi ?

Biraz düşününce pek çok romandan kesitler bulabildim ama hiç biri tek başına denk düşmüyor.

Sanırım bu soruya tekil yanıt, ancak otobiyografilerde mümkün
Old 16-01-2008, 10:40   #10
nigartp

çok değişken. şimdi verdiğim cevaba bir kaç yıl sonra gülmem çok muhtemel ama hayatta böyle birşey zaten. neyse hayat hakkında atıp

tutanlara hiç hoş bakmam oyüzden hemen bu konudan uzaklaşıp söylemek istediğime geliyorum. ama daha genel bir şey söyleyeceğim

ben. bir jane austen karakteri miyim acaba diye düşünüyorum bazen ve düşüncemde de yalnız değilim..jane austen ın en sevdiğim yazar

olduğunu söylememe gerek yok sanırım. evet şimdilik budur.
Old 24-01-2008, 18:38   #11
Kavaz

Son bir bucuk yılım Cemal Safi-Sende Kalmıs.Okumanızı tavsıye edeceğim bir şiirdir.
Old 25-01-2008, 12:40   #12
Gülümse

İnsanın hayatının tamamının şiir ya da roman olmasının imkanı var mı?
Old 30-11-2009, 23:05   #13
üye31284

Sizin alınız al inandım
Morunuz mor inandım
Tanrınız büyük âmenna
Şiiriniz adamakıllı şiir
Dumanı da caba
Ama sizin adınız ne
Benim dengemi bozmayınız

Bütün ağaçlarla uyumuşum
Kalabalık ha olmuş ha olmamış
Sokaklarda yitirmiş cebimde bulmuşum
Ama ağaçlar şöyleymiş
Ama sokaklar böyleymiş
Ama sizin adınız ne
Benim dengemi bozmayınız

Aşkım da değişebilir gerçeklerim de
Pırıl pırıl dalgalı bir denize karşı
Yangelmişim dizboyu sulara
Hepinize iyi niyetle gülümsüyorum
Hiçbirinizle döğüşemem
Siz ne derseniz deyiniz
Benim bir gizli bildiğim var
Sizin alınız al inandım
Sizin morunuz mor inandım
Ben tam dünyaya göre
Ben tam kendime göre
Ama sizin adınız ne
Benim dengemi bozmayınız

Turgut Uyar
Old 01-12-2009, 02:19   #14
ltınbilek

Değerli dostlarım insan yaşamını bir şiir,bir roman yada başka bir edebi kalıpla tanımlamamızın olanaksız olduğunu düşünüyorum.Bana göre her insan ayrı bir dünyadır.Keşfedilmişi ve keşfedilmemişi ile ne bir tanıma ne de bir zamana bağlı olmayan ancak ömrün varlığı ile sınırlı sonsuz bir deryadır.Sevgilerimle Av.Nazmi Altınbilek
Aynaya bakarsan
kim olduğunu
duvara bakarsan
ne düşündüğünü
çevreye bakarsan
ne yaptığını görürsün
kısacık bir ömrün
var aslında
bir bakarsın bitip tükenmeyen
sonsuz bir deryadır,
bir bakarsın sönüp gitmiş ömrün
boş bir rüyadır.N.A
Old 04-12-2009, 23:09   #15
üye25928

Öldükten sonra HDTV-de dev ekran izleyebileceğim bir film gözüyle bakmışımdır hep.
Old 16-01-2010, 20:55   #16
nostaljielif

benim hayatım ne bir şiir,ne bir öykü,ne de bir roman.
Old 18-01-2010, 10:23   #17
av.sally

Mutlu

Alıntı:
Yazan nostaljielif
benim hayatım ne bir şiir,ne bir öykü,ne de bir roman.

Ne olarak tanımlıyorsunuz peki?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi