Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

iş hukuku- işverenin sunduğu aleyhine delil

Yanıt
Old 17-03-2011, 10:11   #1
av. themis=)

Acil iş hukuku- işverenin sunduğu aleyhine delil

Merhaba arkadaşlar, dava kısaca şöyle:
Müvekkilimin yöneticisi olduğu apartmanda kapıcı olarak çalışan işçinin müvekkilimi tehdit ettiği ve apartmanda söz dolaştırdığı için iş akdi haklı nedenle derhal feshedildi. İşçi Müvekkilim aleyhine işçilik haklarından doğan alacaklarını almak için dava açtı ; ancak tüm hakları ödemiş buna dair elimde makbuzlar da var fakat sorun makbuzlarda "ikinci kapıcı maaşı" diye bir kısım da var.Müvekkilim , kapıcı "ikinci bir işçi almayalım ben yeterim onun yerine de bana para verin" dediği için kayıtlara böyle geçmişler. Şu anda bu büyük bir sorun kapıcı ikinci kapıcının oğlu olduğunu iddia etmekte oysa bu durum gerçeği yansıtmamakta. Bunun için bana ne önerebilirsiniz. Şimdiden herkese teşekkür ederim .
Old 17-03-2011, 16:57   #2
av.sibell

Alıntı:
Yazan av. themis=)
Merhaba arkadaşlar, dava kısaca şöyle:
Müvekkilimin yöneticisi olduğu apartmanda kapıcı olarak çalışan işçinin müvekkilimi tehdit ettiği ve apartmanda söz dolaştırdığı için iş akdi haklı nedenle derhal feshedildi. İşçi Müvekkilim aleyhine işçilik haklarından doğan alacaklarını almak için dava açtı ; ancak tüm hakları ödemiş buna dair elimde makbuzlar da var fakat sorun makbuzlarda "ikinci kapıcı maaşı" diye bir kısım da var.Müvekkilim , kapıcı "ikinci bir işçi almayalım ben yeterim onun yerine de bana para verin" dediği için kayıtlara böyle geçmişler. Şu anda bu büyük bir sorun kapıcı ikinci kapıcının oğlu olduğunu iddia etmekte oysa bu durum gerçeği yansıtmamakta. Bunun için bana ne önerebilirsiniz. Şimdiden herkese teşekkür ederim .

anladığım kadariyle ödemeleri gösterir makbuzlar maktu baılmış. bu nedenle maktu basıldıkları, tek kapıcı ile çalışıldığının apartman sakinlerinin tanıklıkları ile ispatı gibi deliller ile ispatlanabilir kanaatindeyim.

öte yandan kapıcının işçilik alacakları davası bakımından ikinci kapıcı ifadesi işveren aleyhine delil sayılmaz düğşüncesindeyim. zira davacının işçilik alacaklarını aldığının delili olarak kabul görecektir.

kapıcının oğlunun tespit ve işçilik alacakları açması halinde ise tespit talebi nedeniyle öncelikle kendisinin orada çalıştığını isptlaması gerekeceğinden bırakın onlar davayı ispatlamaya çalışsın.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi