Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Mafya avukatı karşısında şansım yok mu?

Konuyu Kilitleyin
Old 10-09-2022, 21:05   #1
Konuk

Varsayılan Mafya avukatı karşısında şansım yok mu?

Eşim mafya avukat tanıdığı olduğunu, boşanmada tutacağını söyledi. Benim hiç şansım yok mu çocuklarımı alabilirmi? Mafya avukatı çok mu güçlü? Eşimin bana karşı cinsel saldırı, tehdit, şantaj suçu var. Şikayetimi geri çekmiştim işinden olacak diye. Bu suçlarla davayı kazanabilir mi lütfen tecrübeli olanlar yardım etsin
Old 12-09-2022, 13:17   #2
Av. Can DOĞANEL

Mafya avukatı halk arasında kullanılan bir tabirdir. Bir avukatın bu lakabı kendisine yakıştırıp kullanması veya başkalarının kendisine böyle demesine müsaade etmesi dahi mesleki saygınlıkla bağdaşmaz. Bir avukatın diğerinden daha güçlü ya da güçsüz olması diye bir şey yoktur. Halk arasındaki boş inanışlar üzerinden kendilerine prim sağlamaya çalışan avukatlar ya da bunların müvekkilleri karşı taraf üzerinde etkili olmak için böyle konuşabilirler. Aldırış etmeden siz de bir hukukçuya danışabilir ya da maddi durumunuz imkan vermiyor ise bulunduğunuz yer Baro ya da Baro temsilciliğine başvuruda bulunarak Adli Yardım talebinizle kendinize bir avukat tayin edilmesini isteyebilirsiniz.
Şikayetten vazgeçmiş olmanız, velayetin alınıp alınmayacağı vb. durumlarla ilgili mevcut bilgi ile bir yorum yapmak mümkün değil ise de; eşinizin size karşı işlediği ve bir şekilde şikayet aşamasına gelen eylemlerinin bulunması ve çocukların yaşları itibariyle anne ilgi ve bakımına muhtaç olması (yaşları küçük ise) gibi sebeplerle çocuklarınızın sizden alınması düşük bir ihtimaldir. Velayetin değişmesi için sizin önemli sayılacak derecede kusurlu davranışlarınızın olması gerekir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi