Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

rapor iptali

Yanıt
Old 03-11-2018, 05:37   #61
Konuk

Varsayılan Engelli raporunun iptali

Merhaba ben 2016 yılında psikiyatri sorunlar yaşadım yakın bir zamana kadar ilaç tedavisi gördüm hatta 45 gün hastanede yattım ama rahatsızlığım ilaç hastane vs deyilmiş şu an çok iyiyim ilacıda 20 gündür terkettim bana o zaman engel oranı %25 diye rapor verdiler bu benim önüme çok büyük sıkıntılar koydu e tipi ehliyetimi aldılar ve resmi kurumlarda önüme hep engel oldu kısacası hayatım yaşayan ölüye döndü bu sebepten raporu iptal ettirmek ve ehliyetimi tekrar almak istiyorum ne yapmalıyım
Old 15-11-2018, 16:57   #62
Konuk

Mesaj soru

benim raporum 100 45 ten 30 indi peki neye hesablanıyor yeni bir kanun mı çıkmış
Old 27-01-2019, 10:50   #63
Konukdursun38

Mesaj Ropor

Iyi.gunler.ben.epilepsi.hastasiyim.2010.yuzde/40raporum.vardi.rapirum.surekli.ibaresi.vardı.2018 de.ilsaglık.mudurlugu.genel.muayine.diye.eve.kagit .gondermis.bende.gittim.ssk.ihtiraz.etti.hasteneye .gonderecegiz.yeniden.rapor.alacasin.dedi.ben.heye te.girdim.ben.aylik.4kutu.ilac.tukettigim.halde.ra porumu.yuzde./5/.dusurdu.bende.dedimki.hocam.raporumu.neden.dusurd un.dedim.ben.zaten.emekliyim.dedim.hastaligim.deva m.ediyor.neden.raporum.dusuyordedim.o.benim.sorunu m.degil.dedi.ben.dedimki.hocam.kan.tahlili.yapmadi niz.neye.gore.rapor.veriyirsun.dedim.oda.bana.bire ylerin.soyledigine.gore.rapor.belirlerizdedi.yani. rapor.alurken.yalan.soylememiz.gerekirmis.bu.usuls uzluk.degilde.nedir.bende.hastaligimin.terhisini.k aldir.diyorum.hastaligini.kaldiramam.diyor.hastali gin.devam.ediyordiyor.ayligim.kesildi.epilepsi.has taligim.oldugu.icin.hic.bir.isyeri.ise.almiyor
Old 05-03-2019, 01:32   #64
Konuk

Benim yüzde 50 zihisel.eneglliyim nişanliyim 2 ay sonra evlenecem peki bu rapor doktorun karşısına çıkıp evlenmeyi engeller mi raporu iptal ettim ama sistemde çıkar mı..
Old 14-04-2019, 10:16   #65
Konuk

Varsayılan Rapor iptali

Mrb ben 6 yaşındaki oğluma bazı harfleri çıkaramadigi için özel eğitime gitmesi için rapor aldim (oranı %20) eve 8 aydır eğitime gidiyor konuşması düzeldi ben şimdi bu raporu iptal etmek kayıtlardan sildirmek istiyorum ileride karşına çıkıp engel teşkil etmesinden korkuyorum. Böyle birşey mümkünmü. Mümkünse nasıl bir yol izlemem gerekir şimdiden teşekkür ederim.
Old 12-09-2019, 16:47   #66
Noctiluca

Varsayılan Rapor iptali

Merhaba benim oğlum 2016 yılında 5 yaşında ygb tanısı ve raporu ile özel eğitime başladı, daha sonra 2026 da bir yıl daha aynı rapor yenilendi, şimdi ise durum bildirir rapor ile dikkat eksikliği hiperaktivite raporu aldı, eski süreli olan rapor için bir
İşlem yapmam gerekiyormu bu durum bildirir (3 imzalı) rapor ile o kendiliğinden kalkıyormu?
Old 29-10-2019, 22:03   #67
Konuk

Varsayılan Psikiyatri kaydımı nasıl sildiririm

İyi günler beni 2012 yılında henüz 15 yaşımda iken ailem ders çalışmıyorum ve geç yatıyorum diye psikiyatri doktoruna götürdüler. Doktorda bana navrotik bozukluğu teşhisi koydu ve bunun benim askeriyeye girmeme engel olacağını başvurup kazanıp sağlık raporunda elendiğimde anladım. Bu teşhisi araştırdım ve benim konulan teşhisle alakam yok. Ben bu teşhisi hayatımdan nasıl silebilirim yardımcı olurmusunuz.
Old 23-05-2020, 03:30   #68
Zeliha turkmen

Rahatsiz Rapor

2019.28.03 1 rapor aldım 100%25 puanım iptal herhangi itiraz ermedim ve daha sonra elimde kaza geçirdim tekrar heyet raporu aldım 100%50 rapor verdiler ve ben bu raporu alamadım halan eski yüzde yirmi beş rapor gözüküyormuş yüzde eli rapor sisteme düşmüyormuş bana yardımcı olun lutfen
Old 04-08-2020, 14:52   #69
Konuk

Merhaba ben devlet hastanesinden 15 gün rapor aldım ama bu raporu hastane işlememiş ne yapmam gerek
Old 30-09-2020, 00:11   #70
Konuk

Oğlum için dıkkat dagınıklıgı ve davranış bozuklugu raparu aldık ıptal edebılırmıyız cocuklta bır sıkıntı yok
Old 09-11-2020, 01:35   #71
Konuk

% 10 engelli raporum var dalaktan bunu iptal ettirebilir miyim polislik sınavları için
Old 22-11-2020, 17:39   #72
Konuk

Varsayılan Engelli rapor

Şuan 16 yaşındayım ben ilkokulla giderken rapor alınmiş ama küçüklüğümde utangac olsugum icin alinmis rapor 6-7 yaslarinda sadece rehabilitasyona gittim ama hic bise yaramadi anaokuluna gittim benim icin daha iyi oldu ama rehabilitasyon bizden habersiz rapor cikarilmis ortaokuldan beri iptal ettirmek istiyoruz olmuyo.Egitim arastirma hastanesi her aradigimiz zaman dolu oluyo sadece okulda raporum iptal edildi ama devlette daha iptal edilmedi. Raporu iptal etmek icin bana yardimci olur musunuz? (%60 engelli rapor)
Old 04-12-2020, 14:49   #73
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Konuk
Mrb bende çift taraflı kalça çıkık ligi ve epilepsi var rapor alırken Dr ayklarima yüzde 18 arti yüzde 18 verdi nöroloji ise yüzde 40 verdi toplamda yüzde 60 lik rapor oldu şimdi Ayagimdan ameliyat olacağım rapor yinilenir mi beni bilgilendirir seniz sevinirim
------------------------
Merhabalar,
Ayağınıza yapılacak operasyondan sonra sağlık kurumu tarafından size verilecek epikiriz raporuna göre değerlendirmek uygun olur.
Geçireceğiniz operasyonun sonucunda şifa bulmanız veya operasyonun sağlığınıza olumsuz etkisi doktorunuzun raporu ile ortaya konulabilecek bir konudur.Heyet raporu talebiniz olduğu takdirde ilgili kuruma dilekce ile başvurarak heyet raporu alabilirsiniz.
Acil şifalar dileklerimle.
Old 03-01-2021, 17:01   #74
Konuk

Acil Engelli raporu

Merhabalar, benim psikolog onaylı %50 engelli raporum var. Bu raporu almamdaki sebep işe girmekti. Doğumumdan itibaren Troid bezi oluşmamasından dolayı öğrenme güçlüğü çektim ve 5. sınıftan itibaren okulu bıraktım. Öğrenme eksikliğimden dolayı bu raporu alırken ki psikolog sorularını bilemedim. Evlenmek istediğim için bu raporu iptal ettirmek istiyorum. Bu konuda ne yapmam gerekiyor.
Tekrar sağlık kuruluna başvurmak istediğimde eğer ki soruları doğru cevaplayamazsam rapor sürem 2 yıl daha uzatılacak.
Old 15-02-2021, 11:44   #75
Konuk

Varsayılan Ben engeli raporu iptal etmek istiyorum nasıl iptal edebilirim

Benim belimde kırık var ve hastaneye gittim ve %11engeli raporu aldım ve Bi daha da itiraz etmedim ve ben bunu nasıl iptal edebilirim Bi bilgi verebilir misiniz rica etsem
Old 15-04-2021, 17:21   #76
Konuk

Varsayılan Epilepsi raporunun iptali

Kardeşim 23 yaşında epilepsi hastası, hastaneden engeli raporu aldık. Fakat %15 rapor verdiler. Ama iş konusunda hep engel oluyor bunun iptalini nasıl yapabiliriz.
Old 16-06-2021, 13:27   #77
SEDANUR

Varsayılan Zihinsel Engellli Raporu

Merhaba 18 Yil Evvel Yapilan Zihinsel Engelli Raporum Varmiş Ehliyete Yazilinca ögrendim Ve Son 1 Hfatdir Sildirmek Için Uğraşiyorum Gitmediğim Hastane Kalmadi Sevk Edilemiyorum Ne Yapacağim Ben Yardim Edin Bana Lütfen Acil Durum
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 2 (0 Site Üyesi ve 2 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi