Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

tebigatin bana gelmesi gerekmiyormu???

Konuyu Kilitleyin
Old 17-11-2012, 03:32   #1
Konuk

Varsayılan tebigatin bana gelmesi gerekmiyormu???

Selamlar
benim sorum ve sorunum biraz karisik, sitenizde benzeri konulara baktim ama tam örtüsen bi konu bulamadim.

2004 den buyana ayriyim 4 cocugum var, uzun bir mahkeme sürecinden sonra 2011 Kasim ayinda Almanyada, Türk medeni kanununa göre bosandim ve bana avukatimin söyledigi :Almanyadaki kararin türkiyeye tanitilmasi gerektigi, bir seneye yakin bir zaman oldu ve bana TR den tebligat gelmedi.Birkac gün önce bosandigim insanin tekar evlendigini duydum ve arastirma yaptim, nufus dairesini aradigimda benim cok farkli bir ilceden bosanma kararimin ellerine ulastigini ve bosanmis oldugumu söylediler.

soru: böyle birseye imkan varmi tebligatin bana gelmesi gerekmiyormuydu benim imzam ve haberim olmadan giyabimda böyle bir islem yapila bilinirmi bu islemde bir usulsuzluk varmidir ne yapmam gerekir yardimci olursaniz sevinirim

saygilar
Old 17-11-2012, 14:22   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı

Elbette açılan her davanın taraflara tebliği gereklidir.

Türk vatandaşı kişilere tebligat ilgili konsolosluk aracılığı ile yapılmaktadır.Konsolosluk işlemi yapılırken ,eğer tebligat sırasında ilgilisi konutta yoksa haber kağıdı bırakılmakta ve bir süre verilerek bu tarihe kadar evrakın alınması aksi halde belirtilen sürenin dolması halinde tebligatın yapılmış sayılacağı bildirilmektedir.

Nüfustaki kayıtta hangi mahkeme tarafından boşanmanın tanınması davasının görüldüğü bulunmaktadır.Bu bilgi ile ilgili mahkeme dosyasının çıkartılarak incelenmesi gerekir.Böylece size tebligatta bir usulsüzlik olup olmadığını anlamak mümkün olacaktır.

Bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Old 18-11-2012, 02:21   #3
Konuk

cevabiniz icin tesekkürler

bana kesinlikle ne konsolosluktan nede herhangi bir yerden tebligat veya TR deki bosanma hakkinda imzalamam gereken bir evrak gelmedi...öyleki soy adimi degistirmek icin konsolosluga gitsem ve bana bosanma belgesi sorsalar elimde isbatim dahi yok büyük ihtimalle yolsuzluk var ve arastirmak icin siteniz sayesinde buldugum bir avukata bas vurdum, saolsun yardimci olacak gercekten cok faydali bir site hazirlamissiniz emegi gecen herkesten Allah razi olsun.
bilmek istedigim konu birde su: yolsuzluk isbatlanirsa bunun cezasi varmi yapan kisi veya kisilere? ve cezasi ne olur?
simdiden yapmis oldugunuz ve yapacaginiz yardimlardan dolayi cok tesekkürler

saygilar Dilek
Old 18-11-2012, 11:37   #4
Av. Hatun Olguner

sayin konuk. basvurdugunuz avukatiniz sorularinizin tumune cevap verecektir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi