Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanma sonrası taciz

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 10-10-2011, 09:38   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma sonrası taciz

Eski eşimle 14 şubat 2011 tarihinde ihanet sebebiyle tek celsede anlaşmalı olarak boşandık.İlk başta boşanmaya yanaşmadı, elimde birçok delil olduğu ve ayrıca tazminat davası açacağımı söylediğim için anlaşmalı boşanmaya razı oldu. Daha sonra ben şehir değiştirdim. 10 yaşında olan oğlumun velayeti bende, babası ile de 15 günde bir görüşüyorlar. Eski eşim bipolar hastası olduğu için ben kendisiyle görüşmek istemiyorum. Oğlumu annemden alıp oraya bırakıyor. Ancak bu süre zarfında sürekli tehdit, hakaret ve mesajlarla beni görüşmeye zorluyor. İlla senin evinden alıp oraya bırakacağım diyor. Gelip kapıma dayanıp oğlumla birlikte evimin önünde bekliyor. Oğlumu kullanıp telefon ettirip konuşturuyor. Çocuk "anne kapıda kaldık babam beni burada bırakıp gidecekmiş gel beni al" diye panikle beni arıyor.Her 15 günde 1 olay çıkaracağım görüşeceksin benimle diye mesajlar atıyor. Bu arada çocuğumun yanında başka kadınlarla uygunsuz telefon görüşmeleri yapıyor. Çocukta buna şahit. Hayatımda kimse olmamasına rağmen beni ahlaksızlıkla suçluyor. Eğer evlenirsem öldüreceğini söylüyor. Aileme ve bana sürekli hakaret ve küfür dolu mesajlar atıyor. Sürekli yalanlar söylüyor. Bir türlü hayatımdan silip atamıyorum. Çocuğu görüş günlerini huzursuzluk çıkarmak için bahane ediyor ve daha sonrada böyle devam edeceğini aileme saldıracağını söylüyor. Kendisinin özel bir hastaneden alınmış bipolar bozukluk raporu var. Ayrıca doktor kontrolü olmadan kontrolsüz bir şekilde ağır psikolojik ilaçlar da alıyor.Bana attığı mesajlar ve tehditlerinde bir kısmı mevcut. Ahlaksızlığını kanıtlamak için ise biz evliyken diğer kadından ona gelen seks videolarıda duruyor. Bu durumda hukuki olarak ne yapabilirim. Bana yol gösterebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler..
Old 10-10-2011, 15:02   #2
Av.Suna SOYDAŞ

Sayın Konuk: 4320 sayılı Kanun gereği Aile Mahkemesi'ne müracaat ederek koruma tedbiri talebinde bulunabilirsiniz. Bu şekilde evinizden uzaklaştırma kararı almanız mümkün. Kanuna göre size uygulanan her türlü şiddetin önlenmsi yönünde tedbir kararı almak mümkün.
Ayrıca Cumhuriyet Başsavcılığı'na ölümle tehdit, hakaret ve iftira ile ilgili olarak suç duyurusunda da bulunabilirsiniz.
Çocuğunuzun bu durumdan psikolojik olarak etkilenmesi sebebi ile Mahkemeye müracaat ederek çocuk ile baba arasındaki görüş günlerinin azaltılması veya duruma göre kaldırılması talebinde de bulunabilirsiniz.
Durumunuzu detaylı görüşmek ve hukuki destek almak için doğrudan bir avukatla görüşmeniz hak kaybınıza engel olacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi