Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Kapıdan Yapılan Satışlarda Cayma Hakkı

Konu Notu: 2 oy, 5,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 25-06-2003, 10:56   #1
m_cark

Varsayılan Acil Çok Acil

23.06.2003 tarihinde KALE KİLİT Firmasının Konyaya açacağı yeni
beyaz eşya mağazası için reklam çalışması yapan elemanlar bana bir zarf sundular.Zarftan elektrikli fırın hediye çıktı.Yalnız bu hediyeyi alabilmek için de mutlaka bir ürün almak gerektiği söylendi.Bizde elektrikli süpürge aldık.Firma elemanı 293 milyonluk senet imzalattırdı ve süpürgeyi teslim etti.06.07.2003 tarihinde parayı elden tahsil edeceğini ve fırın hediyemizi teslim edeceğini söyledi.Sözleşmede gününde ödenmeyen taksitler yada ödemeler aksar ise hediye teslimi yapılmaz diye bir şart dikkatimi çekti.Firma elemanı gününde gelmezse ben senedi ödemek için ne yapabilirim.Yada cayma yani malı geri verme hakkım varmıdır?Yardımlarınızı bekler saygılar sunarım.

Mehmet Çark
m_cark@hotmail..com
Old 28-06-2003, 13:18   #2
m_cark

sanırım bu konuda yardımcı olacak kimse yok.sağlık olsun.
cayma hakkını kullandıktan sonra yapılması gerekenler konusunda hala fikirlerinize ihtiyacım var.
Old 28-06-2003, 13:30   #3
Armağan Konyalı

Sayın m-cark:

Merak etmeyin, firmanın yetkilisi gelecektir. Tahsilatı yapmadan bırakmazlar yakanızı. :-)

Fırınınızı da getirecektir. Çünkü o fırının parasını zaten sizden öteki malı satmakla almışlar; fırın hediye değil, pahalıya aldığınız kalitesiz bir mal..

BU firmalar dolandırıcı. Cayma hakkınızı bakalım kullanabilecek misiniz ? Dolandırıcılığın raconunda zeka ile planlanlanmış bir oyun vardır: kurbana haksız bir çıkar vaat edilir, oyuna getirilir; ama asla kaba kuvvet kullanılmaz. Bu firmalar dolandırıcılığın yüz karası. Kendi kurallarına bile uymazlar. En iyi çözüm bu firmalardan alışveriş yapmamak. Fırın masalına inanmamak...

Saygılarımla

Bir Dost
Old 28-06-2003, 15:40   #4
Av.H.Sancar KARACA

Sevgili "Bir Dost",muhatap firmanın ne yapacağını isabetlice saptadı zaten.Yine de ,"cayabilme"nin hukuksal mesnedi merak ediliyor ise bu konuda-yeni yürürlüğe girmiş olan- 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'na başvurulabilir. Bu yasanın "Kapıdan satışlarda satıcının ve sağlayıcının yükümlülüğü"nü düzenleyen 9/2 maddesi hükmü gereği ;
"Tüketicinin hiç bir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiç bir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı/sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz" ibaresi var ise sorun yok.7 günlük süre dolmadı gözüküyor.Bu ibarenin olmadığı bir sözleşme zaten geçerli değil.Siz de caymak için 7 günle bağlı değilsiniz. 7 günden sonra dahi caya bilirisiniz.Bu ibare var ise cayma süresi dolmamış zaten.Yani hiç bir gerekçe göstermeden ve hiç bir yükümlülük altına girmeden malı reddedebilirsiniz.(Md.8/3) Selamlar ve kolaylıklar.Bir meslektaşımızla görüşüp doğrudan yardım almanızı öneririm.Selamlar.
Old 28-06-2003, 15:50   #5
Armağan Konyalı

Sayın Av.Karaca,

Hukuki olmayan bir sorunla karşı karşıyayız. Yasalar işe yaramayacak ...

Sanıyorum, cayma hakkının kullanılması için bir muhatap veya adres bulunamayacak. Ya da teslim belgelerindeki tarihler cayma hakkının kullanılmasına elverişli olmayacak.

Bu firmalar örgütlü. Kendi pislikleri ile ilgili hukuku bizden daha iyi takip ediyor ve aldıkları önlemler ile hukuk karşısında da haklı çıkıyorlar. Eğer ağlarına yakalandıysanız kurtulmanız olanaksız.

Sayın m-cark dan olayın geleceğini de bizlere aktarmasını rica ediyorum. Hepimize ders olsun.

Saygılarımla

Bir Dost
Old 29-06-2003, 00:51   #6
A.Turan

Sevgili bir dost;
Bu kadar karamsarlık çok değil mi? Doğrudur bu firmalar faka bastırırlar ama.. Bu arkadaşımızın sorununa hukuki yardımı Sayın karaca yapmış durumda. Sayın kaaracanın yazısına bir ilave yapmakla yetineyim. Eğer söz konusu hediye fırın teslim alındı ise sözleşme artık cayılamaz hale geldi demektir. Bu uyanıklar yargıtay kararlarını da artık ögreniyorlar. Yargıtay nerden çıkardıysa bu yorumu bilmem ama hediyeyi alan su içer diyor.. Bu arkadaşımıza tavsiyem hemen Tüketici mahkemesine dava açsın. Senetlerin tahsile konmaması konmuş ise durdurulmasını tedbiren talep etsin. Yargıtay da bu dolandırma işini bildiğinden tüketicinin lehine oldukça geniş yorum yapmaktadır. Örneğin kafa karışıklığı ile iradenin sakatlandığını dolayısıyla birbirine uygun düşmeyen iradeler nedeniyle sözleşmenin kurulmuş sayılamayacağını ortada sebepsiz zenginleşme bulunduğunu ve herkesin verdiğini geri alabileceğine de hükmetmektedir. Ayrıca bu dolandırıcılar kararları temyiz de etmiyorlar genellikle. Umarım bir dost haklı çıkmaz:-)
Old 29-06-2003, 02:33   #7
Armağan Konyalı

Sayın Turan,

Herşey planlanmış; kurtulamazsınız..

Hukuki yardımın yoğunluğu ve yüksek dozu çözüme yeterli olmayacak:

Senetlerin bedeli bile ayarlanmış:
*alıcının dava açmasına değmeyecek kadar düşük,
*satıcının uğraşmasına değecek kadar yüksek.

Buna dolandırıcılar ''optimum nokta'' diyebilirler; ben buna, karamsar karakterim gereği, ''pesimum nokta'' diyorum.

293 milyon liralık bir dava açacak vatandaşa ne önerirsiniz? Davasını kendisi mi açsın; yoksa bir vekille mi temsil edilsin?

Dilekçesini yazacak avukata kaç lira verecek? Avukata gidişi ve dilekçesinin yazılmasını beklemesi, Adliye'ye gidişi ve davasını açana kadar yaşayacakları sonuca değecek mi?

Kaldı ki, davanın değeri 293 milyon ama karşılığında kalitesiz de olsa bir mal alındığı için aslında kurtarılacak miktar o kadar bile değil. Kaldı ki, küçük taksitlerle ödenecek...

İşten güçten kalmak, işyerinden izin almak bile bu paraya değmez. Hele Adliye İzmir'deki gibi Bayraklı'daysa, yarı yoldan dönmek mübahtır.... (Bayrak, bilindiği gibi, ulaşılması en zor yere dikilir. İzmir Adliyesi de böyle bir yere dikildi.... )

Kaldı ki, dava açılmasına rağmen senetler iyiniyetli (!) üçüncü kişiler tarafından icraya konabilir. Senetlerin lehdarı kim, bilebilir miyiz?

Herşey yolunda gitse bile, alıcı bu işten bunca zarara uğramışken firma sattığını geri alacak, başka bir zararı olmayacak. Munzam zarar nedeniyle tekrar dava açılabileceğini söylemeyin sakın: vatandaş isyan eder.... :-)

Umarım ben haksız çıkarım. Ama öyle olsa bile, ''astarı'' yüzünden yine ben haklıyım.

Saygılarımla

Bir Dost
Old 29-06-2003, 22:50   #8
A.Turan

Sayın Bir Dost,
Yazdıklarınızın altına imzamı atıyorum. Ne varki belki vatandaşımız pire için yorgan yakmaya razıdır. Eğer razıysa ona yolu göstermek gerekli. Benim bir tandığım var. 5 milyon lira için 50 milyon lira harcamıştı. Nedenini sorduğumda bu da benim zevkim dedi. Belki bazı vatandaşlarımızın da böyle ilginç zevkleri vardır. Onları bu zevkten mahrum etemesek diyorum:-))
Old 29-06-2003, 22:54   #9
Armağan Konyalı

Sayın Turan,

Haklısınız...

Bilgi, hürmet bizden; karar m-cark'tan...

Saygılarımla

Bir Dost
Old 30-06-2003, 09:07   #10
m_cark

cevaplar için teşekkürler.biraz kafam karıştı doğrusu.
6.3.2003 tarihinde kabul edilen yeni 4822 Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanuna göre:

Madde 8. - Kapıdan satış; işyeri, fuar, panayır gibi satış mekanları dışında yapılan satımlardır.

Bakanlık, kapıdan satış yapacaklarda aranılacak nitelikleri, bu Kanuna tabi olan ve olmayan kapıdan satışları ve kapıdan satışlara ilişkin uygulama usul ve esaslarını belirler.

Bu tür satışlarda; tüketici, teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içinde malı kabul etmekte veya hiçbir gerekçe göstermeden ve hiçbir yükümlülük altına girmeden reddetmekte serbesttir. Hizmetlerin satımında ise bu süre, sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Bu süre dolmadan satıcı veya sağlayıcı, kapıdan satış işlemine konu mal veya hizmet karşılığında tüketiciden herhangi bir isim altında ödeme yapmasını veya borç altına sokan herhangi bir belge vermesini isteyemez. Satıcı, cayma bildirimi kendisine ulaştığı andan itibaren yirmi gün içerisinde malı geri almakla yükümlüdür.

Tüketici, malın mutat kullanımı sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalarından sorumlu değildir.

Taksitle yapılan kapıdan satışlarda 6/A maddesi, kampanyalı kapıdan satışlarda 7 nci madde hükümleri ayrıca uygulanır.

hükmü mevcut.benim imzaladığım senetin arkasında peşin ödeme halinde % 30 indirim yapılacak diye not vardı.ayrıca bendeki sözleşme de sözleşme no yerine 5 nolu sözleşme diye not yazdı.aynısını senedin arkasına da yazdı.Bu yazılardan çıkarılamaz mı? sözleşme üzerinde iki ayrı yerde imza atılması gerekiyor.birincide malın teslim alındığına dair imza, ikincide cayma bildiriminin teslim alındığına dair imza.ben cayma bildirimini aldığıma dair imza atmışım.ancak malı teslim aldıma dair imza eksik.buradan malı teslim almadığım izlenimi çıkarmı?

Tüketici koruma dernekleri , ilçe hakem kurulu davaların ücretsiz olduğunu söylediler.
Old 30-06-2003, 10:30   #11
Av.H.Sancar KARACA

Sayın m_cark,
Tüketici Mahkemelerinde açılacak dava harca tabi değildir. "Ücretsiz"den kasıt budur.Dosya,evrak,tebligat pulunu tedarik edeceksiniz. Vekil ile temsil olunacaksanız ayrıca para ödeyeceksiniz haliyle.Sayın "Bir Dost" pratik yaptı. Katılıyorum. Dava açmaya değer mi ,bilinmez .Kararı siz vereceksiniz. Tavsiyem m_cark; Çarketmemeniz ve Sayın Turan'ın tanımladığı kategoriden iseniz sonuna kadar gitmeniz.Kolaylıklar diliyorum.
Old 30-06-2003, 15:15   #13
m_cark

hukukçu olmadığım için mücadele etmem zorlaşıyor.bu alçaklara iyi bir ders vermek lazım.
Old 01-07-2003, 17:22   #14
Marmara24

Varsayılan Savaşa Devam

Ben de devam etmenizden yanayım m-cark ve henüz stajyer bir avukat olmasam bu konudaki işlemleri yürütmenize bizzat yardımcı olabilirdim. İzlenecek yolun güçlüğü(ki o kadar güç de seyretmeyebilir) sizi yıldırmamalı ve sonucunda elinize geçeni hesaplarken sadece iktsadi unsurları hesaba katmamanız gerektiğini vurgulamak isterim. Bu tür dolandırıcılara karşı üzerimize düşeni yapmak insanlık onurumuz gereğidir. Bu tür muameleye maruz kalmamak için gösterilecek ilk tepkilerden biri budur. Şu anki durumunuz bu şekilde hareket etmenizi çok zorlaştırmayacaksa mücadeleye devam derim.

Konuyu izleyen meslektaşlarıma bir sorum olacak:

Kapıdan satışları düzenleyen maddeye göre(değişik hali) sözleşmenin üzerine tarihin, alıcının el yazısı ile yazılmış olması gerekli. Tarihin alıcı tarafından yazılmamış olması sözleşmenin geçerliliğini etkiler mi yoksa cayma süresinin aşılıp aşılmadığı hususunda ispat yükünü satıcıya yüklemekten gayrı bir etkisi yok mudur?

İkinci sorum sözleşmeden dönülmesi halinde belli bir meblağın ödenmesini öngören bir hükmün sözleşmede yer alması halinde bu hüküm, TKHK'nın 9. maddesine( ...hiçbir cezai ve hukuki sorumluluk üstlenmeksizin ...7 gün içerisinde malı iade hakkının var olduğu..." hükmüne aykırılık teşkil etmekle birlikte sözleşmenin geçerliliğini ne şekilde etkiler? Söz konusu sözleşme hükmüne dayanılarak sözleşmenin bu şart baskısı altında süresinde cayma bildiriminde bulunulmadığını iddia edebilir miyiz?

Son bir soru olarak: Alıcının cayma hakkı olduğuna dair TKHK'nın 9. maddesinin sözleşmede 16 punto ile yazılı olmamış olması sözleşmenin geçerliliğini ne şekilde etkiler?

İlgili yargıtay kararlarının esas ve karar numaralarını göndermeniz beni çok sevindireceği gibi çok da faydalı olacaktır.

Hoşçakalın
Old 01-07-2003, 19:14   #15
Armağan Konyalı

Sayın Paulus,
Sevgili Küçüğüm,

Senin yazdıklarına bakarken gençlik resmime bakar gibi oldum....

Mesleği bırakırken sen ve senin gibilerin var olduğunu bilmek huzur ve güven verecek.
Heyecanını kutluyorum. Seviniyorum. Hem senin için hem bizim için... Bu heyecan senin yaşamını güzelleştirecek, zenginleştirecek. Bu heyecan insanlığın hâlâ var olma nedeni...
İnsanlığı Atlas gibi taşıyanların heyecanı olmasaydı dünya çoktan batardı...

Saygılarımla, sevgilerimle...

Bir Dost
Old 02-07-2003, 09:17   #16
m_cark

bende mücadeleden yanayım.bunun için zaman ayırmak çalıştığım için biraz zor olacak belki.Benim isteğim adımları önceden bilmek.Yani cayma hakkımı kullandım, dolandırıcı firma ne yapar ne yapmaz.Onların adımına karşı ben ne yapmalıyım.Yada umutsuz vaka mıdır? Uğraşılsa da sonuç alınamaz mı?
İşte bunları düşünüyorum.Fikir almak için dün bir tüketici koruma örgütünü telefonla aradım.Kanunlardan haberi yok, bana ne yapacağımı söyleyemiyor.Bu konuda firmalar uzman tüketici ve tüketici koruma dernek yada kurumları amatör sanırım.

cayma hakkımı kullandım ancak diyelim ki firmaya ulaşmadı yada adres hayali idi veya cevap vermediler.Bu durumda ilçe tüketici hakem heyetine başvurmam durumunda ne kadar verebilir? genelde oradan çıkan sonuç ne olur? Diyelimki lehime karar verdi, sened icraya verildiyse ne yapmam gerek?

Teşekkür eder, saygılar sunarım
Old 03-07-2003, 10:46   #17
Marmara24

Siz noterden cayma bildirimini elinizdeki sent/makbuzun üzerindeki şirket adresine yapınız( cayma bildiriminde adres olarak orası gösterilecek yani). Bundan sonra ellerine ulaşıp ulaşmaması sizin açınızdan önemli değil. Onlar senedin ğzerindeki adresin kendi adresleri olduğunu taahhüt etmiş oluyorlar o adresii belirterek.

Bundan sonra siz gelip malı almalarını bekleyeceksiziniz. 20 gün içinde( bildirimin kendilerine ulaşmasından sonra) malı geri almak yükümlülüğündeler. Sizin götürüp teslim almanıza gerk yok. Teslim alırlarken herhangi bir nam altından para talep ederlerse dakın ödemeyin. Tehditlerine de kulak asmayın. Yalnız size verdikleri (asıl mal ya da hediyeyi) kullanmayın.

Malın fiyatının ne kadar olduğunu bilmiyorum. 500 milyona kadar olan uyuşmazlıkları Sanayi ve Tİcaret Bakanlığı'nın her il ve ilçede kuracağı Tüketici Hakem Heyetleri karara bağlayacaktır( 500 milyonun altındaki uyuşmazlıklar için bu Heyet'e başvurmak zorunlu) ve bu Heyetlerin verdikleri kararlar her iki tarafı da bağlar. Heyet kararlarına karşı Tüketici mahkemesi'ne itiraz edilebilir.

Yukarıda,3. paragrafta açıklanan prosedür, satıcının size dava açması ya da icraya başvurması halinde söz konusu olacaktır.
Old 03-07-2003, 11:06   #18
m_cark

27.06.2003 tarihinde noter aracılı ile cayma bildirimini gönderdim.yalnız senedin ödeme günü 06.07.2003 yani 20 günlük süreden önce.bu 20 günlük süre dolmadan ödeme günü geliyor.senedin icraya verilmesi durumundan önce hakem heyetine başvurmam uygun olmazmı? senedin üzerinde ödenecek tutar 293 milyon.ancak arkasında peşin öderse % 30 indirim yapılacak diye not var.kanunen bu geçerlimidir?
saygılar
Old 04-07-2003, 11:24   #20
Marmara24

Cayma Bildirimini zamanında yapmış olmanız yeterli. Bu bildirimi aldıktan sonra 20 gün içinde malı geri almak ( muhtemelen şu an hediye olarak verdikleri mal elinizde) onların yükümlülüğünde. Siz noterden aldığınız ihtarname nüshasını kaybetmeyin. Vadesinde ödeme yapmadığınız takdirde hem icra takibine geçeceklerini sanmam, ancak size icra dairesi yolu ile bir ödeme emri göndermeleri halinde ödeme emrinde açıklamaları dikketlice okuyun. Ödeme emrinin size tebliğinden itibaren 7 gün içerisinde aynı icra dairesine Kanundan doğan cayma hakkını zamanında kullandığınızı, bu sebeple borçlu bulunmadığınızı belrtir bir dilekçe vermeniz gerekecektir. Bu 7 günlük süreye dikkat edin ve sakın kaçırmayın.

Tüketici Hakem Heyetine, size bir ödeme emri gönderirlerse, ya da bedeli ödemeniz sıkıştırırlarsa veya malı almamakta direnirlerse başvurabilirsiniz. Unutmayın ki, size bir ödeme emri gönderildiği takdirde yapılan bu takibi durdurmak için itirazı( yani dilekçenizi) Hakem Heyeti'ne değil, mutlaka icra dairesine yapmanız gereklidir.

Hakem Heyetine başvurmak için ihtarnamenize verecekleri cevabı beklemeniz gereklidir, çünkü henüz bir uyuşmazlık ortaya çıkmış görünmüyor. Bu durumda Hakem Heyetine başvurmak için henüz bir sebebiniz de yok.
Old 04-07-2003, 11:46   #21
m_cark

Sevgili Paulus ,
verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim.

borç senedimin başka şahıslara devredilmiş de olabileceğini varsayarsak yapacağım itiraz yada açacağım davalar bu 3. şahsı bağlar mı? senetin bu sözleşmeye ait olduğunun ıspatı gerekmez mi?
Old 11-07-2003, 09:26   #22
m_cark

ilçe tüketici hakem heyeti kanunda belirtilen 20 günlük süre dolmadan dilekçemi kabul etmiyor.

noter ihtarnamenin firma tarafından alındığı tarihi bana vermiyor.sürenin dolacağı tarihi bilemiyorum.Noterin bana bilgi vermesi yasakmıdır?yoksa kıllık mı yapıyor.
Old 11-07-2003, 11:58   #23
Marmara24

Tüketici Hakem Heyetinin 20 gün dolmadan dilekçenizi kabul etmemesi normal, zira bu süre içinde satıcının malı geri alma ihtimali var. Noter, ihtarnamenin ne zaman ulaştığına dair belgeyi neden vermiyor bilemiyorum. Ancak bu konuda da gün içerisinde size dönebilirim sanırım. Noterden çekilen ihtarnameler genelde bir iki gün içerisinde muhatabına ulaşır.

İyi günler.
Old 11-07-2003, 12:11   #24
Marmara24

Senetlerle ilgili daha önceki sorunuza gelince: Senet başkasına devredilmiş dahi olsa sözleşme ilişkisinden doğan iddialarınızı(def'i) devralana karşı da ileri sürebilirsiniz. Açacağınız davalarda alacağınız hüküm 3. bir şahıs takipe geçtiğinde takibi durdurmak ve neticesiz bırakmak anlamında 3. şahsı da bağlar.

Kapıdan yapılan ssatış sözleşmelerinde genelde senet ve sözleşme aynı metin üstündedir. Kağıdın ön yüzünde malın bedeli ve taksit tarihleri vs. bulunurken arka yüzünde sözleşme hükümleri yer alır. Bu sebeple senedin elinizdeki sözleşmeye ilişkin olduğunu ispatlamanız zor olmayacaktır.
Old 11-07-2003, 12:52   #25
m_cark

malesef benim bahsettiğim senet sözleşmeden ayrı.sözleşme üzerinde ödemenin 6 taksit ile yapılacağı ve taksit miktarları yazarken, ayrıca düzenlenen tek senet 293 milyonluk.Ancak sipariş ödeme sözleşmesi no: " 5 nolu sözleşme" diye bir not yazılı.aynı not tek olarak düzenlenen senedin arka boş kısmına da yazıldı.
Old 11-07-2003, 16:51   #26
balcan

Merhaba m_cark,

Yaşamış olduğunuz olay gerçekten zor, beş ay önce aynı sorun benim başımada geldi, yaşlı anneme kapıya gelen bayan satıcılar, bir sürü tencere karşılığı bir ödeme sözleşmesi imzalatmışlar, annem aldığı eşyaları oğlum beğenmezse geri veririm demiş onlarda gelip biz alırız demişler. Ben eve gelip olayı anlayınca, anneme bıraktıkları karttan firmayı aradım ve hemen gelin bıraktığınız malı alın dedim, önce kabul etmediler, bir iki gün aradım daha sonra ise Savcılığa gidip bu şirket hakkında yaşlı bir kadını kandırırıyor ve zorla eve mal bırakıyor diye suç duyurusunda bulundum. Aradan bir hafta geçtikten sonra şirketten daha önce gelenler değil ama başka birileri gelip özür dileyerek, annemin imzaladığı sözleşmeyi ve bıraktıkları malları aldılar. Bizde zarara uğramadan bu işten kurtulduk. Zira senet imzalatmamışlar. Yoksa sizin yazdıklarınızı okudukça nasıl bir dertten kurtulduğumuza şükrediyorum. İnşallah sizde bu sorunu yenersiniz.

Böyle insanlarla uğraşmaktan vazgeçmeyin, bizler tepkisiz kaldığımız sürece bu dolandırıcılar daha çok gelişiyor.

Size kolaylıklar dilerim.
Balcan
Old 11-07-2003, 16:56   #27
m_cark

Merhaba Balcan,

Bana verdiğiniz desteğe çok teşekkür ederim.Yılmadan mücadele edeceğim,sonuç nasıl olur bilemiyorum.Umarım başka aldanan olmaz.
Old 12-07-2003, 14:55   #28
m_cark

ve mutlu son, firma sonunda senedi teslim ederek ürününü geri aldı.bana yardımlarını esirgemeyen tüm arkadaşlara sonsuz teşekkür ederim.bir dost, Paulus, Turan, balcan katkılarınız beni cesaretlendirdi.
özellikle Paulus.sana çok ama çok teşekkür ederim.
Old 13-07-2003, 12:38   #29
Armağan Konyalı

Sayın m-cark,

Beni utandırdınız: sonuca ulaşmanıza sevindim. Gösterdiğiniz azmi ve başarınızı kutlarım. Bunca caydırıcı etken varken, mücadele ettiğiniz için bence YILIN TÜKETİCİSİ siz olmalısınız.

Kendimden utandım ama mesleğimden utanmadım: Paulus gibi bir meslektaşım olduğu için gururlandım. Paulus henüz stajyer olmasına karşın, deneyimli avukatlardan daha başarılı bir iş yaptı. Yılmaz bir hukuk savaşcısı olarak YILIN HUKUKÇUSU seçilmesine kimse karşı çıkmaz.

Ayrıca, sonucundan bilgi verdiğiniz için teşekkürler. Bizlere umut ve iyimserlik dağıttınız.

Nice başarılarınıza

Saygılarımla

Bir Dost
Old 14-07-2003, 07:25   #30
m_cark

Sayın Bir Dost, sizin ve sizin gibi değerli avukat abi ve kardeşlerimiz olmasa insanlar haklarını nasıl arar ? Aslında karşı firma lehine gözüken bazı durumları dile getirmeniz onların hamleleri konusunda bize yardımcı oldu, ve olaya gerçekçi yaklaşmamıza neden oldu.Yardımlarınız için çok teşekkürler, saygılar sunarım.

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi