Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

boşanmada adres sorunu

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 03-10-2012, 18:37   #1
Konuk

Mutlu boşanmada adres sorunu

eşime boşanma davası açmak istiyorum.sözlü fiziksel şidet var,alkol,evden kovma var.şu an gidecek bir yerim olmadığı için aynı evdeyiz.sürekli beni evden kovuyor.sık sık alkol alıyor.boşanma davası açmak istiyorum.aynı evde oturuyor olmamız sorun yaratırmı.ben işyeri adresimi versem olurmu.
Old 03-10-2012, 20:58   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
eşime boşanma davası açmak istiyorum.sözlü fiziksel şidet var,alkol,evden kovma var.şu an gidecek bir yerim olmadığı için aynı evdeyiz.sürekli beni evden kovuyor.sık sık alkol alıyor.boşanma davası açmak istiyorum.aynı evde oturuyor olmamız sorun yaratırmı.ben işyeri adresimi versem olurmu.

Sayın konuk,
Çok kısa süre önce hemen hemen aynı soruya verilen yanıtları http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=77759 adresinde okuyabilirsiniz.
Hak ve zaman kaybına uğramamak için bir avukattan doğrudan hukuki yardım almayı ihmal etmeyiniz.
Old 03-10-2012, 22:04   #3
Konuk

Mutlu

çok teşekkürler.benim düğer sorumda,iş adresmimi versem sorun olurmu.o zaman adreslerimiz farklı olmuş oluyor.bu konuda bilginize ihtiyacım var
Old 04-10-2012, 08:51   #4
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
çok teşekkürler.benim düğer sorumda,iş adresmimi versem sorun olurmu.o zaman adreslerimiz farklı olmuş oluyor.bu konuda bilginize ihtiyacım var

Sayın konuk,
Bu durumda davalının, "aynı evde yaşadığınız ve dolayısıyla evlilik birliğinin sona erdirecek derecede geçimsizlik olmadığı" savunmasi yapması ve hakimin de durumu böyle yorumlaması riski vardır. Önerimiz, verdiğimiz linkdeki cevaplar doğrultusunda hareket etmenizdir. Elbette tercih sizin.
Old 04-10-2012, 12:02   #5
Konuk

Mutlu

peki eşimi anlaşmalı boşanmaya ikna edersem,aynı adreste olmamız gene sorun olurmu.yani hakim dermiki,neden aynı evde yaşıyorsunuz.ben şu an gidecek bir yerim olmadığı için evden ayrılamıyorum.anlaşmalı boşanmalarda aynı adres vermek bir sorunmudur
Old 04-10-2012, 12:22   #6
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Anlaşmalı boşanmalarda aynı adresi vermek veya iş adresinizi vermek sorun olamyacaktır.

Ancak boşanma kararı verilmesinden sonra kesinleşmesine kadar boşanma iradesine değiştiren, cayan taraf için bu durum kullanılabilir.

Önemli olan kimin MK.2. maddeye yani iyiniyete uygun davrandığıdır.

Daha fazlası için hukuki yardımı doğrudan alınız.

Kahdem(e gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler.

Saygılarımızla,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi