Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Adliye Duvarı Staj ve mesleki dayanışma ilanları, hukuk panel, konferans, toplantı haberleri ve hukukla ilgili her türlü ticari nitelik TAŞIMAYAN duyurular. Tarih içeren aktiviteleri ayrıca Hukuk Takvimize de işleyebilirsiniz.

iş ingilizcesi - hukuk ingilizcesi kursu arıyorum

Yanıt
Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 09-05-2007, 12:38   #1
av_mine

Soru iş ingilizcesi - hukuk ingilizcesi kursu arıyorum

öncelikle iyi günleri iyi haftalar sayın meslektaşlarım danışmak istediğim mevzu ,iş ingilizcesi daha doğrusu hukuk ingilizcesi öğrenmek istiyorum,istanbul'da yaşıyorum acaba bu konuda bilgisi olan var mı?özel kurslardan sadece berlitzi duydum ama takdir ederseniz biraz pahalı 3 aylık bir süre için 650 euro isteniyor bu konuda bilgisi olanlarla fikir paylaşabilirsem çok memnun olurum
teşekkürler..
Old 09-05-2007, 12:49   #2
Y.Kurban

İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezi, Hukuk İngilizcesi Eğitimi veriyor. Üstelik ücretsiz. Üye kimliğinizde şehir olarak İstanbul yer aldığına göre bunu size önerebilirim.
Old 09-05-2007, 13:35   #3
Av.Ali DURAK

bende odtü üniversitesinin böyle bir hizmet verdiğini biliyorum.kolay gelsin.
Old 09-05-2007, 14:08   #4
çınar

Merhaba Sayın Av.Mine
Anadolu yakasında Maltepe Üniversitesinde de hukuk ingilizcesi dersleri var. Maltepe Üniversitesinin web sitesinden bilgi edinebilirsiniz. Berlitze oranla biraz daha uygun olsa gerek.
Old 06-06-2007, 14:39   #5
superavukat

ek olarak ben de bir soru ekleyeyim :

peki İzmirde hukuk ingilizcesi eğitimi veren bir yer var mı?

Birkaç tane buldum ancak alınmasınlar , ciddi anlamda yetersizler.
Yurt dışında avukatlık yapmış veya akademik personel olarak bulunmuş birilerinden ders almak gerekiyor , diğer türlü , karşınızdaki şahıs isterse ingiliz olsun , size hukuk ingilizcesi öğretemiyor..aynı türkçe ile hukuk türkçesinde olduğu gibi : ) teşekkürler.
Old 11-06-2007, 15:52   #6
Av.Ali DURAK

hep nerde olduklarından bahesidyoruz arkadaşlar ücret ve süre hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
Old 12-06-2007, 12:21   #7
çınar

Maltepe üniversitesinde hukuk ingilizcesi kursu, geçen yıl, yanlış hatırlamıyorsam, üç aylık program toplam 650-750 ytl civarındaydı. Ancak Maltepe Üniversitesindeki kursun açılması için belli sayıda talep olması gerekiyor.(örneğin en az 10 kişi ) Eğitim kalitesi hakkında bir fikrim yok.
Old 09-09-2007, 12:14   #8
praetortribunus

Alıntı:
Yazan superavukat
ek olarak ben de bir soru ekleyeyim :

peki İzmirde hukuk ingilizcesi eğitimi veren bir yer var mı?

Birkaç tane buldum ancak alınmasınlar , ciddi anlamda yetersizler.
Yurt dışında avukatlık yapmış veya akademik personel olarak bulunmuş birilerinden ders almak gerekiyor , diğer türlü , karşınızdaki şahıs isterse ingiliz olsun , size hukuk ingilizcesi öğretemiyor..aynı türkçe ile hukuk türkçesinde olduğu gibi : ) teşekkürler.
keşke izmir barosu da böyle bir hizmet vermeyi akıl edebilse böyle bir vizyona sahip olabileydi.
Old 11-09-2007, 12:11   #9
nazli84

ben berlitz e gittim ama hiç memnun kalmadım..belkı ben kotu bır hocaya denk dustum belkı kursa gıdıp gelmekten baska bısey yapmadım ama kımseye tavsiye etmıorum..bildiğim baska bı yerde yook.. baroda bole bı egıtım oldugunu bılmıyordum..katılmam ıcın ne yapmam gerekıyor?
Old 12-09-2007, 01:25   #10
praetortribunus

Alıntı:
Yazan nazli84
ben berlitz e gittim ama hiç memnun kalmadım..belkı ben kotu bır hocaya denk dustum belkı kursa gıdıp gelmekten baska bısey yapmadım ama kımseye tavsiye etmıorum..bildiğim baska bı yerde yook.. baroda bole bı egıtım oldugunu bılmıyordum..katılmam ıcın ne yapmam gerekıyor?
bence başvurmayı dene
Old 13-09-2007, 07:49   #11
nazli84

Cevabınız çok yardımcı oldu..Çok sağolun..
Old 13-09-2007, 08:55   #12
stjav.umut

barodakı kursun basvuru zamanı gecti, belki gelecek dönemde katılabilirsin,
fakat katılan bir kaç arkadasım daha 2. haftadan kurstan ayrıldı. Hocanın cok felsefik ve hızlı konustugunu soylediler.
Old 13-09-2007, 15:21   #13
praetortribunus

Alıntı:
Yazan nazli84
Cevabınız çok yardımcı oldu..Çok sağolun..
önemli değil.önce hukuk sonra ingilizce.
Old 13-09-2007, 15:36   #14
ecesaka

Barodaki hızlandırılmış hukuk ingilizcesi derslerine katılıyorum. Dört yıllık ortaokul ingilizcemden sonra yabancılarla sohbet ortamları harici hiçbir eğitim almamıştım... Elbette ki ilk zamanlarda eksik kalabileceğimden çekiniyordum. Ancak bizlere İngilizce konusunda bambaşka bir bakış açısı sunan Metin Bey sayesinde daha rahatlamış durumdayım... Ücretsiz olan baronun derslerine en azından bir kaç ders katılmanızı öneririm...
Old 16-09-2007, 18:35   #15
nazli84

sanırım denemekten bır zarar gelmez..memnun olmayan arkadaslarda var sanırım ama memnun olanlarda oldugundan deneyıp yanılmayla bunu gormem gerekecek..tesekkur ederım..
Old 25-09-2007, 10:01   #16
Selen Sevinç

Varsayılan izmir'de hukuk ingilizcesi kursu

İstanbul' da olanlar çok şanslı gerçekten.İzmir Barosu çok yazık ki böyle bir eğitim vermiyor.
İzmir 'de araştırmalarım sonucu edindiklerim, sürekli eğitim veren bir hukuk ingilizcesi kursu yok. Ancak özel ders alabiliyorsunuz malumunuz onlar da çok fiyatlı. Örneğin The English Academy'de saati 100 YTL+ KDV ilgilenenlere duyrulur...
Old 04-10-2007, 16:02   #17
tugba boz

merhaba arkadaşlar benimde istanbul barosundaki hukuk ingilizcesi dersleri ile ilgili bir sorum olacak baronun bu olanagından yararlanmak için sınava mı tabi tutulunuyor ve sınavda başarılı olanlar mı bu imkandan yararlanıyor?
Old 11-10-2007, 23:23   #18
sevgi

Varsayılan hukuk ingilizcesi

sayın boz;
Baro temel ingilizce ve hukuk ingilizcesi veriyor.Sınav sadece seviye tespiti için yapılıyor.Yeni dönem ingilizce kursları için 15 ekimde ve 21 ekimde seviye tespit sınavı var.Baronun sitesine bi bakarsınız.
Old 02-11-2007, 17:16   #19
devrimneval

Maltepe üniversitesi bir yıldır ha açtık ha açıyoruz diyerek bizi oyaladı durdu.Hala da grup toplanabilmiş değil.Üstelik ön ödeme alınmasına rağmen.Ömrümde gördüğüm en dağınık,en organizasyonsuz kurs.Sorduğunuzda yönetimin el değiştirmesine bağlanıyor bu dağınıklık.
Old 08-12-2009, 17:59   #20
Murat Çağlar

Merhaba Arkadaşlar,

Bendeniz Av. Murat Çağlar. Özel bir Bankanın Uluslararası Hukuk'tan sorumlu Hukuk Müşaviri olarak, size hukuk ingilizcesi/legal english hakkında bilgilendirme yapmak amacıyla yazıyorum.

Önceki yıl ilk olarak Maltepe Üniversitesinde bu kursu vermek üzere ilana çıkmıştık ancak yeterli başvuru olmayınca, bu kursu geçtiğimiz yıl Yeditepe Üniversitesinde avukatlara ve hukuk öğrencilerine vermiş bulunmaktayım. Bu akademik sezonda da, İstanbul Ticaret Üniversitesinde hukuk fakültesi öğrencilerine bu dersi vermekteyim.

Bilginiz için, uzun süre yabancı firmaların avukatlığını yapan hukuk bürolarında çalıştıktan sonra yurtdışında iki ayrı dalda yüksek lisans yaptım. Ayrıca, yeminli ingilizce tercümanı olup, gerektiğinde hukuki tercümeler yapmaktayım.

Halihazırda avukat meslektaşlarımıza ve hukuk öğrencilerine özel dersler vermekteyim. Dersler grup halinde olabileceği gibi bireysel de olabilir.

Gerek şahsım gerekse dersler hakkında daha fazla bilgi için muratcaglar@istanbulbarosu.org.tr adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla,
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi