Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Bebeğimin babasıyla kişisel iletişim süreci.. Yardım edin ne olur.

Konuyu Kilitleyin
Old 30-04-2015, 02:17   #1
Konuk

Varsayılan Bebeğimin babasıyla kişisel iletişim süreci.. Yardım edin ne olur.

Merhabalar.
İnanın başa çıkamadığım ve yaşadığım alanda bir çok avukata danıştığım halde yanıt alamadığım için sizlerin vaktini alıyorum..
Ben tam 7 ay önce resmen boşandım. Anlaşmalı boşanma oldu ve bu evlilikten iki gün önce bir yaşına basan bir bebeğim var. Fakat ben o an okadar çok zorlandığım için hakimin bebeğimin babasıyla görüşme süresi hakkında söylediğini kararını çok anlamadım.. Açıkcası nezaman isterse bebeğini görebileceğini üstüne basarak söyleyen taraf zaten hep ben olduğum için okadar çokta üzerine titremedim.. Bizaman sonra eski eşimin beni oğlumu alıp gece getirmeyeceğini söylemesiyle ben tekrar güvenimin pişmanlığını yaşadım.. Kararda ayda iki kere cumartesi saat 10:00dan pazar 18.00e kadar babasında kalıcağı yazıyo.. Ve bebeğim emzikli olmasına rağmen anne sütüyle beslenmesine rağmen yapabileceğim herhangi bir şey varmı?? Emzikli olduğunu bebeğimin kalmasının uyumasının imkanı olmadığını söylediğim için her hafta pazar günleri saat 12:00den akşam 22:00ye kadar alıyor. Fakat en ufak bir pürüzde tehditler yağdırıyor. Bana gösterebileceğiniz bir yol varmı?
Diğer sorum ise bebeğim babasına giderken hiç sorun yaşamıyorduk fakat bu 4 haftadır arabaya binerken yakamı bırakmıyor ve nefesi tükenene kadar ağlıyor,zorla götürüyo babası geri geldiğinde ise inanın çarşamba gününe kadar hep kucağımda uyurken elini bıraktığımda yada başının altından kolumu çektiğimde inanılmaz ağlıyor. Ve babasının bir kadınla aynı evde resmi nikah olmaksızın yaşadığını öğrendik. Evinde alkol içeren partilerinde yaşandığını biliyorum.. Bunlar hakkında bebeğim için ne yapabilirim nasıl bir yol izleyebilirim?? Yatılı kararını iptal ettirme şansım nedir?? Sizlerden yardım istiyorum.. İnanın gücüm kalmadı.. Bir senede ruhen bittim bebeğimle birlikte savaştım kimsemiz yoktu. Hamileyken ben,annesini alıp giden bir adam ben babasız büyüdüm önemi yok diyebilen bir adama bebeğimin gözyaşını döktürmek istemiyorum.. Neolursunuz yardım edin bana..
Old 30-04-2015, 14:32   #2
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhabalar.
İnanın başa çıkamadığım ve yaşadığım alanda bir çok avukata danıştığım halde yanıt alamadığım için sizlerin vaktini alıyorum..
Ben tam 7 ay önce resmen boşandım. Anlaşmalı boşanma oldu ve bu evlilikten iki gün önce bir yaşına basan bir bebeğim var. Fakat ben o an okadar çok zorlandığım için hakimin bebeğimin babasıyla görüşme süresi hakkında söylediğini kararını çok anlamadım.. Açıkcası nezaman isterse bebeğini görebileceğini üstüne basarak söyleyen taraf zaten hep ben olduğum için okadar çokta üzerine titremedim.. Bizaman sonra eski eşimin beni oğlumu alıp gece getirmeyeceğini söylemesiyle ben tekrar güvenimin pişmanlığını yaşadım.. Kararda ayda iki kere cumartesi saat 10:00dan pazar 18.00e kadar babasında kalıcağı yazıyo.. Ve bebeğim emzikli olmasına rağmen anne sütüyle beslenmesine rağmen yapabileceğim herhangi bir şey varmı?? Emzikli olduğunu bebeğimin kalmasının uyumasının imkanı olmadığını söylediğim için her hafta pazar günleri saat 12:00den akşam 22:00ye kadar alıyor. Fakat en ufak bir pürüzde tehditler yağdırıyor. Bana gösterebileceğiniz bir yol varmı?
Diğer sorum ise bebeğim babasına giderken hiç sorun yaşamıyorduk fakat bu 4 haftadır arabaya binerken yakamı bırakmıyor ve nefesi tükenene kadar ağlıyor,zorla götürüyo babası geri geldiğinde ise inanın çarşamba gününe kadar hep kucağımda uyurken elini bıraktığımda yada başının altından kolumu çektiğimde inanılmaz ağlıyor. Ve babasının bir kadınla aynı evde resmi nikah olmaksızın yaşadığını öğrendik. Evinde alkol içeren partilerinde yaşandığını biliyorum.. Bunlar hakkında bebeğim için ne yapabilirim nasıl bir yol izleyebilirim?? Yatılı kararını iptal ettirme şansım nedir?? Sizlerden yardım istiyorum.. İnanın gücüm kalmadı.. Bir senede ruhen bittim bebeğimle birlikte savaştım kimsemiz yoktu. Hamileyken ben,annesini alıp giden bir adam ben babasız büyüdüm önemi yok diyebilen bir adama bebeğimin gözyaşını döktürmek istemiyorum.. Neolursunuz yardım edin bana..

Sayın Katılımcı

-Bebeğinizin anne sütüyle beslendiğini ve bir kaç saat bile annesinden ayrı kaldığında çok huzursuz olduğunu bu yüzden babasının bebeği görmesinin daha da sınırlandırılmasını veya bir çözüm bulunmasını istemektesiniz.

-Aile Mahkemesine başvurarak durumu detayıyla dilekçesinizde yazmanız gerekirse annesinden beslenen bebeklerin annesinden bir kaç saat bile olsa ayrı kalamayacağına ilişkin alacağınız uzman doktor raporunu da dosyaya ekleyerek ; görüşmenin saat olarak kısıtlanmasını veya sizin refakatinizde, eve yakın bir yerde görüşme olması için Mahkemeden yeni bir karar çıkartabileceğinizi düşünmekteyim.

-Annesinden beslenen bebeklere yapılabilecek en büyük haksızlık o bebeği annesinden bir kaç saat için bile olsa ayrı tutmaktır. Çocuğun yüksek menfaati gereği talebinizin kabul edilebileceğini düşünmekteyim.

-Bir avukattan yardım almanızı öneriyoruz. Maddi durumunuz buna elvermiyorsa bulunduğunuz ilin baro adli yardım bürosuna başvurarak bir avukattan hukuki yardım alabilirsiniz.

Kolay Gelsin.
Old 30-04-2015, 18:35   #3
Konuk

Murat Bey yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.. Daha dün beni arayıp bebeği alıp 8 saat gidiş gelişi süren başka bir şehirde yaşıyan akrabalarının yanına götüreceğini,bir gecede emmese bişey kaybetmez tarzı konuştu.. Benim böyle bir şeye izin vermediğimide söyledim. Ki büyük ihtimal şimdi hafta sonu aldığında götürücek gizlice.. Ki yapar ihtimal değil buna eminim.. Bugün kendi avukatımla konuştuğumda bana -hiçbirşey yapamazsın,götürebilir istediği yere,sana bilgi vermek zorunda değil aynı gün içerisinde dahi götürüp getirir.. Diye cevap verdi.. Murat bey böyle bir şey yasalmı velayeti annede olan daha henüz emzikli bebek olan çocuğu babası kişisel iletişim kurduğunda istediği şehir konumuna gidebilirmi??
Maddi durumu hiç umrumda değil inanın buralarda bu tarz avukat bulamadığımız için zaten tüm bu sorunlar.. Benim avukatım mesela bugün telefonda gayet samimi bir şekilde bu bebeğe işkence yapmadığı dahilinde hiçbirşey yapamazsın diyebiliyo.. Ben zaten bebeğimi yanlız başıma büyütüyorum yanlız başıma herşeyine koşuyorum,birde tutup onun zarar görüceği etkileneceği herhangi birşeye onu maruz bıraktıkça kendimi bitiriyorum.
Old 30-04-2015, 20:29   #4
av.murat kılıç

Murat bey böyle bir şey yasalmı velayeti annede olan daha henüz emzikli bebek olan çocuğu babası kişisel iletişim kurduğunda istediği şehir konumuna gidebilirmi??

Merhaba

-Aile Mahkemesinde yukarıda belirttiğimiz gibi babanın görüş şartlarının değiştirilmesi için dava açabilir ve bebeği şehir dışına çıkarttığını bilen birilerini de tanık olarak gösterebilirsiniz.

-Mahkemeden bu konularda uzman pedogag ve/veya psikolog ile görüşerek rapor alınmasını talep edebilirsiniz.

-Mahkemeler çoğunlukla rapor doğrultusunda karar verirler. O yüzden bu uzmanlara olayı detaylıca anlatmanız gerekmektedir. Emziren anne ile bebeğin ayrılmasının bebeğin sağlığı üzerinde olumsuz etki yaptığını, huzursuz olduğunu, susmaksızın ağladığını anlatmanızda fayda vardır.
Kolay gelsin.
Old 02-05-2015, 02:26   #5
Konuk

Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.. Önerilerinizi,gösterdiğiniz yolu izlicem ve umarım başarılı olurum.. Bir pedegog raporu var zaten elimde.. Bebeğimin huzuru için güveni için sağlıklı yetişmesi için elimden geleni yapıcam.. İşinizi hakkıyla yaptığınız için size saygım ve teşekkürüm sonsuz... Rabbim huzurunuzu sağlığınızı daim etsin..
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi