Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

cocuga cinsel istismar

Konuyu Kilitleyin
Old 21-03-2015, 01:33   #1
magdur15

Varsayılan cocuga cinsel istismar

Oncelikle biz kadinlara boyle bir hizmet sundugunuz icin sizlere onsuz tesekkurler.Yaklasik 3 yil once calistigim isyerinde temizlikci olarak calisiyordum 11 yasimdaki kizimida isyeri sahibi yardimci olsun diye sekreterlerin yanina ise almisti ve burda alti ay boyunca kizima taciz yapmis ve ben ogrenince o isyerinden ayrildiktan sonra kizim benden habersiz ben korkmustum cunku bu kisiden karakola gidip sikayetci olmustu.bu kisi tutuklanarak cezaevine konulmustu.sonra yine ben yanliz bir bayan oldugum icin surekli cevreden insanlar cunku ayni cevredeydik beni korkutmalari sebebiyle yanlis anlama olmus olabilir dedigim icin bu kisi tahliye oldu.gecen yil asliye ceza mahkemesindeki durusmada gercekleri anlatip psikolojomoz bozuldugu icin ilgilenemiyoruz dedim.mahkeme davayi agir cezaya yolladi ve bir hafta once durusma oldu.bu durusmadan once bir arkadasimin yardimlariyla sagolsun bir avukat tuttuk ve davamizla bu avukat ilgileniyor.durusmada bastan sonu beni kotuleyip yalanlarla dolu savunmalar yaptilar.agir ceza hakimi neden size boyle biriftira attilar dediginde bu kisi para icin dedi ve hakim peki cezaevinde uc ay kaldiniz kimse sizden para istedimi deyince hayir dedi.olayin oldugu yeri olamaz bir yer gibi gostermeye calistilar.bu kisi yasli oldugu icin ben oyle bir sey yapamama getirdi.biz isi biraktugumiz halde isten cikardigimi icin iftira atiyorlar dedi.ve birde ozel bir sirkete kamera kayitlari cozumlemesi yaptirip benim soylmedigim seyleri soylemisim gibi mahkemeye sundular.yaklasik 2 saat 4 avukatla savunma yaptilar ve beni kotuleyip durdular.benim avukatim ise sadece 5 dakika konustu iddialarin sadece bazilarini cevapladi ama mahkemede diger avukatlarla agiz dalasina girdiler.ve karsi tarafin benim avukatimi aradigini mahkemede soyledi.birde olayin son oldugu gun kucuk oglumda tacize maruz kaldigi icin onun adida gecti.kizim karakolda onuda anlatmisti.soruma gelince kafam cok karisik ve yine korkuyorum.bu kisiler nufuslu ve zengin kisiler.ama onlardan degil ceza almamalarindan korkuyorum.mahkeme kamera ile kizimin dinlenmesi icin ertelendi.olayin tamamini nerdeyse anlattim.ne yazik ki kimseye guvenemiyorum ve cevremde kimseye bunlari anlatamiyorum.avukatimizinda tam olarak davaya hazirlandigini dusunmuyorum.mahkemeden sonra aradigimda telefonuma cevap vermedi ve geride donmedi.ve bu kisiler 4 avukatla beni kotuleyerek yalanlarla bu isten siyrilabilirlermi yoksa kizimin surekli ayni ifadeleri yeterli olucakmi?
simdiden cevaplariniz icin tesekkurler.
Old 22-03-2015, 19:22   #2
av.murat kılıç

Merhaba

-Avukatınızdan randevü alıp bürosuna gidip yüz yüze dava hakkında konuşursanız daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.
-Sanık işverenin dört avukat tutması ve sizin bir avukatınızın olması sonucu pek değiştirmeyecektir. Çünkü anlattığınıza göre siz haklısınız ve mağdur olan tarafsınız. Duruşma esnasında sizde söz alarak konuşabilirsiniz.
-Duruşmadan önce avukatınızla dosyayı karşılıklı müzakere etmenizde fayda olacaktır.
-Karşı tarafın duruşmada çok kelam sarf etmesi veya sayıca çok olmaları sizi etkilemesin. Haklı olan taraf güçlü olan taraftır.
Kolay gelsin.
Old 22-03-2015, 20:53   #3
Magdur15

Murat Bey cevabiniz icin cok tesekkurler.Birde son olarak sormak istedigim sey hakim bu kisiyi suclu bulursa bu durusmada tutuklarmi yoksa yargitay surecini goz onune alarak tutuksuz mu yargilar? Cunku onceki durusmada H.A.G.B. istermisiniz diye sormustu bu kisiye ve tabiki kabulederim demisti ama sonra avukatlari itiraz etmislerdi simdi bunu sormaniza gerek yoktu diye sonra degistirmislerdi.Birde avukatimiz isterseniz tutuklama talebindede bulunabilirim demisti.Degerli cevaplarinizi icin simdiden tesekkurler
Old 23-03-2015, 12:43   #4
av.murat kılıç

Anlattığınıza göre sanık şu anda tutuksuz yargılanıyor. Kanımca baştan tutuklanmadığı için bu aşamada tutuklanmaz. Ancak siz tutuklanmasını da talep edebilirsiniz. Dosyaya bakmadan başkaca bir şeyler söylemek zor. Sizin avukatınız var. Avukatınız dosyaya hakim olduğundan bu soruların cevabını size daha iyi verecektir. Kolay gelsin.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi