Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

nafaka kesildi.

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 01-04-2013, 15:59   #1
Konuk

Varsayılan nafaka kesildi.

annem ve babam 4 yıl önce boşandılar. babam maddi durumum kötü diyerek kesilen nafakayı ödemiyor ve babamın emekli maaşı var.

annemle beraber; ocak 2013'te icra mahkemesine giderek, elimizde var olan dosyalar ile dilekçe yazdık. SGK bunu kabul etti. tedbir nafakası daha önce ödenmeyenleri de toplayarak, toplu bir şekilde her ay ödeneceğini açıkladı. şubat 2013 ayında ilk nafakayı aldık.

fakat mart ayında nafakamızı alamadık. babamda şu sıralar iyilik meleği oldu ve maaşından kesildiğini ısrarla söylüyor.

önce bankada paranın olmadığını görünce sgk ve ıcra müdürlüğüne çıktık. ikisi de ne olduğunu bilmiyor.

sizlere sorularım şunlar;

1)dilekçelerde mi hata yapmış olabiliriz yoksa icra müdürlüğündekilerin ihmalkarlığı mı ?

2)sgk'nın hatası mı ve tekrar en baştan mı dilekçe yazmak zorunda kalacağız?

sizlere şimdiden çok teşekkürler cevabınızı bekliyorum. sizin vereceğiniz bilgilere göre adım atacağım. iyi çalışmalar.
Old 02-04-2013, 11:45   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
annem ve babam 4 yıl önce boşandılar. babam maddi durumum kötü diyerek kesilen nafakayı ödemiyor ve babamın emekli maaşı var.

annemle beraber; ocak 2013'te icra mahkemesine giderek, elimizde var olan dosyalar ile dilekçe yazdık. SGK bunu kabul etti. tedbir nafakası daha önce ödenmeyenleri de toplayarak, toplu bir şekilde her ay ödeneceğini açıkladı. şubat 2013 ayında ilk nafakayı aldık.

fakat mart ayında nafakamızı alamadık. babamda şu sıralar iyilik meleği oldu ve maaşından kesildiğini ısrarla söylüyor.

önce bankada paranın olmadığını görünce sgk ve ıcra müdürlüğüne çıktık. ikisi de ne olduğunu bilmiyor.

sizlere sorularım şunlar;

1)dilekçelerde mi hata yapmış olabiliriz yoksa icra müdürlüğündekilerin ihmalkarlığı mı ?

2)sgk'nın hatası mı ve tekrar en baştan mı dilekçe yazmak zorunda kalacağız?

sizlere şimdiden çok teşekkürler cevabınızı bekliyorum. sizin vereceğiniz bilgilere göre adım atacağım. iyi çalışmalar.

Sayın konuk,
SGK ve icra müdürlüğünden sorunu açıklayan bir yanıt alamadığınıza göre, sorunuza ancak icra dosyasını inceleyecek bir avukat yanıt verebilir ve duruma göre gerekli başvuruları yapabilir.
Hak ve zaman kaybına uğramamak için bir avukattan hukuki yardım alınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi