Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

Adli Yargı Hakimlik Sınavı

Yanıt
Old 21-01-2007, 14:40   #31
Kamaz

Nisan ayında Cumhurbaşkanlığı ile ilgili tartışmalar da yoğunlaşacak ve muhtemelen yapılması gereken gerekli kanuni düzenlemeler de ertelenecektir(gönül arzu etmiyor umarım süreç çok hızlı işler).Kanımca bu kadar hakim-savcı eksiği varken bu sene içerisinde belki de hakimlik sınavı yapılamayacak.
Old 21-01-2007, 15:52   #32
cemaydın

Sayın Kamaz umarım yanılırsınızda 2007 de adli hakimlik sınavı yapılır .
Old 21-01-2007, 16:26   #33
Canavar Avukat

O halde yas haddinden kaybedecegiz, bu cok kotu olur gercekten dur bakalim hayirlisi demek lazim ama dusunsenize 2007 yili icerisinde olursa mart 77 dogumlu oldugum icin kurtarabilirken sirf bu saydiginiz vb. sebeplerden oturu 2008'e kalirsa giremeyecegim
Old 21-04-2007, 15:08   #34
ayşin

merabalar.ben işletme 3. sınıf öğrencisiyim.idari yargı hakimlik sınavlarına girmeyi düşünüyorum.ancak sınavın ne zaman olacağı hakkında bir bilgim yok.sınavlar kaç yılda bir yapılıyor ve tarihleri ne şekilde açıklanıyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.saygılarımla...
Old 21-04-2007, 17:25   #35
engonga

arkadaşlar sınavda personel alımı fazla olmayacak çünkü 2007 senesinde bakanlıklara verilen yeni personel alım hakkı adalet bakanlığında 2000 ile sınırlandırılmış, artık gerisini siz düşünün ki yeni zabıt katipleri alınıyor
Old 27-05-2008, 14:16   #36
av_muratsahin29

Arkadaslar hakimlik sınavında söyle konuların hepsini alan bir kitap yok mu bulamıyorum acil cevap bekliyorum.
Old 27-05-2008, 14:24   #37
av_muratsahin29

Varsayılan hakimlik sınavı

Değerli meslektaşlarım hakimlik sınavı ile kitap sıkıntısı çekmekteyim malum ülkemizin her şehri sosyal ve kültürel olarak aynı değil, ben de Anadolunun bir ilindeyim bundan dolayı bütün konuları kapsayan bir kitap nerden bulabilirim bildiğiniz bir kaynak var mı? Murat Dersanelerinin kitabı varmış diyorlar ama bir türlü bulamıyorum teşekkür ederim cevap bekliyorum.
Old 29-05-2008, 19:26   #38
mltm_d

merhaba muratşahin;ben hakimlik sınavına girdim kazandım şimdi mülakatı bekliyorum..nacizane tecrübelerime dayanarak bütün konuları kapsayan bir kitabın faydalı olacağını zannetmiyorum..ben ankaradayım şu an..istersen bir yayınevinin numarasını vereyim kitaplar ve baskıları konusunda ayrıntılı bilgi alırsın..onlar bu işi iyi biliyorlar..ben de yardımcı olurum elimden geldiğince...söylediğin kitap ben de var..onu dersane öğrencilerine veriyor..dersanenin internet sitesinden bilgi alabilirsin..şimdiden başarılar diliyorum...
Old 30-05-2008, 09:48   #39
Seyda

Sayın Şahin;

Konuların hepsini kapsayan en iyi kitap bence Murat Yayınları'nın kitabı.Çok pahalı bir kitap da değil, ben geçen yıl 20 YTL'ye almıştım. Kitaplarımı dağıtacağım yerler belli olduğu için size göndereyim diyemiyorum ancak yayınevi ile irtibata geçerseniz size yardımcı olacaklardır.

Sınava hazırlanmayı ciddi olarak düşünüyorsanız tek kitabın yeterli olmayacağını da belirtmek zorundayım..Ben tüm ders kitaplarımı defalarca devirerek hazırlanmıştım

Umarım gerçekten istediğiniz hedefinize ulaşırsınız.Başarılar diliyorum..
Old 03-06-2008, 18:33   #40
av_muratsahin29

seyda hanım o kitaplardanda bana düser heralde öyle bir durum olursa sizden ricam en kısa zamanda banada gönderin özellikle meltem hanım sizin kitaplarınıza söz vermediysenız cok ihtiyacım oldugunu iletmek istedim yardımlerınızı bekliyorum saygılarr
Old 26-06-2008, 00:20   #41
lacivert_37

Varsayılan kafam karıştı

Forumda hakimlik savcılık sınavı kaynak kitapları ile ilgili o kadar farklı yorum var ki kafam karıştı.Anladığım kadarı ile "cihan şahin" kaydadeğer.Peki cihan şahin 2008 yargı (tek cilt) olanı mı almalıyım yoksa 8.baskı (2 cilt) mı almalıyım?
Old 29-06-2008, 00:55   #42
auditor

ben bu kaynakların değişen yasalara göre güncelleşip güncelleşmediğini soracaktım ayrıca 20 aralıktaki sınava kadar değişen kanunlar olursa sorular nasıl hazırlanacak yeni kanuna göre mi yoksa eski kanuna göre mi olacak. şimdiden teşekkür ederim.
Old 05-08-2008, 10:12   #43
Av. Emrah GELEŞ

Ben de adli yargı hakimliği için
Themis; İkinci sayfa yayınlarının serisi; Bilge Öztan ve bendeki diğer ders kitaplarından Çalışacağım ( Sabih arkan; Fikret eren; Erdoğan Teziç; Fırat Öztan; Muhammet Özekes; M.Ruhan Erdem vs...)
Old 06-08-2008, 00:45   #44
judge-law

Varsayılan Kaynak Kitaplar

Soru bankası olarak Themis gerçekten çok yararlı oluyor. Cihan Şahin'de hatalı soruların sayısı bir hayli fazla. Medeni Hukuk Giriş-Kişiler-Aile-Miras-Eşya için Bilge Öztan'ı öneririm..
Old 06-08-2008, 16:12   #45
Av. R. Onur ÇINAR

Alıntı:
Yazan emrah_geleş
Ben de adli yargı hakimliği için
Themis; İkinci sayfa yayınlarının serisi; Bilge Öztan ve bendeki diğer ders kitaplarından Çalışacağım ( Sabih arkan; Fikret eren; Erdoğan Teziç; Fırat Öztan; Muhammet Özekes; M.Ruhan Erdem vs...)

dostum daha ne kaldı ki piyasada
Old 23-12-2008, 20:15   #46
alp213128

Cihan Şahin adlı yazara çok teşekkür ederim saolsun yanlışları beni 3 ay oyaladı bir de o kadar ünlü yazar her nasılsa...
Old 03-01-2009, 02:42   #47
Av.Ömer U.L

Alıntı:
Yazan mltm_d
merhaba muratşahin;ben hakimlik sınavına girdim kazandım şimdi mülakatı bekliyorum..nacizane tecrübelerime dayanarak bütün konuları kapsayan bir kitabın faydalı olacağını zannetmiyorum..ben ankaradayım şu an..istersen bir yayınevinin numarasını vereyim kitaplar ve baskıları konusunda ayrıntılı bilgi alırsın..onlar bu işi iyi biliyorlar..ben de yardımcı olurum elimden geldiğince...söylediğin kitap ben de var..onu dersane öğrencilerine veriyor..dersanenin internet sitesinden bilgi alabilirsin..şimdiden başarılar diliyorum...
Meltem hanım öncelikle tebrikler.Hangi kaynaklardan çalıştığınızı liste halinde belirtirseniz çok sevinirim.
Old 13-03-2012, 17:32   #48
hukukegitimmerkezi

Varsayılan Avukatliktan Adlİ Yargi HakİmlİĞİne GeÇİŞ Sinavina Hazirlik Semİnerİ

AVUKATLIKTAN ADLİ YARGI HAKİMLİĞİNE GEÇİŞ SINAVINA HAZIRLIK SEMİNERİ

Eğitim Amacı:
06.05.2012 tarihinde yapılacak olan Avukatlıktan Adli Yargı Hakimliği'ne Geçiş Sınavı'na katılacak avukatların sınava hazırlanmalarına katkıda bulunmak amacıyla hazırlanmıştır.

Eğitim İçeriği:
İçerik belirlenmesinde, önceki sınavlardaki soru sayısı ve dağılımı ile birlikte konu kapsamları dikkate alınmıştır. Yalnızca hukuk dersleri verilecektir.

Eğitimciler:
Deneyimli ve uzman hukukçulardan oluşmaktadır.
Eğitim Süresi:
Toplam 225 saat

HAFTA İÇİ DÖRT GÜN SAAT 18.00 – 22.00
HAFTA SONU 10.00 - 18.00

Anayasa Hukuku - 32 saat
İdare Hukuku - 16 saat
İdari Yargı - 16 saat
Medeni Hukuk - 32 saat
Medeni Usul Hukuku - 16 saat
Borçlar Hukuku - 32 saat
Ticaret Hukuku - 32 saat
İcra İflas Hukuku - 17 saat
Ceza Hukuku - 32 saat

Toplam: 225 saat

Eğitim Yeri:
The Peak Otel
Beyoğlu – İstanbul

Eğitim Tarihi:

17.03.2012 18:00 - 22:00

Eğitim Ücreti:

Değişik ödeme seçenekleri ve indirimlerle ilgili bizimle irtibata geçiniz.

Başvuru:
Bilgi ve Kayıt için: bilgi@hukukegitimmerkezi.com veya 0530 491 41 15
Old 12-01-2013, 15:42   #49
Levni888

Merhaba arkadaslar ben adli hakimlik sinavina hazirlaniyorum gecen seen ders notlarindan calistim ve basarili olamadim bu sene ise ders kitaplarindan calismayi dusunuyorum ancak dogru kaynaklari bulmaya ihtiyacim var bana kaynak onerirseniz cok sevinirim yardiminiza ihtiyacim var, simdiden tesekkerler
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi