Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Teknoloji ve Bilgisayar Bilgisayar yazılımları ve donanımları, internet ve güvenlik, cep telefonları, cep bilgisayarları (PDA), Ev Sinema - Müzik Sistemleri ve her türlü elektronik alet ve teknolojik yeniliğe ait sohbetler.

6917 yıl incelenen dosya !

Yanıt
Old 19-02-2008, 12:44   #1
Av.Cengiz Aladağ

Varsayılan 6917 yıl incelenen dosya !

Yargıtay'ın bir dosyayı 6917 yıl inceledikten sonra karar verdiğini biliyor muydunuz?

Ben de bilmiyordum!

Uyap mevzuat programının içtihat bölümüne göre Yargıtay'ın bir dairesi (hangi daire olduğu yazılmamış) 2630 yılında gelen bir dosya ile ilgili kararını 9547 yılında vermiş

http://www.cengizaladag.av.tr/image/uyap_ictihat.jpg

Biraz ararsanız 2200 esaslı içtihat da bulabilirsiniz. O dosyada "adaletin gecikmemesi için" zaman makinesini kullanıp, kararı 2004 yılında vermişler

http://www.cengizaladag.av.tr/image/uyap_ictihat2.jpg
Old 19-02-2008, 14:12   #2
Av.Cengiz Aladağ

Uyap mevzuat programındaki bu hataları ilettiğim Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı'ndan sayın Kamil Yücedal hemen yanıt vererek sözkonusu hataların giderileceğini bildirmiştir. Kendisine buradan da teşekkür ederim.
Old 26-02-2008, 22:52   #3
Av. Can DOĞANEL

Cengiz bey,
Muhatap bulmuşken uyap e-takip'te hala %12 olan yasal faizin ve hiç hesaplanamayan diğer faiz oranlarının ne zaman işleneceğini ve programın ne zaman daha kullanışlı bir hale geleceğini de sorsaydınız keşke.. Uyap3 e-takip'in zamanı geldi de geçiyor..
Old 26-02-2008, 23:02   #4
Av.Cengiz Aladağ

Sayın hemşerim (*)
Uyap'ı fikir olarak müthiş bulduğumu ama programlama açısından çok acemice bulduğumu bilmem söylememe gerek var mı? Düzeltilecek çok şey var. Her birini bizim yazmamızı mı bekliyorlar, anlamıyorum.

(*) Bandırma'da büyüdüm, ilkokul 3'den itibaren orada okudum. Mehmet amcanın tostlarını, rüzgarını, çiğböreği, dalgakıranı, orada yaşayan annemi, babamı ve kardeşimi özledim. Geldiğimde sizinle de görüşmek isterim.
Old 26-02-2008, 23:09   #5
Av. Can DOĞANEL

Çok güzel, buna çok sevindim.
Mehmet amcanın tostu için facebook'ta grup bile var.. Efsanedir o.. Bu saatte bana tost yaptıracaksınız şimdi.

Bu arada mutlaka görüşelim tabi.
Old 12-04-2012, 01:43   #7
Av.Cengiz Aladağ

UYAP'dan birkaç eğlencelik.

1- UYAP Mevzuat programını güncelleyeyim dedim, %116 güncelledi.

2- Avukat Portal'da duyurulara baktım, "Bora"lara seminer vermişler.

Yazım hatası Düzeltilene dek şu adreste görebilirsiniz: https://avukat.uyap.gov.tr/avukatportal/index.html

3- UYAP Mevzuat programında içtihatlara baktım. Yargı gerçekten hızlanmış, 9009 yılının içtihadı bile şimdiden açıklanmış.

4- Tekrar Avukat Portal'a dönüp Sık Sorulan Soruları okuyayım dedim, karşıma şu çıktı:

"Unable to appication data?
Javanın jarlarını temizleyiniz."

Bir kere appication değil, application o.
İkincisi, hadi bunu ben anlarım da Suat abi nasıl anlayacak?
Üçüncüsü, anlamayan Google Çeviri'ye sorayım dese durum daha da vahim. (Aşağıdaki ekran görüntüsünü görünce ne demek istediğimi anlayacaksınız.)

Old 12-10-2018, 21:01   #8
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Uslan artık deli Cengiz!
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi