Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

2 aylik evlilik ve nafaka

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 17-05-2014, 01:26   #1
Konuk

Varsayılan 2 aylik evlilik ve nafaka

14.04.2013 de kaçarak evlendim evliliğim iki ay sürdü şiddet hakaret ve kiskanclik yüzünden çocuğum yok ve ben sinir krizi geçirip evdeki eşyaları kırdım eşim boşanma davası ve tazminat davasi açtı bende dava açtım hem maddi hem manevi fakat mahkemeye cikmadim henüz ve baba evime donemiyorum babam kabul etmiyo abi ve ablalarimla kaliyorum calismiyorum bi gelirim yok 24 yasindayim bu konularda yardiminizi istiyorum eşimden veya başka kurumlardan aylık bi gelire baglanma şansım varmı
Old 17-05-2014, 10:49   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı

Boşanma davasının açılması ile hakim eşlerin geçimine ilişkin önlemleri almak zorundadır. Dava tarihinden itibaren geçerli olmak üzere tedbir nafakasına karar verilecektir.

Davanızda yoksulluk nafakası talebinde de bulunmanız gerekir. Sürekli gelirinizin olmaması ve boşanma ile yoksulluğa düşeceğinizin ispatlanması halinde boşanma sonrasında da eşinizden yoksulluk nafakası alabilirsiniz.

Hak kaybı yaşamamak için, bir avukatla davanızı takip ediniz. Davanızın olduğu yer barosuna ücretsiz avukatlık hizmeti verilmesi için yazılı olarak başvurunuz.

Saygılar
Old 17-05-2014, 15:07   #3
Konuk

Varsayılan bosanma

O zaman esyalar yüzünden benden istesikleri tazminatida odemeye bilirim dimi yani bi gelirim olmadigi için çünkü avukat tuttum parayla ama parasini yurt disindaki teyzem verdi.
Old 17-05-2014, 16:39   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Açılan davayı görmeden, detaylı inceleme yapmadan cevap vermek yanlış olacaktır. Tazminatın hangi gerekçe ile istendiğini, boşanmanın eki niteliğinde olup olmadığını bilemiyoruz. Ev eşyaları evlilik birliği içinde alınmışsa ortak maldır vs..Tazminata hükmedilmesi ayrı şey, hükmedilen tazminatın tahsil edilebilirliği ayrı şeydir.

Avukatla kendinizi temsil ettirmekle en doğrusunu yapmışsınız. Tüm dosyaya vakıf olan avukatınız doğru yönlendirmeyi yapacaktır.

Kahdem'e gösterdiğiniz ilgiye teşekkürler!
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi