Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Almanya Kadına şiddet

Konuyu Kilitleyin
Old 13-05-2014, 15:47   #1
Ada Antalya

Varsayılan Almanya Kadına şiddet/Türkiye'de dava takibi

Ben 2.5 sene önce Alman bı8ır Fabrıkatör ıle evlenerek oglumuda yanıma alarak Almanyada yasadım,gecen yıl eşim evlılık kontratı getırdı noterde ımzaladık kontrat şartı geregı eger boşanma olursa 75 bın Euro ve ayda 500 Euro nafaka kıralık eve çıkarsam 600 Euro kırayı odemesı şart konulmuştu akabınde kalan tum haklarımdan feragatım söz konusu idi.eşimle gecen yıl aldattığı ıcın ayrıldık (aldatma maıllerı var ) ben turkıyeye dondum cocugumu yanıma alarak bır ev aldım 5 ay sonra barıştık.esım evımı satmamı almanyada uzerıne para koyarsak ogluma daha ıyı bır ev alacagını söyledı dedıgını yaptım parayı antalya zıraat bankasından duısburg zıraat bankasına aktardım parca parca elden aldı parayı neden böyle yaptıgını anlayamadım..o esnada diş tedavım vardı sen çde ben sana verecegım sonra dedı ben dedıklerını yaptım..cunku sureklı kendımı ıspatlamam gerekıyormus gıbı hıssıyata kapılıyordum.benı sevmese nedne barısmak ıstesın dıye kendımı kandırdım.

ben 10 aydır favrıkasında sıgortalı calıstım ve oglum 2 yıldır onun fabrıkasında çalışıyor okula gondermedı ısrarıma rağmen ve ben onu almanyada okula kayıtettırdım ama bu defada çocuğumun turkıyede yasamasını ıstedı.onun oğulları ıstemedıgı ıcın.ayrılmayı ıstedıgımde şiddet gordum elımde darp raporlaırm var.benden aldııg parayı geır vermesını söyledım turkıyeye donecegımı cocugumuda alıp ayrılacagımı söyledım oda bana oğlum tr ye dönerse bu parayı odeyecegını söyledı caresız kabulettım.sen kalacaksın dedı bana..

53 000 euro hesabıma ınternetten aktarmıs ve makbuzun acıklamasınada ayrılık nafaka toptan ödeme dıye yazmış..elınde bana aıt ımza yokken bunu yapmaya hakkı varmı !

son şiddet gordugum gece polisi aradım can havlı ile ama polıs esımı tanıdıkları ıcın benım sol omzumdan dışarıya atarak uzaklaştırma kâğıdı ımzalattırdılar bana.sız turkler burada terör estırıyorsunuz dedınbana polıs.yıkıldım sesımı çıkartamadım bağırıyordu cunku.

sokakta kaldık cocuugmla kadın sığınma eıv hastaneye goturmedıler cocugum benı hastaneye goturdu.o esnada bır alman hukukunda avukat bayana cep telefonumu satarak 430 Euro odedım tren ıstanyon kapısında caresız polıs esım ve oğlunu darp ve haksızlığa uğrattıkları ıcın sıkayet ettım mahkemeye çıktık darp resımlerımı sunmamış avukat kadın.ve hıc konuşmadı mahkeme suresınce dıkkatımız karsı tarafın avukatının elınde delıl olmamasına rağmen sadece konuşmasına haksız yere benı suçlamasını ızledık.noluyor dedıgımde avukatbkadın davayı kaybedebılırsın o alman cunku esın cok guclu bu ilçede herkesı tanıyor dedı.kaçarak gıttı kapıda kaldım öylece.esım aynı gun kredı kartları ve sım hattımı kapatmış.mecbur memlekete gerı dondum antalyaya.

avukatlarla gorusutm agzılarını parayla açtılar.caresız bır gece oturudm basımdan gecenletrı yazdım ve savcılığa goturdum aıle mahkemesince boşanma ve tazmınat davası açtım. söyleyın sımdı Allah aşkına ben ne yapayım !!

elımde benı tehdıtettıgıne daır (5 000 euroya rus adam var gıttıgın yerde senı bulur öldururum ) dıye yazan orjınal fabrikasının maılınden atılmış maıllerı var.aldatma maıllerıde var.ses kaydı var tehdıt ettıgıne daır..700 000 euroya aldığı yenı wıllayı sırf vergı yüzünden oğlunun adınayaptıgını anlatan vıdeo ses kaydı var..

darp raporlarım yanımda tercümanlar cevırıyor suan mahkeme ıcın..ama bana söyleyın ben ne yapayım tek basıma başlattım bu hukuk davasını ..en azından yol gösterın lütfen ..uzerımızdekıkıyafetlerle geldık turkıyeye vücudum çürük ıcınde.
Old 13-05-2014, 16:07   #2
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Merhaba,

Ekonomik durumunuz uygun değilse, yaşadığınız yer Baro ya da Baro temsilciliğine giderek kendinize avukat görevlendirmesi yapılmasını isteyebilirsiniz. Tüm sorularınızı Baro'ca görevlendirilecek avukatınız yanıtlayacaktır.

Saygılarımla...
Old 18-05-2014, 00:16   #3
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn. Katılımcı,

Yaşamış oldugunuz sorunların çözümü için savcılık şikayeti ve boşanma ( tazminat dahil)davasını açmış bulunuyoruz. Bu başvurularının takibi için bir avukattan destek almanız gerekir.

Avukatlar mesleklerini icra ederken elbette emekleri karşılığında (danışma veya dava takibi icin) ücret talep edeceklerdir.Ucret istemek avukat için utanç verici bir durum değil aksine hem yasaya hem de emeğine duyduğu saygı geregidir.

Avukata vekalet ücreti veremeyecek durumda olanlar için Baro adlı yardım servisleri kurulmuştur. Burada ucretsiz hukuki danışma ve ve dava takibi için avukat ataması yapılır.

Elinizde bulunan tüm evraklarla başvurunuzu yapabilir ve koşullarniz uygun ise tarafımıza avukat atanmasının isteyebilirsiniz.

Banka hesabınızda 53.000 Euro para bulunmasi durumu nedeniyle mali durumunuzu elverişli olup olmadığı servis tarafından değerlendirilecektir.

KAHDEM gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi