Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

6 ayılık bebeği baba haftada iki gün görebilir mi? Baba aynı zamanda nesebin reddi davası da açmıştı..dna testi bile istedi..

Konuyu Kilitleyin
Old 21-10-2011, 11:43   #1
acil

Varsayılan 6 ayılık bebeği baba haftada iki gün görebilir mi? Baba aynı zamanda nesebin reddi davası da açmıştı..dna testi bile istedi..

iyigünler çok acil yardıma ihtiyacım var eşim boşanma davası açtı şuan 6 aylık bir çocugumuz var fakat kendisi beni hamileyken sokaga attı ve çocugunu hiç görmedi ve neshebin reddi davası açtı dna testi istedi daha sonra bu davadan vazgeçti maksadı bana iftira atmaktı şuan boşanma davası sürerken hakımden çocugu görme kararı istedi hakımde haftada 2 gün görme izni verdi bu adam bana dayak atmış tehditlerde bulunmuş kişi ve dayak tehditlerden 4 defa mahkeme tarafından ceza aldı hakim bunlara ragmen ona çocugunu görme izni verdi ben bu adama güvenmiyorum neshebin reddi davası acan bir adam iyiniyetli çocuga yaklasacagını sanmıyorum beni bu duruma itiraz etme hakkım varmı çocugumu görmesini nasıl engellerim daha çocucgum bebek her zararı verebilir ve mahkemenin ona nasıl bir hak verdiğini anlatırmısınız kişisel ilişki tesisine karar verildi o adamın ne gibi hakları var gelip kızımı benden alıp götürecekmi yoksa benim yanımdamı görecek ben götürmek itiyorum derse benim elim kolum baglımı kalacak ona verilen yetkinin sınırları neler bu adam çocugumu kacıracak kötu niyetli ve zarar verecekler çocuk koruma yasası yokmu bana yardımcı olun lütfen aile mahkemesinde ayrı bir dava açıp diger hakımın ara kararını iptal ettirebilirmiyim yada savcılıga şikayet edebilirmiyim bu konuda çocugumun ve benim haklarımı bilmiyorum bilginize ihtiyacım var çocugumun hayatı söz konusu iyi bir adam olsa görmesini isterim fakat degil
Old 21-10-2011, 14:32   #2
uye8490

Sayın konuk,

Mahkeme, çocuğun dava süresince tedbiren sizde kalmasına ve ayrıyeten babanın çocukla kişisel ilişki kurmasına karar vermişse, bu ilişkinin yerini ve zamanını da belirlemiş olmalıdır.Duruşma tutanağı bu ara karar konusunda sizi aydınlatabilir.Kişisel ilişkinin yeri ve zamanı konusunda bir muğlaklık varsa bunun giderilmesi her zaman hakimden talep edilebilir.

Bunlar dışında, eşinizin size yönelik olarak uyguladığı şiddet,açmış olduğu nesebin reddi davası, çocukla geçici ilişki kurulması ve en nihayetinde dava sonunda velayetin ona verilmesi konusunda üzerinde durup düşünülmesi gereken hususlardır.Eşiniz, size şiddet uygulamış ise buna yönelik iddia ve delillerinizi ve ayrıca açmış olduğu nesebin reddi davasına ilişkin bilgi ve belgeleri dosyaya sunmanız geçici ilişki kararının tekrar gözden geçirilmesini sağlayabilecektir.Bebeğiniz bulunduğu gelişim evresi itibarı ile anne bakım ve şefkatine ihtiyaç duyulan bir dönemdedir.Bu nedenle velayetin dava sonunda tarafınıza verilmesi kuvvetle muhtemeldir.

Hak kaybına uğramamanız için bir avukattan hukuki yardım almanızı,maddi durumunuz yetersiz ise yargılamanın yapıldığı il barosundan adli yardım talebinde bulunmanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi