Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Erzincan hukuk sizce yanlış tercih mi?

Yanıt
Old 27-10-2006, 14:56   #31
YAHYA ÜNALDI

arkadaşım idari hakimlik sınavında ikinci olan arkadaş erzincan hukuktan...rahat ol..
Old 01-11-2006, 15:27   #32
CeZa_OmEr

erzincan üniversitesinin gelmesinden bende korkuyordum korktuğum başımada geldi şuan erzincandayım ama burasının eğitimini görddükten sonra doğru bir tercih yaptığımı anladım tek kötü yanı şehrin küçük oluşu onun haricinde herşey çok iyi
Old 02-11-2006, 13:43   #33
yağmurdamlası

Sizin adınıza sevindik.Gerçekten eğitim çok önemli..Verilen eğitimi iyi bir şekilde alırsan ve bu alınan eğitime sen de bir şey katabilirsen gerisi gelir..Başarılar..
Old 09-11-2006, 12:45   #34
kapgan

[quote=A_Ü_H_F].ayrıca yani şu an hukuk fakültelerinde okunan kitaplarının çoğu bizim ANKARA HUKUK'un hocaları.yani düşünebiliyomusunuz ne büyük bir hikmet quote]

ne yazık ki artık değil...adı gecen o değerli hocalar artık vakıf üniversitelerinde...bu da ayrı bir gerçek ama acı tablo ....
Old 08-02-2007, 00:07   #35
adalet06

arkadaşım ben ankara hukuk da okuyorum için rahat olsun erzincan veya bir başka fakültede okuman fahiş farklılıklar göstermeyecektir küçük farklılıklar olsa da bunlar birbirini dengeler
bence tüm öğretim görevlilerimiz standartları aynıdır yani bence hepsi konusuna hakim insanlar ama sınav bakımından veya kişisel olarak farklı olabilirler ben ankara hukukun neden sınavlarda başarılı olduğunu şu nedenlerden kaynaklandığını düşünüyorum sınav sorularının büyük ksımını ankara hukuk hocalarının hazırlaması ve buna ek olarakda derste geçmenin çok zor olması böyle olunca okulu bitirmek için çok çalışmanız gerekmektedir rahat ol erzincan hukuk okumaktan pişman olacağını düşünmüyorum şu an elimde olsa ben de oraya gelmek isterdim bu şaka değil gayet ciddiyim sürç-i lisan ettiysek affola
Old 08-02-2007, 00:25   #36
hosserdar

Varsayılan Fakülten iyi boşver sen...

Evet için rahat olsun her fakülte kendine göre eksileri artıları içinde barındırır,Ankara Hukuk'un hocaları hala kalitelidir bunu kabul etmek gerekir ama bu diğer üniversitelerin hocalarının kalitesiz olduğu anlamına gelmiyor ki bunu anlamak istemeyen arkadaşlar var.Yani bizim dediğimiz Ankara Hukuk'un hocaları kaliteli diğer üniversitelerin hocalarıda kalitelidir...(bazı hocalarımızın vakıf üniversitelerine geçtiği doğrudur ama çok kaliteli genç hocalar yetiştirmeyide ihmal etmemişlerdir,hem Bilkente hem bizim üniversitede derse giren hocalarımızda var,e ne yani neden oraya giriyorsunuz diye yargılayacak mıyız onları?Oradaki arkadaşlarada hukuk eğitimi veriyorlar bunun neresi kötü)

Sınavlarda başarılı olmasının nedeni sınavlarını hocalarının hazırlaması değil ciddi bir eğitim vermesidir(okul açılalı daha 3 gün oldu 2 derste yoklama alındı bir kaç ders hariç hepsinde ders işlendi) sonuçta hocalar bize derste ilerdeki sınavlarda şunları sorarım demiyor çünkü kurum sınavlarında kişisel onlar sınav yapmıyor.neyse dahada uzatmak istemiyorum bu mevzuuyu,artık Fakülte adı verip kurumları rencide edici eleştiriler yazmazsak sevinirim çünkü bu böyle devam ederse bazı arkadaşların olaylara bakış açılarının bir hukukçudan daha çok duygusal olduğuna inanmaya başlıyacağım...
Old 17-08-2007, 23:44   #37
kemalkeser

Varsayılan b88 in Dikkatine

b88 nicknameli arkadaş eğer bu sene öss ye ikinci kez giriyorsan,Trabzon FDD ve Trabzon ABC dershanelerinde okuduysan ve de en önemlisi Erzincan Hukuk Fakültesini kazandıysan lütfen bana mail at.Erzincan Hukuktaysan ve eğer tahmin ettiğim kişiysen sana yardımcı olabilmek için elimden geleni ardıma bırakmam hiç merak etme.Lütfen ama lüften bana ulaş.

Mail:kemalkeser@mynet.com
Old 11-10-2007, 13:36   #38
avukatimabi

erzincan hukuk fakültesini kazandığımda üzülmüştüm,ne yapacağımı düşündüm uzun bir süre ama şimdi 4. sınıfım ve erzincanın küçüklüğü ve aktivite eksikliğinden başka hiçbirşeyin eksik olmadığını gördüm..saygılarımla
Old 13-10-2007, 12:08   #39
hukukun-üstünlüğü

Selem.Yazılanları genel itibariyle okumaya çalıştım.Ben istanbul hukukluyum.Başta devlet organları olmak üzere en etkin makamlarda İstanbul hukukluların olmasından tüm istanbul hukuklular gurur duymaktadır.Mecliste en çok İstanbul hukuklu vekilin olmasından da,bakanlar kurulunda en çok İstanbul hukuklu üyenin bulunmasından da gurur duymaktayız.yeni tck yı hazırlayan başlıca 4 üyenin istanbul hukuk mezunu olması da bizi sevindirmektedir.Anayasa mahkemesi ve yüksek yargı organlarında ki istanbul hukuklu üyelerde neyin ne olduğunu gösteriyor hatırlayın bundan önceki danıştay başkanı da istanbul hukukludur.meclis başkanımız da istanbul hukuklu.Hazırlanan anayasa taslak metinine şekil veren vekillerin çoğu gene istanbul hukuktan.Ve bence en önemlisi Türk hukuna yön vermiş büyük türk hukukçuları da genel itibariyle İstanbul hukuktan.(sıddık sami onarlar,sulhi dönmezerler,oğuzmanlar,başgiller ve sayamadığım belki de yüzlerce akademisyen)Hal böyleyken fakültemle gurur duymak tabi ki hakkım ancak iyi hukukçu olmak demek bireysel çaba demektir.Yani nerde okuduğun değil okuduğun yerde nasıl bir çaba gösterdin bu önemli.Benim için hele ki her yerde hukuk fakültesi açılmışken erzincan ya da ankara hukukun pek bir farkı kalmadı.Her hukuk fakültesi hakim-savcı çıkarıyor artık.Oyüzden erzincan hukuku kazanan arkadaşımıza belki şehrin olanakları kıt olsa da başarılar dilerim hukukçuluk fakülteyle değil özveriyle olur bunun aksine biz söz duyarsan sakın inanma.
Old 13-10-2007, 23:20   #40
Tiocfaidh

Ara sıra agresif çıkışlar yapsam da, cevval mesajlarla site yönetiminin başını ağrıtsam da bu konu başlığı altında yazılan yazıları okudukça kendimi ister ister istemez takdir ediyorum. Çünkü şimdiye kadar ne okuduğum okulu gereğinden fazla büyüterek egolarımı tatmin ettim, ne de aşağılık kompleksine kapılıp hangi okuldan mezun olduğumu gizledim. Amacı her ne olursa olsun, sitede karizma yapmak veya meraklı kitleleri bilgilendirmek adına hiç bir zaman "kimler veya hangi yüksek yargı mensupları benim okulumdan mezun oldu?" sorusunun cevabını -sorulmamasına ve konuyla ilgisi olmamasına rağmen- vermeye yeltenmedim. Her hangi başka bir fakültenin söz konusu olduğu bir başlık altında söz konusu fakülteyi ve mensuplarını ezmek, hatta aşağılamak amacıyla ne TBMM'deki üye profilini irdeledim, ne de 'sayılamayan' yüzlerce akademisyenin isimlerini zikrederek kendimce büyüklüğümü akıllara kazımaya çalıştım. Ayrıca tüm bu laf kalabalığının yer aldığı 'görgüsüz' veya aşırı 'megaloman' açıklamaların ardından "çok da önemli değil nerde okuduğun" diyerek hiç kimseyi onure edip, hatamı telafi etmek zorunda da kalmadım. Çünkü kendimi ispat etmek gibi bir kaygının veya beynimi esir almış bir hırsın esiri olmak(kısaca basit insan figürü çizmek) yerine sadece olduğum gibi görünmeyi tercih ettim. Bunları yaparken ne tavan değerdeki toefl puanımı bir kez olsun dile getirdim, ne de farazi duruşma yarışmalarındaki derecelerimi. Sözün özü bunların hiç birini gurur duymak veya aynı camia içinde bulunduğum diğer şahısları kaşırcasına ezmek amacıyla bir hak olarak görmedim kendimde. Aksine benim gurur duyduğum, her türlü zorluk ve mahrumiyet içinde Anadolu'nun mazbut bir köşesinde hukuk okuma başarısını gösterebilmiş bir birey olmanın verdiği şeref ve saygınlıktı.

Hukuk fakültesi sadece hukuk fakültesi diploması verir, 'adam olma' vasfını kazanmak hayatın daha önceki evrelerinde gerçekleşir ve üniversiteden bağımsızdır. Üniversiteye kadar bunu başaramamış bir şahıs diplomasıyla övünür ve bunu bir meziyet olarak görebilir, ancak sahip olduğu sıfat 'diplomalı görgüsüz'den bir adım öte değildir.

Son söz olarak, kendimi bir kez daha takdir ettim.

Saygılarımla
Old 14-10-2007, 08:54   #41
semih

Neşeli tantuni ;)

Kardeş, seni bende takdir ediyorum .

Yorumunun ayrıntılarını bilahere inceleyelim ..

3. gün de olsa bayram,bayramdır..

Bahaneyle herkesin bayramını kutluyorum .
Old 14-10-2007, 17:42   #42
jumeaux

Neden yanlış olsun? Anlayamadım doğrusu. Doğru ya da yanlış olması sana bağlı. Demek istediğim, bir şekilde sana uymasa tercihinde buna yer vermezdin sanırim. Hem hukuk İstanbul, Ankara ya da İzmir'de değil, hukuk fakültelerinde öğreniliyor; ki sen zaten bir tanesine girmişsin
Old 17-12-2007, 14:21   #43
avslh

Ben Erzincan Hukuk mezunuyum.Erzincan bence bir öğrenci için ideal şehir. Okul olarak bence diğerleriyle adı dışında bir farkı yok. Ayrıca hakimlik sınavlarında da başarılı bir grafiği var.Tabi Ankara Hukuk mezunuyum demek daha havalı olabilir ama, ankara'daki arkadaşlık ortamı hiç sanmıyorum ki erzincan'ın yerini tutsun. Ayrıca okul hocalarıyla da diyoloğunuz emin olun ki ankardakinden daha iyi olacaktır. Tabi bizim zamanımızda öyleydi şimdi bilmem nasıldır?
Old 21-12-2007, 19:29   #44
hukukun-üstünlüğü

Arkadaşım artık bu soruları aklına dahi getirme çünkü bu sorular senin hukuktan maksimum verim almana engel olabilir.Sen kaliteli yani alanında uzman hocalarının kitaplarından dersleri takip edersen hangi fakültede okuduğunun hiçbir önemi kalmayacaktır yani önemli olan bireysel çaba.

saygılar...
Old 06-02-2008, 19:23   #45
brkerc

Varsayılan yarım dönemin tahlili

öncelikle son girişe kadar okuduğum kısımları yazan değerli büyüklerime ve öğrenci arkadaşlarıma samimi üsluplarından dolayı teşekkür ederim. ben de erzincan üniversitesi hukuk fakültesi öğrencisiyim. foruma yaptığım ilk girişin okulum hakkında olması hem tesadüf hem de sevindiğim bir durum oldu. zira geride henüz yarım dönem bıraktığım için foruma ne teknik mânâda ne de tecrübelerim konusunda okuyanı tatmin edebilecek yazılar yazamayacağım endişesinde olduğumdan girizgah olarak okulumla ilgili yarım dönemlik gözlemlerimi yansıtmayı tercih ettim. erzincan üniversitesi hukuk fakültesi'ni kazandığımı ilk gördüğümde ufak çaplı da olsa bir düş kırıklığı yaşamıştım. her öss'yi başarılı geçirdiğini varsayan öğrenci gibi tercihlerimin sonuçlarında ben de büyük kentlerde olmayı hayal ediyordum. itiraf etmek gerekirse de erzincan üniversitesi hukuk fakültesi'ni laf olsun diye yazdığımı söyleyebilirim. zira daha önceki tercihlerimden birinin gelme olasılığını daha yüksek görüyordum. sonuçta kendimi erzincan üniversitesinde buldum. okulda okumanın yanı sıra okul dışında yapılan aktivitelerin ve oluşturulan çevrenin de öğrenim hayatındaki büyük etkisini vurgulamama bir kez daha gerek yok. ancak durum beni etkilediği için değinmekte fayda görüyorum. devlet yurdunda kaldığımdan katımızın tamamı hukuk öğrencisi idi. bu da gerek derslerde oluşan problemin bir üst devreye danışılarak giderilebilmesi, gerekse de insanlar arası iletişimin daha sağlıklı olması nedeniyle benim için bir avantajdı. bu açıdan gelmeyi düşünen arkadaşlara tavsiye ederim. okulun olanaklar gerçekten de söylendiği gibi kısıtlı. kampusunun olmaması, ulaşımda kimi zaman pek de abartılmaması gereken güçlüklerin yaşanması, teknik teçhizattaki eksiklikler ve nihayet erzincan'ın genel olarak bir öğrencinin beklentisini karşılayacak düzeyde olmaması. ancak şunu da gördüm ki dezavantajları insan yakınmak için değil, fakat avantaja çevirmek için kullanmalı imiş. sosyal olanaksızlıkların yetersizliklerinden dolayı artan zamanları da derse yönlendirmek gibi mesela. hocalardan veya derslerden yakınma mevzusunda ise; elbette öğrenci kendisi için en iyi olanı ister. tabi bunun isteniş şekilleri farklıdır. burada da şahsım adına kimi gereksiz, kimi mantık hatalı olduğunu düşündüğüm eksikleri olsa da genel olarak okulumuzdan memnunum ama durum tamamen bana özel. bir başka kişinin şikayetlerini dinlesem hak veririm. yalnız düşünüyorum ki hem okulla hem de erzincan ile olan ilişkim en az 4 yıl. 4 yıl boyunca şikayet edip yakınacağıma elimde olan değerleri kullanıp kendimi geliştirebilmemin önemli olduğunu düşünüyorum. eklemek gerekir ki hem devremdeki arkadaş çevremden dolayı hem de kimi dışımda gelişen eksiklikleri göz önüne almazsam doğru bir planlama ile üstesinden gelebilirim. sözlerim sizlere çok acemice ve idealist gelebilir ama belirttiğim üzere henüz yarım dönemi geride bıraktım. bu açıdan sonuç olarak önümdeki en az 4 yıllık süreç içerisinde birçok kez bıksam da isyan veya şikayet etsem de okulumdan memnun ayrılmayı ümid ediyorum. belki de ancak böyle bir şeyin üstesinden layıkı ile gelebilirsem 'gerçek hukukçuluk' yolunda ilk adımımı sağlam atmış olabilirim.
Old 07-02-2008, 00:41   #46
BOZDOGAN

Arkadaşım Hukuk Fakültesine hangi ilde gidersen git doğru tercihtir. Öyle bazı arkdaşlarımızın dediği şeylerin etkisinde kalma lütfen. Ders eşi değildir kitap.

Bazı arkadaşlara kızdım ben. Okullarını çok övüyorlar. peki o zaman cevap verin bu sorulara

1)"x okuldakilerin havası farklı çünkü Türkiye'nin bütün kademelerinde adamları var" deniyor. Türkiye İdari açıdan çok mu iç açıcı durumda?
2) "x okulunun hocalarının kitapları heryerde okunuyor. En köklüsü" deniyor. yani Hukukumuza şekil verenler anlamına geliyor bu durum. Peki Türkiye'nin Hukuk düzeni çok iyi durumda mı?

Hani okuldan soyutlayıp Hukuku ön plana çıkarsanız neyse. Gerçekten Dünyadaki 2 genel geçer meslekten biri çünkü. Kalan meslekler Tıp ve Hukuk'a muhtaçtırlar.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi