Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

lazer epilasyon

Yanıt
Old 12-07-2012, 20:07   #1
Konuk

Varsayılan lazer epilasyon

özel bir hastanede lazer epilasyon yüzüme uyguladım 2011 şubat ayından temmuza kadar şu an yüzüm leke içinde hiç birşey yapmadan sadece sigortamla hastaneye giriş yaptırıp kozmetik leke kremleri yazdılar bir yıl geçmesine rağmen yüzümde iyileşme tok tedavi masraflarımı karşılamalarını istiyorum ne yapmam lazım
Old 16-07-2012, 14:20   #2
Nur Deniz

Lazer tedavisini ne amaçla kullandığınızı ve lazer tedavisi yapanın mesleğini yazarsanız daha çok yardımcı olabiliriz.

Saygılarımla.
Old 16-07-2012, 18:16   #3
Konuk

Varsayılan lazer epilasyon

lazer epilasyonu yüzümdeki tüyler için uyguladım tedaviyi yapan doktor değildi estetisyen olduğunu söylemişti sanırım güzellik üzerine yüksek okul okumuş.aynı hastanede benim durumumda birkaç kişi olduğunu ve ödedikleri ücretleri geri aldığını duydum ben ne yapmalıyım.
Old 21-07-2012, 14:38   #4
Dr.DOGRAMACI

Merhaba Sn. Konuk,

Öncelikle geçmiş olsun.

Estetik müdahaleler hukukta genel eser sözleşmesi olarak tanımlanır. Yargıtay da bu görüşü benimsemekte. Yani işi yüklenici kişi size vaat ettiği işi yerine getirmekle yükümlüdür. Eğer yerine getirmez ya da getiremez ise uğradığınız maddi, manevi zararları gidermek zorundadır.

Ancak öğretide vekalet sözleşmesi olduğunu iddia edenler de söz konusudur. Bu durumda müdahalede bulunan kişi sizi olası istenmeyen etkiler hakkında uyarmış ve sizin de onayınızdan sonra müdahale yapılmışsa onayını vermiş olduğunuz konularda size karşı tazmin yükümlülüğü ortadan kalkmaktadır.

Bunun dışında müdahalede bulunan kişinin müdahalede bulunabilmek için uygun sertifika veya belgeleri olup olmadığını araştırın.

Amacınız sadece tedavi masraflarınızın giderilmesi ise bunu hastane yönetiminden biriyle konuşarak halledebileceğinizi düşünüyorum. Hastane yönetimi kendisini yeterince haklı görmüyorsa dava açılmasından ziyade uzlaşı yöntemini benimseyecektir.

Sonuç olarak uzman bir sağlık hukuku profesyoneli desteği alarak müdahalenin yapıldığı hastaneye karşı zararınızın giderilmesi için uzlaşı yoluna gitmenizi eğer kabul etmezlerse hukuk davası açmanızı öneririm.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi