Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

kalp krizi geçirdim,kalp yetmezliği,diabet,hipertansiyon,venöz yetersizlik...vs hastalıkları olan hasta muayene randevusuna geç kalırsa haksızmı olur

Yanıt
Old 23-05-2016, 00:03   #1
yorgun kalp

Varsayılan kalp krizi geçirdim,kalp yetmezliği,diabet,hipertansiyon,venöz yetersizlik...vs hastalıkları olan hasta muayene randevusuna geç kalırsa haksızmı olur

Bir hastahanenin Göğüs hastalıkları polikliniğinde 18/04/2016 Tarihinde randevumda Dr X benden kontrastsız Toraks BT incelemesi istemiştir 25/04/2016 Tarihİnde Bilgisayar Toraks Tomografisi Raporumu aldım.
02.05.2016 Tarihli randevuma saat 14:00 civarı gibi gide bildim(sabah şekerim ve tansiyonumun çok yükselmesi ve ayağımdaki atar damar tıkanıklığından dolayı) özellikle belirtmek istiyorum ki göğüs polikliniği sekreterliği bana muayene Barkodunu vermesine ve benim gibi hasta bir insanın takriben yarım saat kırk beş dakika ayakta beklettikten sonra Dr. W koridora çıkarak geç geldin seni muayene etmeyeceğim diye bağırması ‘Hastanın saygınlık görme hakkı‘ DR.W bir doktora yakışmayacak tavır ve davranış içinde bulunmuş ve beni hasta hane koridorunda toplumun önünde rencide etmiş küçük düşürmüş saygınlık görme hakkımı ihlal etmiş midir. DR .W bu tavrı karşısında kendisine durumumu neden geciktiğimi ve hastalıklarımı izah etmeme vede hatanın kendi çalıştığı göğüs hastalıkları polikliniğinden kaynaklandığını bundan dolayı akciğerlerimde geç teşhisten ötürü olabilecek herhangi bir kötü durumun kendi sininde sorumlu olacağını izah etmeme rağmen beni muayene etmemiş ve istediğim yere şikâyet etmemi söylemiştir Benim kadar hayati risk taşıyan bir hastaya bu şekilde davranmaya ve elimde muayene barkodumun olmasına karşın muayene etmeme hakkı mevcut mudur. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Old 23-05-2016, 15:10   #2
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan yorgun kalp
Bir hastahanenin Göğüs hastalıkları polikliniğinde 18/04/2016 Tarihinde randevumda Dr X benden kontrastsız Toraks BT incelemesi istemiştir 25/04/2016 Tarihİnde Bilgisayar Toraks Tomografisi Raporumu aldım.
02.05.2016 Tarihli randevuma saat 14:00 civarı gibi gide bildim(sabah şekerim ve tansiyonumun çok yükselmesi ve ayağımdaki atar damar tıkanıklığından dolayı) özellikle belirtmek istiyorum ki göğüs polikliniği sekreterliği bana muayene Barkodunu vermesine ve benim gibi hasta bir insanın takriben yarım saat kırk beş dakika ayakta beklettikten sonra Dr. W koridora çıkarak geç geldin seni muayene etmeyeceğim diye bağırması ‘Hastanın saygınlık görme hakkı‘ DR.W bir doktora yakışmayacak tavır ve davranış içinde bulunmuş ve beni hasta hane koridorunda toplumun önünde rencide etmiş küçük düşürmüş saygınlık görme hakkımı ihlal etmiş midir. DR .W bu tavrı karşısında kendisine durumumu neden geciktiğimi ve hastalıklarımı izah etmeme vede hatanın kendi çalıştığı göğüs hastalıkları polikliniğinden kaynaklandığını bundan dolayı akciğerlerimde geç teşhisten ötürü olabilecek herhangi bir kötü durumun kendi sininde sorumlu olacağını izah etmeme rağmen beni muayene etmemiş ve istediğim yere şikâyet etmemi söylemiştir Benim kadar hayati risk taşıyan bir hastaya bu şekilde davranmaya ve elimde muayene barkodumun olmasına karşın muayene etmeme hakkı mevcut mudur. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
----------------------------------------------------------------------------------------
Sayın KONUK,
Öncelikle geçmiş olsun.
Hastanın doktoru veya tedaviyi reddetmesi hakkı vardır ve bu hakkını her zaman kullanabilir.
Doktorun hastasını reddetme hakkı vardır ama bazı şartları gerektirir ve bu ayrıca incelenmesi gereken konudur.
Size hastanede özensiz,kaba davranıldığı ve bakılmadığı iddiasında iseniz bir dilekce ile hastanenin hasta hakları birimine şikayetinizi yapabilirsiniz.
Hastane yetkilileri gerekli kovuşturmayı yaparak size bir yanıt vereceklerdir.
Acil şifalar dileklerimle.
Ecz.Mesut ÇETİN
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi