Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanma davasında E-mail yazışması

Konuyu Kilitleyin
Old 01-07-2015, 22:20   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma davasında E-mail yazışması

Merhaba, Boşanma davam devam etmekte. Kocam ayrılmak istiyor ben ise reddediyorum.öğrendiğim kadarı ile büyük ihtimal dava reddolunur dediler. Ben delilleri sundum. Ama eşimin ef Püf nedenleri için bile hiç bir delili yoktu. Şu an davacı kocamın tanıkları dinlendi en son k. Valide ifade verecek yalnız dün eşimin kardeşi bana E-mail yazdı. Bana Süreci uzatma Abim seni istemiyor bizde ailecek seni istemiyoruz dedi. Sen gururlu bi kızdın şimdi bu Yaptığın nedir ? Düşün taşın uzatmadan bu Süreci tamamla Demiş. Bende bu sözlere içerledim ve belki biraz fevri olcak ama seni ilgilendirmez 40 Yaşında koca kadın olmuşsun hala okuyorum diye ailenin sırtına yüksün önce okulunu bitir çalış sonra bana akıl ver dedim. Annen bize geldiğinde senin halin nolcak diye ağlıyordu eşime daha Düne kadar dedim .aramızda olan sıkıntıların eşimle bana ait değil kendisi ve ailesine ait Sıkıntılar olduğunu yuva yıkanın yuvası olmayacağını söyledim Evlenip mutlu Olmasını da diledim ama ben boşanmayı kabul etmiyorum diye bana ahkam kesmek senin haddin değil dedim zira kendisi görümcem olsada Aramıza hep mesafe koymuş bi samimiyetliğim olmayan kişidir. Şimdi ben böyle yazdım diye bu attığım E-mail davada delil olarak beni karalamalarına yeterli olur mu? Başka kötü bi laf etmedim ama Kırıcı olduğumu sonra farkettim. şimdi kendisine bi özür Mesajı yazsam benim açımdan davada durumu kurtarmaya Yönelik iyi bi hareket olur mu? Şimdi bu kadarcık bir E-mail hakimi Hakkımda olumsuz etkiler mi? Dediğim gibi eşimin başka hiç bir delili yok ve zannediyorum görümcem bana ayrılcaksınız Nasılsa sonunda , kabul et ayrılmayı mantıklı ol gururlu ol demekle beni kışkırtmak istedi galiba çünkü yakında annesi şehir dışında ifade verecek.sizce benim biraz kaba olan bu emailm için davada delil olarak kullanırlarsa ne söylemeliyim? Hayırlı Akşamlar diler ve teşekkür ederim
Old 02-07-2015, 00:19   #2
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba, Boşanma davam devam etmekte. Kocam ayrılmak istiyor ben ise reddediyorum.öğrendiğim kadarı ile büyük ihtimal dava reddolunur dediler. Ben delilleri sundum. Ama eşimin ef Püf nedenleri için bile hiç bir delili yoktu. Şu an davacı kocamın tanıkları dinlendi en son k. Valide ifade verecek yalnız dün eşimin kardeşi bana E-mail yazdı. Bana Süreci uzatma Abim seni istemiyor bizde ailecek seni istemiyoruz dedi. Sen gururlu bi kızdın şimdi bu Yaptığın nedir ? Düşün taşın uzatmadan bu Süreci tamamla Demiş. Bende bu sözlere içerledim ve belki biraz fevri olcak ama seni ilgilendirmez 40 Yaşında koca kadın olmuşsun hala okuyorum diye ailenin sırtına yüksün önce okulunu bitir çalış sonra bana akıl ver dedim. Annen bize geldiğinde senin halin nolcak diye ağlıyordu eşime daha Düne kadar dedim .aramızda olan sıkıntıların eşimle bana ait değil kendisi ve ailesine ait Sıkıntılar olduğunu yuva yıkanın yuvası olmayacağını söyledim Evlenip mutlu Olmasını da diledim ama ben boşanmayı kabul etmiyorum diye bana ahkam kesmek senin haddin değil dedim zira kendisi görümcem olsada Aramıza hep mesafe koymuş bi samimiyetliğim olmayan kişidir. Şimdi ben böyle yazdım diye bu attığım E-mail davada delil olarak beni karalamalarına yeterli olur mu? Başka kötü bi laf etmedim ama Kırıcı olduğumu sonra farkettim. şimdi kendisine bi özür Mesajı yazsam benim açımdan davada durumgu kurtarmaya Yönelik iyi bi hareket olur mu? Şimdi bu kadarcık bir E-mail hakimi Hakkımda olumsuz etkiler mi? Dediğim gibi eşimin başka hiç bir delili yok ve zannediyorum görümcem bana ayrılcaksınız Nasılsa sonunda , kabul et ayrılmayı mantıklı ol gururlu ol demekle beni kışkırtmak istedi galiba çünkü yakında annesi şehir dışında ifade verecek.sizce benim biraz kaba olan bu emailm için davada delil olarak kullanırlarsa ne söylemeliyim? Hayırlı Akşamlar diler ve teşekkür ederim

Sayın Katılımcı,

-Anlattıklarınızdan görümcenizle e-mail yazışmalarınız hakaret boyutunda olmayıp eleştiri boyutunda kaldığı anlaşılmaktadır.

-Ayrıca dava açıldıktan sonra yazıştığınızı beyan ediyorsunuz. Dava açıldıktan sonra eşlerin ayrı yaşamaya hakkı olduğu gibi bu süreçte yaşananlar zaten boşanma davasında değerlendirilmeyecektir. Netice olarak bu yazışmaların davada delil olarak kullanılamayacağını düşünmekteyim.

-Davanızın her aşamasında bir avukattan yardım almanızı öneriyoruz.

Kolay Gelsin.
Old 02-07-2015, 09:28   #3
Konuk

Varsayılan onur kırıcı söz de bulunmak

Avukat Bey, cevabınız için çok teşekkür ederim. Eşimin kardeşine gönderdiğim e-mailde yazdıklarım kendisine karşı onur kırıcı bir davranış ve söz sayılır mı ? Kendisi buna dayanarak bana dava açabilir mi ? O'na 40 yaşına geldiğini ama hala çalışmadığını ve hala ailesinin sırtında bir yük olduğunu söylemem onur kırıcı davranışa girer mi? dava açma hakkı doğurur mu ? Tekrar tşk. eder iyi günler dilerim.
Old 02-07-2015, 13:43   #4
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan Konuk
Avukat Bey, cevabınız için çok teşekkür ederim. Eşimin kardeşine gönderdiğim e-mailde yazdıklarım kendisine karşı onur kırıcı bir davranış ve söz sayılır mı ? Kendisi buna dayanarak bana dava açabilir mi ? O'na 40 yaşına geldiğini ama hala çalışmadığını ve hala ailesinin sırtında bir yük olduğunu söylemem onur kırıcı davranışa girer mi? dava açma hakkı doğurur mu ? Tekrar tşk. eder iyi günler dilerim.

Sayın Katılımcı,

"40 yaşına geldiğini ama hala çalışmadığını ve hala ailesinin sırtında bir yük olduğunu" cümlesi hakaret içermemektedir. Eleştiri içermektedir. Bu cümleye dayanarak eşinizin kızkardeşinin size karşı dava açamayacağını düşünmekteyim.

Kolay Gelsin.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi